Władczyni dusz

Bestseller NEW YORK TIMES!

Hit TikToka!

Niebezpieczne morskie królestwo, magia i straszliwa zemsta - ,,Władczyni dusz" to porywająca powieść fantasy dla fanów cyklu ,,Szklany Tron" Sary J. Maas oraz ,,Córki Króla Piratów" Tricii Levenseller!

Jestem słusznym wyborem. Jedynym wyborem. I będę chronić swoje królestwa.

Amora Montara zostanie królową.

Księżniczka królestwa wysp Visidia całe życie spędziła na ćwiczeniach, by zostać Władczynią Dusz. Wszyscy, prócz niej, mogą wybrać rodzaj magii, którą będą się posługiwać. Aby zapewnić sobie tytuł następczyni tronu, musi udowodnić, że potrafi panować nad niebezpieczną magią dusz.

Podczas ostatecznej próby ponosi porażkę i zostaje zmuszona do ucieczki. Zawiera układ z tajemniczym piratem, Bastianem.Musi udowodnić, że zdolna jest rządzić.

Żeglowanie pośród wysp jest jednak bardziej niebezpieczne, niż się księżniczce zdawało. Destrukcyjna nowa magia rośnie w siłę, a jeśli Amora chce ją zwyciężyć, będzie musiała stawić czoła legendarnym potworom i mściwym syrenom. W przeciwnym wypadku zaryzykuje losy królestwa i na zawsze straci szansę na koronę.

,,Niezwykle wciągająca powieść o magii i drugiej szansie" - Entertainment Weekly

,,Ostra i bezkompromisowa... Zrób sobie przysługę i daj się porwać tej pięknej książce!" - Tomi Adeyemi

,,Okrutna i uwodzicielska Władczyni dusz to książka, obok której nie można przejść obojętnie!" - Hafsah Faizal

,,Przepełniona awanturniczą przygodą, burzliwym romansem i mroczną, wszechpotężną magią". - Christine Lynn Herman

Informacje dodatkowe o Władczyni dusz:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-06-08
ISBN: 9788381950794
Tytuł oryginału: All the Stars and Teeth

Kup książkę Władczyni dusz

Władczyni dusz - opinie o książce

Avatar użytkownika - nataliaczarny
nataliaczarny
Przeczytane:2022-07-09, Ocena: 4, Przeczytałam,

Amora jest następczynią tronu, która włada potężną magią dusz. Aby stać się Władczynią Dusz musi przejść pewnego rodzaju rytuał, który ostatecznie kończy się dla niej tragicznie. Zostaje wtrącona do więzienia, z którego ratuje ją pirat Bastian. To właśnie w tym momencie zaczyna się największa przygoda dziewczyny, która ma na celu uratowanie królestwa...

? Ta książka była... Dziwna. To chyba jest dobre określenie. Jest bardzo nierówna - początek był odrobinę przydługi i mało ciekawy. Dalej było lepiej, jednak tuż przy końcu wkradł się chaos i miałam mały problem, aby odnaleźć się w tej historii.

? Amora jest pewną siebie dziewczyną, która wie do czego dąży. Ktoś może stwierdzić, że jest egoistyczną postacią, jednak tak do końca nie jest. Zależy jej na swoim królestwie i pragnie za wszelką cenę je uratować.

? Ciekawą postacią jest też Bastian - tajemniczy pirat, który pojawił się niewiadomo skąd. Z całą pewnością zaintryguje wielu.

? Nasi główni bohaterowie wybierają się w morską podróż, podczas której czeka ich wiele niebezpieczeństw ale i przygód.

? Ta książka będzie doskonałą rozrywkę właśnie podczas lata - bo w końcu mamy morze, tajemnice, wyprawy, statek... Czyli wszystko to, co kojarzy nam się z tą porą roku.

? Styl autorki jest ciekawy, jednak mimo to czegoś mi tutaj brakowało.

? Końcówka jest zadowalająca, choć nieco przewidywalna - jednak w tym przypadku nie psuje to lektury książki. Ot, dobra historia na jeden, może dwa wieczory. Lekka, nie wymagająca za wiele.

? Mamy tutaj motyw władzy, miłości, przyjaźni, zdrady ale także magii, czy podróży.

? Zdecydowanie mogę ją polecić, jednak nie nastawiajcie się na lekturę bardzo wysokich lotów. Jest po prostu okej.

? Jeśli zatem lubisz klimat morskich opowieści, piratów, magii to będzie doskonała lektura dla Ciebie!

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-07-04, Ocena: 4, Przeczytałam, Fantasy, 2022, E-booki,
Foxglove. Belladonna. Tom 2
Adalyn Grace0
Okładka ksiązki - Foxglove. Belladonna. Tom 2

Kontynuacja bestsellerowej Belladonny. Intrygująca, magiczna, gotycka opowieść, rozgrywająca się wśród szelestu jedwabi, lśniących posadzek sal balowych...

Belladonna
Adalyn Grace0
Okładka ksiązki - Belladonna

Fantastyczna powieść łącząca gotycki klimat i tajemnicę. Nominowana do Goodreads Choice Award 2022 w kategorii Best YA Fantasy and Science Fiction! Signa...