Wojna w Jangblizji. We wnętrzu

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2017-11-21
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7856-687-8
Liczba stron: 383

Ocena: 0 (0 głosów)

Jak wygląda świat, gdy wojna się kończy? Co dzieje się z bohaterami, gdy odgłosy walki cichną? Czy wygrana z wrogiem jest gwarancją „żyli długo i szczęśliwie”?  A może, by zapanował pokój, należy jeszcze wiele zrobić?

Po zwycięskiej bitwie z wojskami Szmaragdowej Pani w Jangblizji zaczyna panować spokój. Istoty wracają do swoich domów i starają się odbudować życie zniszczone przez wojnę. Bardzo szybko jednak mieszkańcy Jangblizji przekonują się, że nie ma powrotu do tego, co było kiedyś, i że niełatwo jest zbudować nowe na zgliszczach starego. Część mieszkańców odważnie patrzy w przyszłość, są jednak i tacy, których zmiany drażnią.

 Nana i Roan wraz z przyjaciółmi wyruszają na poszukiwanie tajemniczych kul, które mają przywrócić równowagę w ich świecie. Przemierzając Jangblizję, odkrywają nieznane tereny i poznają istoty, o których nigdy wcześniej nie słyszeli. Wspólnie przeżywają wiele przygód, a ich przyjaźń, która nieraz wystawiana jest na próbę, z każdym dniem staję się silniejsza.

 Wyprawa do innego świata była bardzo trudna, a powrót do domu również nie jest łatwy, najciekawsza jednak okaże się wyprawa do własnego wnętrza…

Kup książkę Wojna w Jangblizji. We wnętrzu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:,
Po zakończeniu wojny ze Szmaragdową Panią mieszkańcy Jangblizji starają się odbudować swój świat, jednak nie jest to łatwe. Równowaga jest wciąż zachwiana. Długa sroga zima, blednące kolory, wiszący w powietrzu brak nadziei, grasujące potwory. Rozwiązaniem są tajemnicze kule, mające zdolność przywracania ładu. Na ich poszukiwanie rusza grupka przyjaciół. Przeżywają w drodze liczne, czasem niebezpieczne przygody i uczą się wiele o sobie samych. Czy ich misja się powiedzie? Czy w Jangblizji zapanuje równowaga? Całość przypomina sen. Bywa piękny, ale też koszmarny. Złożony z wielu wątków – różne światy i rody (Myszowate, Psowate, Koniowate i wiele innych). Niestety, osobie, która nie czytała poprzednich części, łatwo pogubić się w tej mnogości. Najbardziej zapada w pamięć właśnie sen. Jednej z bohaterek śni się, że widzi w lustrze nie siebie, tylko potwora, z którym walczy. Stała się swoim największym wrogiem. Skąd to znamy? Warto zanurzyć się w ten sen. Wciąga z hipnotyczną siłą. dr Kalina Beluch ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Wojna w Jangblizji. We wnętrzu

"Wszyscy jesteście inni, a nie pozwalacie na tę inność. Nie chcecie jej poznać. Niszczycie ją".


Wraz z bohaterami serii "Wojna w Jangblizji" byliśmy już "W tamtym świecie", a także "W domu". W trzeciej, jak przekonuje autorka ostatniej części, wybieramy się do wnętrza. Do wnętrza naszych dusz, naszych przekonań, przyzwyczajeń oraz nabytych zachowań. Jak się okazuje to najtrudniejsza wędrówka, bo polegająca na walce z samym sobą.

Agnieszka Steur pochodzi z Wałbrzycha. Jest polonistką, nauczycielką, badaczką języka, pisarką, dziennikarką i felietonistką. Ukończyła Uniwersytet Amsterdamski, jest żoną i mamą mieszkającą w Holandii. Zagorzała zwolenniczka nauki języka polskiego dzieci urodzonych i wychowanych w polsko-holenderskich rodzinach. Zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień.

Wojna w Jangblizji się kończy, ale koniec ten jak się okazuje jest początkiem nowych problemów. Szmaragdowa Pani wraz ze swoim wojskiem przegrała, jednak życie mieszkańców tej krainy zmienia się diametralnie. Część z nich, próbując wrócić do dawnej egzystencji, otwiera się na nieuniknione zmiany, podczas gdy pozostała nie chce przyjąć do wiadomości, że dawne prawa przestały działać. Nana i Roan oraz ich przyjaciele pragną przywrócić równowagę w swoim świecie za pomocą kul, których cały czas szukają.

Agnieszak Steur po raz kolejny zabrała mnie w pełną przygód podróż, po niezwykle ciekawej krainie, jaką jest Jangblizja. Już w drugim tomie tego cyklu poznałam jej niektórych interesujących mieszkańców, a w tej części przemierzając wraz z bohaterami ziemie tego państwa, znowu zachwyciłam się wyobraźnią autorki w przestrzeni kreacji świata przedstawionego. Trudno bowiem nie zachwycać się rozmachem z jakim pisarka kreśli swoim piórem fantastyczne istoty oraz prawa panujące w Jangblizji.

"We wnętrzu" to książka, która podobnie jak dwa poprzednie tomy, dotyka w sposób przenośny, problemów współczesnego świata. Autorka porusza bowiem temat odmienności w kontekście naszej segregacji rasowej, problemu wojny, która zawsze zmienia otaczający świat, czy też definicji dobra i zła. W książce znaleźć można wiele takich odwołań i analogii, które zmuszają do chwilowej refleksji nad funkcjonowaniem otaczającego nas świata. Dla młodego czytelnika to z pewnością duża wartość dodana, oprócz przyjemności z przeżywania ekscytujących przygód wraz z bohaterami.

Nie mogę nie wspomnieć o tym, że pewien element zakończenia losów bohaterów, nieco mnie zaskoczył, gdyż nie przewidziałam takiego zwrotu akcji. Podobało mi się także to, że na końcu autorka zamieściła Epilog oraz, że w treści po raz kolejny zawarte zostały oddające klimat tej powieści, ilustracje. Myślę, że czytelników dwóch poprzednich części nie muszę przekonywać do lektury ostatniej.

"Wojna w Jangblizji" jako cała seria to świetny przykład literatury familijnej z gatunku fantasy. Spójne tło fabularne, obecność magii, równoległy świat do naszego oraz nieco baśniowe i mitologiczne elementy to cechy charakteryzujące tę część oraz dwie pozostałe. Rozbudowane opisy, ale nie przytłaczające swoim rozmachem, realistyczne postawy bohaterów oraz wewnętrzna logika konstrukcyjna, pozwalają mi nazwać całą tę serię świetną lekturą dla każdego, bez względu na wiek.


Link do opinii
Inne książki autora
Wojna w Jangblizji. W Tamtym Świecie
Agnieszka Steur0
Okładka ksiązki - Wojna w Jangblizji. W Tamtym Świecie

Królowa Zara jest przerażona, gdy wybucha w Jangblizji wojna. Jej dzieci, Roan i Nana, powierzone Owcowatej Irys, chronią się w Tamtym Świecie –...

Wojna w Jangblizji. W Domu
Agnieszka Steur0
Okładka ksiązki - Wojna w Jangblizji. W Domu

Gdy księżniczka Nana budzi się w Jangblizji, sądzi, że najtrudniejszy etap podróży ma już za sobą. Nareszcie wróciła do domu. Szybko jednak...

Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje