Wyspa kociej mgły

Na wodach Mlecznego Oceanu unosi się wyspa. Jej piękno zapiera dech w piersiach. Jest pełna wyjątkowych drzew, które zamiast liści rodzą sierść, zamiast owoców - kłębuszki wełny. Dotarcie tu to marzenie każdego Kotofaga.

,,Wyspa Kociej Mgły" to wyjątkowa baśń nie tylko dla dzieci. To pełna magii, humoru i ukrytych znaczeń opowieść o podróży do niezwykłych krain. Przygody bohaterów pobudzają do refleksji, do zrozumienia naturalnych praw rządzących światem, a także głębokiego poznania siebie. To książka o odwadze, wyborach, marzeniach, zaufaniu i przyjaźni.

Poznaj Pinia i Pusia, dowiedz się, co stało się z Lucią i Alfą i kim jest Tajga. Wraz z Kotofagami udaj się na Wyspę Kociej Mgły i usłysz Pieśń.

Ta opowieść na zawsze zmieni Twoje serce.

Informacje dodatkowe o Wyspa kociej mgły:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-01-24

Kup książkę Wyspa kociej mgły

Wyspa kociej mgły - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zaczytanamam
Zaczytanamam
Przeczytane:2022-04-03,

Cześć Kochani dziś mam coś znacznie innego. Jeśli macie dzieciaczki które lubią przygody i nadzwyczajnych bohaterów to napewno przypadnie im ta propozycja do gustu.

Na wodach Mlecznego Oceanu unosi się wyspa. Jej piękno zapiera dech w piersiach. Jest pełna wyjątkowych drzew, które zamiast liści rodzą sierść, zamiast owoców – kłębuszki wełny. Dotarcie tu to marzenie każdego Kotofaga.

Moim zdaniem jest to książka dla dzieci w wieku od okolo 8lat. A to dlatego ze szczerze mówiąc ja sama osobiście miałam taka chwilę że nie wiedziałam o co tutaj chodzi 🤭

Bardzo wciągająca historia ktora opowiada Nam o przyjaźni, uczuciach, emocjach o tym jaka drogę wybrać w swoim życiu i czym sie kierować.

Autorka w świetny sposób nakreslila nam postacie w tej histori a jest ich tu troszkę. Bardzo polubilam Pusia choć inne też nie odstawały od niego za Bardzo. Panuje tu mila ciepła i rodzinna atmosfera

Mamy ty też piekne ilustracje które umilaja czytanie i przykuwają spojrzenie.

Polecam była to mila odmiana, niestety moja 5latka nie była zainteresowana ta historią. Mam nadzieję że waszym dziecia się spodoba a może wam samym 😉

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-03-30, Ocena: 6, Przeczytałam,

,,Kto raz ją usłyszał, już nie mógł zapomnieć. Kto ją przyjął do swojego serca, nie mógł i nie chciał żyć jak dotąd. Zmieniło się widzenie świata. Ze świata myśli wchodziło się w świat uczuć".

Wspaniała opowieść o świecie w którym poznamy Murmurkę, która uzdrawiała dźwiękiem mruczenia. Towarzyszyć jej będą Pinio, zwiadowca-wojownik, i basza Pusio, nieformalny władca. Przeczytacie również o niesamowitych drzewach, które pełne jaskrawych kolorów zamiast liści będą rodziły sierść, a zamiast owoców kłębuszki wełny. To świat w którym wszystko może się zdarzyć. Kocia wyspa jest przedstawiona bardzo miło i ciepło. Króluje tu szczęście i piękno, które zachwyca każdego. Niestety jej byt będzie zagrożony. Gdy jeden ze strażników przedstawionych tutaj jako opiekun wyspy będzie musiał odejść, coś zaczyna się z nią dziać niedobrego.

,,Dusze mieszkańców krzyczały, szukały ukojenia otulone bezbrzeżną tęsknotą".

Trzeba będzie nie lada wyzwań, by zrobić wszystko, co tylko potrafią, by ocalić ich ostrowie. By jej piękno wciąż mogło trwać i zachwycać jego mieszkańców. Jednak czy nie jest już za późno?

Naprawdę cudowna baśń. Zawiera w sobie piękno i taką delikatność. Idealna dla dzieci, które muszą zrozumieć, że gdy traci się opiekuna, cały dotychczasowy świat może się zmienić. Autorka pięknie dopieściła książkę kilkoma obrazkami, które raz przedstawiają rzeczy oczywiste, a innym razem wiele barw, które mogą utworzyć tylko to, co aktualnie ujrzą same dzieci. Taka abstrakcja połączona z kreatywnością. Opowieść nie jest długa, wydrukowana na grubszych śliskich białych stronach. Ma niewiele dialogów, gdyż zadaniem narratora było ją opowiedzieć. Miała przedstawiać czasy, które mogły kiedyś istnieć, jak i takie, które kiedyś mogą nadejść, choć w końcowym słowniczku określiła je jako miejsce gdzieś poza światem, przy Mlecznym Oceanie. Niby napisana stylem prostym, choć zawiera klika słów, które na co dzień rzadko ktoś używa. Jest jedną wielką fantazją do której zajrzałam z przyjemnością:-)

Spotkajmy się z Matką Ziemią
Agnieszka Zamojska0
Okładka ksiązki - Spotkajmy się z Matką Ziemią

Spotkajmy się z Matką Ziemią to tomik wierszy adresowanych do dzieci, choć i dorosły znajdzie w nim coś dla siebie. Rym i rytm, lekkość i melodia kolejnych...