Wyspa

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2019-07-31
Kategoria: Horror
Tytuł oryginału: Savage Island

Milion funtów na głowę. Oszałamiająca nagroda zwabia pięcioro przyjaciół na bezludną wyspę i przekonuje do udziału w pełnym zagadek turnieju Iron Teen, organizowanym przez milionera Marcusa Golda. Wykonując kolejne zadania, ścigając się z czasem i innymi zespołami, szybko orientują się, że tu nie chodzi o zwykłą zabawę, a gra toczy się o najwyższą stawkę - ich życie. Czy w sytuacji zagrożenia życia przyjaciele: Ben, Lizzie, Will, Grady i Carmen będą trzymać się razem, aby przeżyć? Przetrwają tylko najlepiej przystosowani...

Uwaga: wciągający i trzymający w napięciu horror przeznaczony wyłącznie dla starszych czytelników!

Kup książkę Wyspa

Opinie o książce - Wyspa

Ogólnie rzecz biorąc bardzo rzadko łapię za książki w takiej tematyce. Jak to się zatem stało, że „dzika wyspa” („Savage Island” tytuł oryginału) znalazła się u mnie? Uznałam, że wyprawa tam będzie doskonałą podróżą poślubną! Tak, moi kochani, konkurs jaki zorganizowało wydawnictwo zrobiło mi niesamowitą niespodziankę, kiedy 12 godzin przed moim ślubem podarowali mi tę książkę, bym mogła oddać się kolejnej przygodzie!

Mimo, że okłada jest w stonowanych kolorach, nie dajcie się zmylić. Ja jak to ja, zawsze zerkam na końcówkę i zawsze zerkam na opis i mimo że czasem spoileruję sobie książkę, nadal to robię, a tym razem nie było spoilera, tym razem od ręki zaczęłam czytać!

I książka naprawdę potrafi wciągnąć. Chwilami miałam małe wrażenie, że czytam coś w stylu „The Call” albo „Igrzyska Śmierci” nawet jeśli tutaj bohaterowie nie są dziećmi. No i z tą różnicą, że nasi bohaterowie z „Wyspy” nie walczyli o kasę czy też jedzenie. Nadal jednak walczyli o przeżycie. Czytałam z zapartym tchem. I mimo skojarzeń z wcześniej wymienionymi pozycjami nadal ogromną radość mi zrobiło czytanie właśnie tej książki, poznawanie tych właśnie bohaterów i zakończenie, którego nie oczekiwałam! Macie czas? Szukacie książki, która Was zainteresuje? Chcecie historii, która z pozoru wygląda na powtórkę z wcześniejszych, bo kasa, bogactwo i wyścig szczurów z naiwnością małolatów? To jest książka dla Was!

Multimiliarder zaprasza do gry pieciosoobowe drużyny w wieku 16-20 lat. Iron Teen to zawody, w których każda wygrana drużyna ma otrzymać milion funtów dla każdego uczestnika. Na prywatnej wyspie drużyny będą poddawane rożnym próbom. Oczywiście piątka naszych bohaterów (Grady, Lizzie, Carmen, Will i Ben) dostają się na wyspę z nadzieją na przygodę życia i otrzymanie wygranej.

Oczekiwałam dużej dawki grozy, horroru, książki naprawdę dla dorosłych, którą ze strachu będę musiała odkładać i zaczynać dopiero jak ochłonę. A okazało się, że dostałam książkę bez wyrazu, bez napięcia, która ma w sobie niewiele świeżości a raczej jest odgrzewanym kotletem, bo wszystkie te motywy już gdzieś były. W zasadzie jest to dużo słabsza i trochę bardziej brutalna wersja igrzysk śmierci, tyle że bez głębszego sensu i rozbudowanego świata. Jedyny pozytyw jaki w niej znalazłam to zagadki, ale nie ma ich wcale aż tak wiele a rozwiązywanie ich przychodzi bohaterom bez trudu i większych dramatów. Akcja niby jest a jakoby jej nie było. Książka bez szału i dupy nie urywa a już bać to się kompletnie nie ma czego, a wierzcie mi, horrorów to ja się naprawdę boję.

Avatar użytkownika - katooola
katooola
Przeczytane:2019-09-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Ta książka jest rewelacyjna takie połącznie Igrzysk śmierci Suzanne Collins, Wielkiego marszu Stephena Kinga i Władcy much Williama Goldinga. Z początku beztroska wspaniała wyprawa piątki przyjaciół na wyspę miliardera celem zgarnięcia miliona funtów na każdego uczestnika przeradza się w grę o życie. Trzyma w napięciu do samego końca!

Avatar użytkownika - lourdes
lourdes
Przeczytane:2019-09-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 12 książek 2019, Mam,
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton