Wzburzone fale

Cameron, Ethan i Philip są adoptowanymi synami Raymonda i Stelli Quinnów. Wszyscy mają za sobą trudne dzieciństwo. Bici i wykorzystywani przez biologicznych rodziców, znaleźli spokojny dom rodzinny w stanie Maryland. Cameron został kierowcą wyścigowym. Mieszka w Europie i wiedzie beztroskie życie. Niespodziewanie otrzymuje wiadomość, że ojciec – człowiek, który go wychował i pokochał, leży na łożu śmierci. Ray Quinn zobowiązuje synów do opieki nad przygarniętym przez niego czwartym chłopcem. Jako pierwszy wychowaniem małego Setha ma zająć się właśnie Cameron.

Informacje dodatkowe o Wzburzone fale:

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2010-03-01
ISBN: 978-83-245-7865-8
Tytuł oryginału: Sea Swept
Tłumaczenie: Aleksandra Komornicka

Kup książkę Wzburzone fale

Wzburzone fale - opinie o książce

,,Życie jest darem. Nie zawsze idealnie dopasowanym, ale drogocennym." Wyraziste postacie, wartka akcja i dająca nadzieję historia. Ukazuje problemy, z jakimi muszą borykać się ludzie, którzy mieli traumatyczne dzieciństwo. Rozpoczęcie serii opowiada o Cameronie. Mężczyźnie, któremu cały świat wali się na głowę. Jak poradzi sobie z opieką nad nastoletnim chłopcem? Czy da szansę miłości? Dowiecie się tego, czytając tą książkę.
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2015-04-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Pierwsza z czterech części o braciach Quin. Poznajemy Camerona, Rayana, Phillipa i Setha. Wszyscy zostali adoptowania przez Quinów (chociaż ten ostatni już po śmierci Stelli). Kiedy przybrany ojciec trafia do szpitala "synowie" przyjeżdżają natychmiast. Tam na łożu śmierci przyrzekają, że zajmą się najmłodszym "Quinem". Jako pierwszy pieczę ma sprawować Cameron - kierowca rajdowy. Początki są trudne, lecz pomoc społeczna w osobie Anny, pozwoli rozproszyć wszelkie wątpliwości i sprawić, że Cameron będzie nie tylko dla Setha opiekunem, ale też starszym bratem i przyjacielem. Warto przeczytać.

"Wzburzone fale" to pierwszy tom ,,Sagi rodu Quinnów", która zapowiada się naprawdę obiecująco. Nora Roberts nakreśliła albowiem nadzwyczaj wciągającą, chwytającą za serce, głęboką opowieść o przewrotności losu, ludzkiej dobroci oraz braterskiej solidarności i przywiązaniu, którym nie straszne odmienne charaktery czy pochodzenie. Fundamentem tej rozczulającej historii jest bowiem ponadczasowa, cenna lekcja, że to nie więzy krwi kształtują prawdziwą rodzinę. Każdy zasługuje na bezinteresowną miłość i poczucie przynależności i jak się okazuje, mogą one okazać się lekiem na wszelkie wyrządzone krzywdy, nawet te zadane przez najbliższych.

Bohaterowie nakreśleni przez autorkę to mężczyźni brutalnie poturbowani przez los, obdarzeni wyjątkowo ciężkim bagażem doświadczeń. Ich wspólnym mianownikiem jest para Aniołów, którzy niespodziewanie pojawili się w najgorszym momencie ich życia, przygarnęli ich i pokazali, jak piękna potrafi być codzienność i wzajemna troska. Teraz cała trójka ma wreszcie szansę odwdzięczyć się za wszelkie dobro, jakiego było im zaznać. I choć każdy z nich jest buntownikiem, któremu nie śpieszno do nawiązywania nowych bliższych relacji, to jednak serca nie da się przecież oszukać.

Język pisarki wyróżnia się lekkością i ekspresyjnością. Naszkicowane emocje momentalnie przenoszą się na czytającego, uderzają do głowy i silnie angażują w poznawaną historię. Nie zabrakło też solidnej porcji świetnego humoru oraz zadziorności, które przejawiają się głownie w emocjonujących, niemal rozbrajających dialogach. Jeśli kochacie słowne męsko- męskie, a także damsko-męskie przepychanki, nasączone sarkazmem i ciętym językiem, z pewnością będziecie zachwyceni!

Bezsprzecznie, ta wielowymiarowa powieść angażuje wyjątkowo silnie, a poruszona przez nią niełatwa tematyka dotyka najciemniejszych zakamarków ludzkiego serca, nie zabrakło tu jednak rozbrajającej autentyczności, napawającej duszę ukojeniem, wiarą w ludzi oraz nadzieją na szczęśliwy finał. "Wzburzone fale" to piękna, rozczulająca, romantyczna choć niełatwa opowieść , jaka otula niczym puchaty koc, ale zarazem uderza do głowy, odurza niczym silny lek. Ta seria rozkocha w sobie wiele czytelniczych serc! Polecam!

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2020-12-20, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2020,

Takie tam sobie babskie czytadło, takie samo jak milion innych. On taki och, przystojny, męski i seksowny. Ona och, taka atrakcyjna, silna i kobieca. Gotuje i za mopa się chwycić nie boi. Wszyscy oczywiście po przejściach i z przeszłością, ale sobie z nią poradzili. Plus jeden niewybaczalnie nierozwiązany i niezakończony wątek. Nie mogę polecić, chyba że ktoś naprawdę lubi romanse.

Super książka polecam ją każdemu kto kocha romanse. Jak się czyta tę książkę to jest się ciekawym jak się tak opowieść skończy i nie można się od niej oderwać aż się nie skończy czytać. (:

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2019-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Cameron, Ethan i Philip mają za sobą trudne dzieciństwo. Bici i wykorzystywani przez biologicznych rodziców, znaleźli prawdziwy dom u Stelli i Raymonda Quinnów.Cameron został kierowcą wyścigowym. Mieszka w Europie i wiedzie beztroskie życie. Niespodziewanie otrzymuje wiadomość, że ojciec-człowiek, który go wychował i pokochał-leży na łożu śmierci. Ray Quinnów.Cameron zobowiązuje synów do opieki nad przygarniętym przez niego czwartym chłopcem Seth'em DeLautera.Jako pierwszy wychowaniem małego Setha ma zająć się właśnie Cameron.

Anna Spinlli opiekunka społeczna będzie bacznie obserwować poczynania wszystkich czterech panów.

Avatar użytkownika - Witwona
Witwona
Przeczytane:2023-07-30, Ocena: 4, Przeczytałam,
Złota śmierć
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Złota śmierć

Jubileuszowy, pięćdziesiąty tom bestsellerowej serii Oblicza śmierci. Porucznik Wydziału Zabójstw nowojorskiej policji Eve Dallas mierzy się z tajemniczym...

Odnaleziony skarb
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Odnaleziony skarb

Nauczycielka literatury angielskiej Kate, po śmierci ojca odkrywa, że ten praktyczny i rzeczowy człowiek przez lata szukał statku zatopionego na dnie morza...