Wzrastam. Jak się wyleczyć z przeszłości i zacząć od nowa

Okrzyknięta mianem bestsellera ,,New York Timesa" książka doktor Nicole LePery adresowana jest do osób, które pragną wprowadzić w swoim życiu pozytywne zmiany. Czytelnicy znajdą w niej zestaw narzędzi niezbędnych do zerwania ze szkodliwymi zachowaniami sabotującymi ich życie. Dzięki zmianie destrukcyjnych wzorców będą w stanie wpłynąć na sposób, w jaki podchodzą do dobrego samopoczucia psychicznego i dbania o siebie.

Informacje dodatkowe o Wzrastam. Jak się wyleczyć z przeszłości i zacząć od nowa:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-11-09
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: How To Do The Work

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Wzrastam. Jak się wyleczyć z przeszłości i zacząć od nowa

Wzrastam. Jak się wyleczyć z przeszłości i zacząć od nowa - opinie o książce

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-01-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Czytacie poradniki psychologiczne i motywacyjne?

"Wzrastam" to idealna książka dla osób, które nie mogą pogodzić się z trudną przeszłością. Dzięki tej książce dostaniecie wskazówki i porady jak przejść drogę do przemiany oraz wyciągnąć wnioski na przyszłość. Pozbędziecie się negatywnych myśli i przekonacie się, że rozpamiętywanie przeszłości prowadzi do destrukcyjnych zachowań, które działają na naszą szkodę.
Pomoże Wam w tym doświadczona psycholog kliniczna dr Nicole LePera.
Autorka prowadzi popularny profil terapeutyczno - edukacyjny na Instagramie jako @the.holistic.psychologist

Jeśli szukacie wartościowej i rzetelnej książki to w tej znajdziecie cenne porady jak zrobić postęp i ruszyć do przodu.

Polecam!

Nicole LePera jest doświadczonym doktorem psychologii klinicznej, prowadzącym prywatną praktykę. Sfrustrowana ograniczeniami tradycyjnej psychoterapii z myślą o dobru swoich pacjentów postanowiła zacząć zgłębiać holistyczną filozofię zdrowia psychicznego, fizycznego i duchowego, która wyposaża ludzi w narzędzia niezbędne do samoleczenia. LePera prowadzi bardzo popularny profil terapeutyczno-edukacyjny na Instagramie.

Jeśli czasem macie wrażenie, że tkwicie w pułapce negatywnych myśli, jeśli wydaje Wam się, że problemy, z którymi zmagacie się każdego dnia, wysysają z Was całą energię, pozbawiając radości i chęci do życia, jeśli macie tendencję do rozpamiętywania przeszłości i analizowania każdego swojego kroku i podjętego działania, ta książka jest dla Was. „Wzrastam. Jak się wyleczyć z przeszłości i zacząć od nowa” to napisany przystępnym językiem poradnik psychologiczny autorstwa dr Nicole Lepera, książka okrzyknięta mianem bestsellera „New York Timesa”. I nic dziwnego, bo jest to pozycja nie tylko dobrze i rzetelnie napisana, a także interesująca. Wielu osobom może pomóc ruszyć dalej z życiem, pozwoli znaleźć ukojenie i przynajmniej namiastkę psychologicznego wsparcia.

Opierając się na własnych doświadczeniach wyniesionych z gabinetu, a także na najnowszych badaniach naukowych i metodach leczenia, autorka podpowiada, jak uporać się z przeszłością, nauczyć się ją akceptować i sprawić, aby nie miała aż takiego wpływu na nasze samopoczucie i codzienne funkcjonowanie. A ponieważ LePera jest wyznawczynią i propagatorką holistycznego podejścia do zdrowia człowieka, wykorzystuje w tym celu techniki psychologii holistycznej. Takie podejście oznacza, że jeśli nasz organizm niedomaga w jakiejś sferze, należy postarać się uzdrowić cały organizm, a nie tylko jego chorą część. Holistyczne techniki, które opisuje w książce autorka, obejmują pracę w sferze ciała, psychiki i ducha, co oznacza kolejno ćwiczenia fizyczne i oddechowe, zmiany w myśleniu i postrzeganiu świata oraz kontakt ze swoim prawdziwym Ja. Autorka uświadamia czytelnikowi, że zakorzenione w psychice schematy zachowań są destrukcyjne, działają na naszą szkodę. Z pomocą przychodzi właśnie ta książka, która zawiera nie tylko teorię, ale też mnóstwo praktycznych porad. W swojej książce LePera dużo uwagi poświęca praktykom korzystnie wpływającym na ludzkie ciało i umysł, szczególny nacisk kładąc na zdrowie jelit i poprawę jakości snu. Czytelnicy znajdą w książce zestaw narzędzi niezbędnych do zerwania ze szkodliwymi zachowaniami, które sabotują ich życie. Dzięki zmianie destrukcyjnych wzorców zachowań czytelnik będzie w stanie wpłynąć na sposób, w jaki podchodzi do dobrego samopoczucia psychicznego i dbania o siebie.

Publikacja podzielona została na trzy części. Pierwsza z nich dostarcza podbudowy do dalszych działań. W tej części autorka opowiada, jaką siłę mają myśli, mówi o wpływie stresu i traumy z dzieciństwa na każdy z układów ciała, a także w jaki sposób rozregulowanie pracy fizycznych układów wpływa na umysł i emocje, uniemożliwiając im ruszenie naprzód. Druga część zgłębia strefę umysłu, odkrywając mechanizmy rządzące podświadomością i tym, co podświadome. W tej części autorka porusza również temat warunkowania, jakiemu każdy z nas jest poddawany w dzieciństwie, a które kształtuje rzeczywistość każdego z nas, ugruntowując schematy myślowe i wzorce zachowań, którym później podlegamy. Następnie autorka umożliwia spotkanie ze swoim wewnętrznym dzieckiem, aby rozpoznać tkwiące w nas historie, przez które tkwimy w relacjach takiego typu jak te, które nawiązywaliśmy w dzieciństwie. Ostatnia część to najistotniejsza część publikacji, która stwarza możliwość nauczenia się, jak zacząć stosować zdobytą wiedzę w praktyce, aby osiągnąć stan dojrzałości emocjonalnej, umożliwiającej tworzenie głębszych, prawdziwych relacji z innymi ludźmi. Książka jest przystępnie napisana, jednak czytałoby się ją zdecydowanie lepiej, gdyby błędów, głównie literówek, było mniej. Niestety przeszkadzają one w odbiorze tej publikacji, bo jeśli trzeba się zastanawiać, co autor miał na myśli, skutecznie wyrywa to z płynnego poznawania treści.

„Wzrastam. Jak się wyleczyć z przeszłości i zacząć od nowa” to książka dla każdego, kto chce wprowadzić w swoim życiu pozytywne zmiany, kto dbanie o swoje zdrowie i dobre psychiczne samopoczucie traktuje jako priorytet. Warto się zapoznać. Polecam!

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-11-08, Przeczytałem,

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Muza

Aby dobrze się czuć należy zadbać nie tylko o nasze ciało, ale również o stan psychiczny i duchowy.

Jeśli chodzi o stan fizyczny, to każdy chyba wie, że zarówno zdrowe odżywianie się jak również aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie. Natomiast aspekt psychiczny jest już znacznie bardziej złożony. Aby lepiej poczuć się trzeba najpierw zmienić nasze myślenie odnośnie swojej przeszłości. Ważne jest również by odnaleźć własne JA i inne osoby, które myślą podobnie do nas.

Książka ta to narzędzie do samoleczenia. Zawiera liczne informacje i wskazówki jak osiągnąć szczęście. Począwszy od wnikliwego zrozumienia naszej przeszłości, aż po wyciągnięcie wniosków na przyszłość.

To jak się dzisiaj zachowujemy, kim jesteśmy często wiąże się z tym, jak nas rodzice traktowali/wychowywali. Autorka w bardzo ciekawy sposób dokonała podziału rodziców, a następnie omówiła problem, jak sobie poradzić po konkretnym ,,typie" wychowania.

Poradnik po części napisany jest jako tradycyjna książka, a po części jako zbór ćwiczeń i wskazówek niezbędnych by ruszyć z naszego ,,martwego punktu". Autorka zachęca nas by cofnąć się w czasie i pogodzić się z tym co już było. Zachęca do odnalezienia w nas wewnętrznego dziecka oraz do własnego EGO. Podpowiada również jak nad nim pracować.

Porusza również temat wyznaczania granic co według mnie ma bardzo ważne znaczenie. Podpowiada jak radzić sobie z samotnością, rozczarowaniem czy gniewem.

Jeżeli chcecie poznać zasadę 90 sekund, podstawy psychologii holistycznej czy dowiedzieć się co to jest efekt PLACEBO koniecznie sięgnięcie po poradnik ,,Wzrastam".

Książka napisana jest prostym i przejrzystym językiem, pozwalającym zrozumieć genezę naszego problemu jakim jest trwanie w pułapce negatywnych myśli i uczuć, które wymykają się spod kontroli. Jest świetnym narzędziem by poznać nasz problem, ale również co z nim zrobić. Jak ruszyć dalej a nie myśleć o tym co złe.