Zaczarowana Dolina Muminków

,,Może Dolina Muminków nie powstała dzięki czarom, ale to z pewnością najbardziej magiczne miejsce ze wszystkich".

Poznajcie Dolinę Muminków dzięki zaczarowanym opowiadaniom, w których Muminki latają balonem, pomagają Hatifnatowi odzyskać iskrę i wyprawiają magiczne przyjęcie w noc świętojańską.

Bogato ilustrowane opowieści prosto z Doliny Muminków są idealne na pierwszą lekturę dla najmłodszych czytelników 3+. Wprowadzą dziecko w świat pełen wyobraźni, który uczy przyjaźni, wrażliwości i otwartości.

To połączenie klasyki z nowoczesnością jest pomostem między pokoleniami!

W serii ukazały się:

,,Przygody w Dolinie Muminków" ,,Więcej przygód w Dolinie Muminków" ,,Powrót do Doliny Muminków" ,,Cudowna Dolina Muminków"

Opowieści o Muminkach zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i doczekały się niemal 20 ekranizacji. Ten zbiór, zainspirowany opowiadaniami Tove Jansson, został uzupełniony o wyjątkowe ilustracje z najnowszego serialu ,,Dolina Muminków"; w brytyjskiej wersji pani Filifionce głosu udzieliła Kate Winslet!

Informacje dodatkowe o Zaczarowana Dolina Muminków:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-10-11

Tagi: Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Zaczarowana Dolina Muminków

Zaczarowana Dolina Muminków - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-11-19, Ocena: 6, Przeczytałem,

Oto niesamowite i zadbane w każdym szczególe książka o Dolinie Muminków, już 4. tom. Muminkowej serii. Sami wiecie, ile magii i ciepła bije od tych uroczych bohaterów i ile mądrości można wynieść z ich przygód.

W tej części przeczytamy 5 opowiadań, w których dowiadujemy, że Mama Muminka nie zrezygnowała ze swoich marzeń, o czym Muminek dowiaduje się, dzięki odkryciu na strychu. Towarzyszy Mamie w realizacji jej odłożonego na później planu. Poznamy też bliżej Hatifnata, poszukamy jego iskry i zgłębimy tajniki pisania Tatusia Muminka i wspólnej Muminkowej przygody. Muminek będzie tu też dobroduszny wobec Włóczykija , przeczytamy, kim jest Filifionka i jak zacznie czerpać radość z przeżytych chwil oraz, co wydarzyło się w czasie nocy świętojańskiej. Wpadniemy też do lunaparku. Będzie się działo! Zobaczymy, do czego zdolne są małe Mimble, gdzie wybierze się Ryjek i Mała Mi, czym zajmie się Migotka oraz jaką rolę odegra tutaj Czarnoksiężnik. Opowiastki pełne są entuzjazmu, optymizmu i niosą mądre przesłania, głównym z nich jest to, aby nigdy się nie poddawać i być po prostu sobą oraz pomagać innym.

Historie można czytać osobno i urozmaicać sobie nimi wieczorne chwile. Na uwagę zasługują cudowne ilustracje pełne czaru i bajkowego uroku, a pozłacany tytuł i twarda oprawa sprawiają, że to wydanie ozdobi domową biblioteczkę.

Bardzo polecam.

Cudowna Dolina Muminków
Amanda Li0
Okładka ksiązki - Cudowna Dolina Muminków

,,Nie ma to jak długa nieobecność, żeby sobie przypomnieć, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej". Muminki przeżyły wielką przygodę i powracają do cudownej...

Więcej przygód w Dolinie Muminków
Amanda Li0
Okładka ksiązki - Więcej przygód w Dolinie Muminków

,,Chodzi o Muminka!", zawołał Duch. ,,Jest w niebezpieczeństwie, na morzu!" Przenieście się do Doliny Muminków dzięki ekscytującym opowiadaniom i przeczytajcie...