Zagadki i łamigłówki. Zegar i kalendarz

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2018-08-22
Kategoria: Edukacyjne

Zostań mistrzem w określaniu czasu! Dowiedz się, ile sekund jest w jednej dobie, naucz się odliczać czas i dni do ważnych wydarzeń. W książce znajdziesz mnóstwo zagadek, łamigłówek i ciekawostek na temat płynącego czasu. Seria ,,Zagadki i łamigłówki" to nie tylko nauka, ale przede wszystkim świetna zabawa!

Kup książkę Zagadki i łamigłówki. Zegar i kalendarz

Opinie o książce - Zagadki i łamigłówki. Zegar i kalendarz

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2018-10-01, Ocena: 6, Chcę przeczytać, Synek czyta,

Dzięki książce "Zegar i kalendarz. Zagadki i łamigłówki" nasze pociechy opanują solidną porcję wiedzy. Strony są wprost naszpikowane zadaniami.

Dzieci nauczą się jak odczytywać godziny przed południem i jak odczytywać je po południu, jak korzystać z zegarów cyfrowych, poznają jednostki czasu oraz strefy czasowe. Co istotne ćwiczenia i łamigłówki nie są monotonne, a do części z nich najmłodsi wykorzystają naklejki znajdujące się na końcu książki. Jedno z zadań polega na wycięciu tarczy, wskazówek i wykonaniu własnego zegara, który również możemy wykorzystać do nauki poprzez zabawę. Każda partia materiału kończy się krótkim quizem, a nagrodą za poprawne odpowiedzi są urocze naklejkowe gwiazdki.
Szata graficzna jest niesamowicie kolorowa z wesołymi ilustracjami, które zachęcają dzieci do korzystania z książki. Mamy tutaj cały przekrój bajkowo-dziecięcych tematów (kosmos, superbohaterowie, przyjęcie urodzinowe, basen, księżniczki, zwierzęta, piraci, lotnisko, strażacy i wiele innych), a więc każdy znajdzie coś dla siebie.

W głębi lasu
Harlan Coben