Zasypani zakochani

Wydawnictwo: Słowne z uczuciem
Data wydania: 2021-10-26
Kategoria: Romans

Takiej śnieżycy w Szczawnie-Zdroju nie widziano już dawno. Tak niedobranej pary jak Anastazja i Hubert także nie. Ale święta to przecież czas cudów.

Dilerka Emocji powraca z kolejną wciągającą historią, która aż skrzy się od humoru. Agnieszka Lingas-Łoniewska bawi, wzrusza i wciąga czytelniczki w urokliwą historię miłosną.

Kłopoty, z których na pierwszy rzut oka nie sposób się wykaraskać, to dla Anastazji po prostu codzienność. Nie sprawdziła się jako policjantka, więc propozycja babci, właścicielki małego pensjonatu na odludziu, spadła jej jak z nieba. Szkoda tylko, że seniorka zadurzyła się w jakimś Włochu i zostawiła wnuczkę samą na gospodarstwie. Anastazja uwija się jak może, by pensjonat funkcjonował. Tymczasem do zdroju przyjeżdża niejaki Hubert Zapałka, stały klient o ujmującej powierzchowności... i niebotycznych wymaganiach. Między roztrzepaną, porywczą Anastazją a zarozumiałym, trudnym w obyciu facetem mocno zaiskrzy.

Kobieta zaczytuje się kryminałami, więc kiedy śnieżyca odetnie pensjonat od świata, po głowie zaczną jej chodzić różne pomysły. Kim tak naprawdę jest Hubert Zapałka? Jaką skrywa tajemnicę? Czy w tym wszystkim znajdzie się miejsce na miłość?

Jeśli lubisz komedie pomyłek, nagłe zwroty akcji i humor sytuacyjny, ta książka jest dla ciebie. Daj się porwać leczącej serce magii świąt!

Kup książkę Zasypani zakochani

Opinie o książce - Zasypani zakochani

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-10-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Właśnie w ten sposób wyobrażam sobie idealną, świąteczną komedię romantyczną. Mamy szczyptę dobrego humoru, doprawionego złośliwościami i komicznymi wypadkami. Mamy bajeczną scenerię. I mamy dwoje ludzi, którzy nie są w stanie oprzeć się temu, co im się przytrafia, a umówmy się- to prawdziwy piorun! ;-) Autorka utkała nam cudowną opowieść, która zabiera nas do wyimaginowanego świata i wciąga w wir wydarzeń do tego stopnia, że odkładamy książkę dopiero gdy dobrniemy do końca. Jest słodko, jest zabawnie, jest romantycznie, jest uroczo, czyli tak jak ma być w tego typu lekturze! I jak zwykle z resztą, Pani Agnieszka kupuje mnie też lokalizacją, promując dolnośląskie okolice ;-)

Anastazja to zdecydowanie kobieta po przejściach. Wmanewrowana w prowadzenie pensjonatu przez los i zakochaną Babcię. Czy się do tego nadaje? Cóż, chyba nie do końca, ale stara się jak może. Odrobinę niezdarna, troszkę taki chodzący kłopot (albo klops!), zawsze w środku wydarzeń. Co w sercu, to na języku, choć czasem zanim zrobi lub powie to impulsy nie dotrą jeszcze do mózgu i nie ma czasu na analizę. Jednak pomimo swoich uroczych wad ma serce na dłoni, jest oddaną wnuczką, przyjaciółką i po prostu dobrym człowiekiem. A, i jeszcze jest największą fanką kryminałów, co przy okazji sprawia, że niemal wszędzie widzi psychopatycznych morderców.

Hubert to mężczyzna z przeszłością! ;-) Skryty, tajemniczy, wycofany i delikatnie mówiąc -niezbyt towarzyski. Ceni sobie rutynę, porządek, ład- zarówno wokół siebie jak i w życiu. Czy dałoby się znaleźć większe przeciwieństwo Anastazji? Raczej nie ;-) Co ciekawe, momentami, Hubert zachowuje się trochę dziwnie, nawet jak na takiego odludka jak on. Ma swoje sekrety i wiele dźwiga na barkach i choć jego aparycja jest pociągająca to jego zachowanie wręcz przeciwnie. Więc czego można się spodziewać po tej dwójce gdy zima odetnie ich od świata?

Pani Agnieszka miała świetny pomysł na fabułę ale i wykonanie jest genialne. Miłośnicy poprzednich powieści Autorki też powinni być usatysfakcjonowani! Zawsze doceniam dopieszczenie książki, a tutaj zdecydowanie to dostaniemy. Do każdego rozdziału przypisana jest piosenka i tworzy to fantastyczną ścieżkę dźwiękową powieści. Do tego na końcu dostajemy niespodziankę, ale jaką- nie zdradzę, natomiast z pewnością z niej skorzystam ;-) Jeśli szukacie książki w takim świąteczno-zimowym klimacie to jest propozycja w sam raz. Swoją drogą, cała historia, idealnie nadawałaby się na film, z chęcią obejrzałabym ją na ekranie :-) A jeśli ktoś z Was nie czuje atmosfery świąt i zachowuje się jak typowy Grinch to ta lektura z pewnością zmieni jego nastawienie <3

W szponach szaleństwa
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - W szponach szaleństwa

Bieszczadzka sekta, energiczna komisarz, wielka miłość i Wrocław, który nie jest już bezpiecznym miejscem. Gdy komisarz Ewa Barska zostaje wezwana...

Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Przyjdę, gdy zaśniesz

Mroczny, wciągający thriller z niespodziewanym zakończeniem - Agnieszka Lingas-Łoniewska tworzy przerażającą psychopatyczną rzeczywistość, od której...

Kwestia winy
Małgorzata Rogala