Zatracona

Jest drobna, piekielnie niebezpieczna i nigdy się nie poddaje. Nie ma wyjścia - musi szkodzić i zagrażać innym.

Alex Walker pracuje dla tajemniczej i tajnej agencji. Jej zadaniem jest uwodzenie mężczyzn i wystawianie ich agencji, która potem ich szantażuje i wykorzystuje dla własnych zysków. Prowadząca Eva przedstawia Alex jej nowy cel - naukowca po 40.. To Dominic Stone, specjalizuje się w sztucznej inteligencji i tworzy nowatorski program, nad którym chcą przejąć kontrolę różne rządy czy organizacje przestępcze. Alex jako studentka w amerykańskim campusie z wprawą nawiązuje romans. Mimo wyrachowania pojawia się namiętność, pożądanie i drugie dno.

Jej pasją jest projektowanie miniaturowych makiet domów. Buduje m.in. zamek Izoldy i innych literackich bohaterek, by finalnie zrobić dom dla siebie, a właściwie dla swoich trzech wcieleń...

Powoli dowiadujemy się też o trudnej przeszłości bohaterki, która była molestowana przez ojczyma, a gdy matka umarła, została pod całkowitą opieką oprawcy. Gdy staje się nastolatką morduje ojczyma ze swoim przyjacielem.

Uwięziona przez umowę z agencją, uwikłana w beznadziejny romans, by się wyzwolić musi się zmierzyć z traumatyczną przeszłością. Czy jej się uda?

Informacje dodatkowe o Zatracona:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2022-02-23

Kup książkę Zatracona

Zatracona - opinie o książce

„Godzę się z tym, kim jestem. To już się zamknęło, skończyło, a jednocześnie pozostanie częścią mnie. Nie będę mogła nigdy wymazać ani cofnąć przeszłości. I nie chcę”
Seksowna kusicielka, która, bez żadnych problemów skusi i uwiedzie każdego mężczyznę, a raczej każdy cel wyznaczony jej przez przełożonych. Alex została wprost stworzona do tego, a jej przeszłość, której następstwem jej profesji, pozwala „na zimno” wykonywać taką właśnie „robotę”. Kolejnym wyznaczonym przez pracodawców celem, jest dużo starszy od niej, miliarder Dominic Stone. Jednak, gdy rozpracowanie celu, jakim jest ten niesamowity mężczyzna, dopuszcza niechciane emocje, nagle, to, wydające się porównywalne, do poprzednich,zlecenie, uruchamia maszynę, w której przyjdzie się zmierzyć Alex z całym swoim życiem, a Dominicowi z tym wszystkim co ma związek z nią i ze zleceniem, którym sam się okazuje. Nie będzie łatwo wyplątać się z tego wszystkiego. Ale najtrudniejsze będzie dla jednego-nie dopuścić do niechcianych odczuć i emocji, a dla drugiego-walka o coś, co z góry skazane jest na porażkę.
Ale czy na pewno?
Nieprzewidywalna historia, która wzbudziła we mnie tyle emocji, że jeszcze nie mogę się pozbierać. Dwoje ludzi, którym, nie tak miało potoczyć się życie. Dwoje ludzi, których spotkanie siebie, odmieniło totalnie.
To nie jest łatwa historia, a rozdrapywane bolesne rany z przeszłości, mogą zaboleć nawet czytelnika. Cena, jaką płaci Alex, za uwolnienie jej od demona przeszłości, a którą przychodzi jej płacić, to powoduje szok i niedowierzanie.
Nadia Grim tak emocjonalnie poprowadziła tą historię, że na tle całego bólu głównej bohaterki, widzimy niesamowite pożądanie,uczucie, troskę oraz walkę o to wszystko. Walkę mężczyzny, po którym, nikt by się tego nie spodziewał. To co owładnęło tymi dwoje,to pasja i gorący żar, ale też bezradność, bo tak na prawdę do końca nie wiemy jak ta relacja się potoczy, bo jest więcej niż nierealna,ale w miłości, wszystkie chwyty dozwolone.
Gorąco polecam,bo na bank ta książka, Was zaskoczy, wstrząśnie wami ale też rozczuli i przyprawi o rumieńce,bo ta chemia i pożądanie, aż bije od głównych bohaterów.

Avatar użytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2022-03-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Debiut polskiej autorki, który przyciągnął mnie swoją okładką, a opis bardzo zaintrygował.
Nie mogłam się oderwać.
Byłam ciekawa, co wydarzy sie dalej, jak zakończy się książka.

"Nie ufaj. Nie odczuwaj. On jest tylko kolejnym zleceniem"

Alex Walker pracuje w agencji, która wyłudza dane. Jej zadaniem jest uwodzenie mężczyzn i wyciąganie od nich potrzebnych informacji. Dostaje zlecenie, aby zbliżyć się do Dominica Stone. Profesora zajmującego się sztuczną inteligencją.
Czy tym razem Alex będzie również skuteczna?

Książka o rozbudowanej fabule.
Z jednej strony subtelny erotyk,
z drugiej opowieść z odrobiną melancholii o trudnym dzieciństwie. Wątki seksu są wplecione tak dobrze, że czytelnik nie czuje się zniesmaczony, ale wręcz pobudzony. Autorka w bardzo dobry warsztatowo sposób, lawiruje między przeszłością bohaterów, a teraźniejszością.
Całe opowiadanie jest niczym droga do ukształtowania charakteru Alex i jej otwierania się na prawdziwe uczucie. Nie brakuje również zwrotów akcji, które zaskakiwały.
Dominic bardzo mnie zaintrygował swoją wytrwałością w zdobyciu zaufania dziewczyny. Jego upór pomimo różnicy wieku i to jak bardzo się dla niej poświęcił dodało blasku historii.
Nadia Grim w 364 stronach zawarła wszystko co ważne. Nic nie zostało bez odpowiedzi.
Jednak, żeby nie było zbyt kolorowo, mi osobiście troszkę dłużył się końcowy wątek w Kornwalii, a dokładniej praca nad miniaturkami domków.
"Zatracona" to książka o traumach z dzieciństwa, o odbudowywaniu własnych wartości, o miłości i bólu z nią związanego.
Polecam sięgnąć po debiut autorki. Gwarantuje przyjemne spędzenie czasu.

Alex ma za sobą koszmarne dzieciństwo, ale to już przeszłość, teraz jest zupełnie inaczej. Na co dzień ma chłopaka, z którym mieszka. Jednak jej praca wymaga od niej częstych wyjazdów i zmian tożsamości. Pracuje dla tajnej organizacji, a jej zadaniami jest uwodzenie mężczyzn w różnych celach. Jest bardzo dobra, w tym, co robi, dlatego agencja nie tylko ją ceni, ale również nie chce pozwolić odejść.
Dominico jest jej kolejny zleceniem. Mężczyzna nie należy do osób, które łatwo uwieść dlatego ma być bardzo trudno. Nie jest, Alex dość szybko znajduje sposób, żeby zaistnieć w jego życiu i wszystko poszłoby zgodnie z planem, gdyby nie pewne zdarzenia, które sprawiły, że kobieta zaczęła się angażować uczuciowo. Na dodatek jej prawdziwy chłopak zaczyna zachowywać się bardzo źle, a w agencji dzieją się dziwne rzeczy. Co takiego zrobi jej chłopak? Co dzieje się w agencji? Czy Alex wywiąże się z zadania? Czy Dominico pozostanie tylko zadaniem?

Historia w książce mnie się spodobała, uważam, że była ciekawa i wciągająca. Akcja dość dynamiczna, z zaskakującymi zwrotami. Książkę czytało się szybko, przeżywając historię razem z bohaterami. To niebanalny romans pełen tajemnic, intryg, niedopowiedzeń, które znacząco wpływają na życie Alex i Dominoco.

Bohaterowie dobrze wykreowani.
Alex przez to, gdzie pracuje, co chwilę musi zmieniać swoją tożsamość. W pewnym momencie sama do końca nie wie, czy to tylko pozory, jej gra do roli, jaką ma przydzieloną w zadaniu czy ona sama. To kobieta z jednej strony silna, profesjonalna, idąca do przodu z podniesioną głową. Jednak z drugiej samotna, czasem zagubiona, pragnąca wsparcia i miłości.
Dominico jest wykładowcą i psychologiem, zdobył wiele tytułów, jest ceniony i naprawdę dobry w tym, co robi. To mężczyzna, który nie boi się powiedzieć prawdy, szczery, otwarty, a przy tym sympatyczny, umiejący okazywać uczucia.

Książka pt.: „Zatracona” to moim zdaniem bardzo udany debiut, który z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - ksiazka_pachnie_
ksiazka_pachnie_
Przeczytane:2022-03-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

RECENZJA

„Nie ufaj. Nie odczuwaj. On jest tylko kolejnym zleceniem".

„Zatracona” jest debiutancką powieścią Nadii Grim, którą miałam przyjemność przeczytać dzięki wydawnictwu Lipstic Books. Do przeczytania tej książki przekonał mnie opis fabuły. Ale! Czy ta historia mi się spodobała? Czy skradła moje serce? O tym za chwilę.

„Zatracona” to historia młodej Alex Walker, która pracuje dla niebezpiecznej i tajnej agencji. Do jej zadań należy uwodzenie zamożnych, starszych mężczyzn, których następnie przekazuje agencji specjalizującej się wyłudzaniu danych i szantażowaniu. Jest skuteczna, w tym, co robi. Wszystko się zmienia, kiedy jej celem staje się Dominic Stone. Wszystko zaczyna się sypać, kiedy w grę zaczynają wchodzić uczucia. Czy dziewczyna zdoła wykonać swoje zadanie? Czy uwolni się z macek tej agencji? Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? O tym przeczytajcie sami.

Nie będę ukrywać, że ta książka była dla mnie trudnym orzechem do zgryzienia. Już na początku książki, pojawiło się u mnie więcej pytań niż odpowiedzi. Tak wiele było niedopowiedzeń, tajemnic i zagadek. Przez dobra jedną trzecią książki nie mogłam się połapać, o co chodzi. Nie miałam pojęcia, w jakiej agencji pracuje Alex, i dlaczego w ogóle tam jest. Odkładałam i sięgałam na nowo po tę historię. Miałam ochotę ją odłożyć i nie czytać więcej, jednak coś mnie do niej ciągnęło i ostatecznie dałam jej szansę. Cała akcja zaczyna dziać się w połowie książki. Zaczęły pojawiać się odpowiedzi na wcześniejsze pytania. Zaczęłam rozumieć zachowanie Alex i jej powody, dla których tak ochoczo wkroczyła w progi niebezpiecznej agencji. I znowu mamy do czynienia z tym, jak wielką krzywdę może wyrządzić najbliższa osoba. Alex była latami molestowana przez ojczyma, matka przymykała na to oko i twierdziła, że to dla jej dobra. Dawała swojemu partnerowi ciche przyzwolenie na krzywdzenie swojego dziecka. Dla matki Alex nie liczyło się dziecko, tylko ona. Była egoistką i nie pierwszym miejscu stawiała swoje dobro. Styl pisania autorki jest prosty i przyjemny w odbiorze. Nie ma tutaj przytłaczających i zbędnych opisów. Bohaterowie są dobrze wykreowani, a sama fabuła jest bardzo dobrze dopracowana. W ogólnym rozrachunku cieszę się, że dałam szanse tej książce i myślę, że jeszcze sięgnę po historie napisane piórem Nadii. A Was zachęcam do zapoznania się z ta historią. Na początku może być ciężko, ale później jest już tylko lepiej.

Dziękuję wydawnictwu Lipstic Books za egzemplarz recenzencki tej lektury.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-03-06,

„Zatracona” to książka, która z całą pewnością mnie zaskoczyła i szybko o niej nie zapomnę.Wszystko to spowodowane jest specyficznym klimatem, który czuć już od samego początku.

Styl autorki bardzo przypadł mi o gustu, a powieść wciągnęła mnie w wir wydarzeń już od pierwszych stron. Pomysł na fabułę jest dość oryginalny i dobrze dopracowany. Widać, że autorka dopieściła swoje dzieło do ostatniej strony, a całość bardzo dobrze przemyślała. Erotyka nie wychodzi tutaj na pierwszy plan co bardzo mnie ucieszyło. Większą uwagę zwrócono na aspekty psychologiczne i emocje towarzyszące bohaterom. Ich przemyślenia i uczucia są realne oraz świetnie oddane. Być może niektórym zabraknie tutaj szeroko rozbudowanej akcji. Jednak w moi odczuciu większa ilość akcji mogłaby tylko zepsuć tę książkę.

Alex - kobieta przyjmująca zlecenia na uwodzenie mężczyzn to tajemnicza postać, a poznawanie jej losów sprawia, że książkę coraz trudniej odłożyć na bok. Postać bohaterki została bardzo dobrze wykreowana - jej złożona osobowość, trauma, wydarzenia z jej udziałem sprawiają, że coraz lepiej ją rozumiemy.

Z czystym sumieniem mogę Wam polecić „Zatraconą”. Osobiście byłam bardzo usatysfakcjonowana z lektury i uważam, że jest to książka godna uwagi. Nie jest to typowy erotyk jakiego tak naprawdę się spodziewałam, a świetnie rozbudowana psychologicznie pozycja. Miłość, erotyka i intryga wzajemnie się przeplatają tworząc coś naprawdę wspaniałego.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-03-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Zatracona" to świetna mieszanka kryminału, erotyku i literatury obyczajowej. Trudno ją włożyć w jakiekolwiek ramy, natomiast należy książce oddać, że dzięki swojej nietuzinkowości i świetnej, niecodziennej kreacji bohaterów, zapada w pamięć jako jedna z lepszych. W niej nic nie jest oczywiste, postaci są skomplikowane i pełne sprzeczności, a wykreowany świat nie ma skrupułów i trudno odnaleźć w nim pomocną rękę, a co dopiero zaufać. Powolne odkrywanie wszystkich tajemnic i poznawanie realiów życia głównej bohaterki sprawia, że z jeszcze większym zaangażowaniem poznajemy kolejne wydarzenia, a lekturę trudno odłożyć. To świetny debiut wprowadzający powiew świeżości w kobiecej literaturze nie tylko dzięki intrygującej fabule ale i ciekawym portretom psychologicznym głównych bohaterów.
Alex to młoda, bardzo zagubiona dziewczyna. Idealnie wychodzi jej wchodzenie w role kolejnych kobiet, zmiana tożsamości to od lat dla niej chleb powszedni. Dużo lepiej odnajduje się w nowych zleceniach niż we własnej skórze, bowiem jej doświadczenia życiowe są bardzo traumatyczne, a ona sama nie do końca wie, kim naprawdę jest. Ma hobby, nieźle zarabia, ale prześladuje ją samotność, toksyczna znajomość z jej pierwszą miłością, której nie potrafi przerwać, bolesne wspomnienia z przeszłości i niemoc poradzenia sobie ze wszystkim, co siedzi w jej głowie. A przecież jednym z jej atutów było to, że nic nie czuje, czy może jedynie tak jej się wydawało?
Dominic to mężczyzna dojrzały, bogaty, osiągający ogromne sukcesy w dziedzinie sztucznej inteligencji. Trzyma się twardo swoich ideałów, jest doskonałym wykładowcą, a także psychologiem. Utalentowany w wielu dziedzinach, doskonale wie, czego chce i nie waha się po to sięgać. To właśnie sprawia, że staje się nieustępliwy w stosunku do Alex, która bardzo szybko staje mu się w pewien sposób bliska. Dominic z jednej strony pokazuje nam się jako mężczyzna spełniony, szalenie inteligentny także pod względem emocjonalnym, empatyczny. Z drugiej zaś strony pozostaje w pewnym stopniu zagadką trudną do rozszyfrowania, jednak jego czyny znaczą o wiele więcej niż słowa i zdecydowanie przemawiają na jego korzyść.
Autorka nie stroni od poruszania w książce tematów trudnych, które mają wpływ na całe życie. Przemoc seksualna, niewzruszenie otoczenia, brak reakcji oraz jakiejkolwiek formy pomocy dla osób poszkodowanych to jedynie wierzchołek góry lodowej, który jest tu przytoczony. To ważny głos w literaturze kobiecej ukazujący jak wielkie spustoszenie mogą nieść traumatyczne doświadczenia. Dodatkowo, wyjątkowa narracja Autorki sprawia, że książka posiada nieszablonowy, jedyny w swoim rodzaju klimat, który połączony z tajemniczością i niedopowiedzeniami daje intrygującą lekturę. Powieść od początku do końca trzyma się owego klimatu, fabuła współgra idealnie z treścią przekazu, a zakończenie jest wyśmienitym domknięciem tej historii. Z książki bije precyzja i skrupulatność Autorki, jest ona przemyślana i konsekwentna. Co ważne, erotyka nie wybija się tu na pierwszy plan, choć jest obecna to nie stanowi najważniejszego elementu powieści i dla mnie stanowi to wartość dodaną pozycji. To książka na którą warto zwrócić uwagę w natłoku pozycji wydawniczych, z pewnością większość czytelników pozostawi usatysfakcjonowanych i czekających, podobnie jak ja, na kolejne propozycje Autorki.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-02-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

Słuchajcie, nie spodziewałam się, że ta historia tak bardzo mnie porwie! Niby początek jakich wiele, proste zlecenia polegające na zdemaskowaniu kochanków, lewych interesów i niemal identycznych spraw. Co zadanie, to nowa tożsamość, nowy wygląd, usposobienie, styl i masa teczek do przejrzenia, by jak najbardziej poznać swój cel. Tym jednak razem jest zupełnie inaczej. Widzi zdjęcie celu, dostaje skrócony raport o jego życiu i jedynie informację, że ma się do niego zbliżyć. Nic więcej. Jednak jako wieloletnia pracownica PCC wie, że dalsze instrukcje najprawdopodobniej dostanie później.
Wszystko dopracowane, więc podąża za celem i zwinnie owija go sobie wokół siebie. Wydawać by się mogło, że kilka dni i sprawa wyjaśniona, jednak na jej drodze pojawia się coraz więcej przeszkód. Pierwszą jest jej chłopak z przeszłością. W trakcie zlecenia wygraża jej, że popełni samobójstwo, jeśli natychmiast się tam nie pojawi. Drugą jest utrata mentorki, która zawsze udzielała jej rad i instruowała co jak i gdzie. Trzecim kłopotem jest uczucie, które wkrada się między nią a jej obiekt. Nagle dochodzi do wycieku informacji i całej kartoteki przeszłości dziewczyny. Wszystko się sypie. Jej psychiczny chłopak na nią napada, gdzie wszystko widzi obiekt celu. Napięta atmosfera z każdą strona się zwiększa, nic nie idzie tak jak miało być. Musicie też wiedzieć, że nikt i nic w tym w co ją wmieszano nie jest legalne i ma swoje skutki uboczne. Sama byłam zrozpaczona obrotem sprawy, która tylko się zacieśniła. Na jaw wychodzą kolejne kompromitujące sprawy. Wiele wspólnego będzie miał z tym zakład dla psychicznie chorych.
Książka pełna emocji, które jedynie narastają. Znajdziecie tutaj najbardziej intymne sceny erotyczne, ale w bardzo gustownym wydaniu. Już od samego czytania pobudzi się w was zmysły o których pojęciu nie mieliście pojęcia. Wszystko ze smakiem, uczuciem i walką między tym, że chcę, a nie mogę. Niesamowity zwrot akcji i uczucie, które bez nazwy nie daje o sobie zapomnieć. Dla mnie prawdziwy bestseller!

Zaślepiony. Love is blind
Nadia Grim0
Okładka ksiązki - Zaślepiony. Love is blind

Historia o Kopciuszku zazwyczaj kończy się słowami "żyli długo i szczęśliwie". Nie w tym przypadku... Jane każdego dnia walczy o przetrwanie w wielkim...