Zbiorowiska roślinne Polski - ilustrowany przewodnik. Lasy i zarośla

Zespoły roślinne to podstawowe jednostki pozwalające opisać i wyodrębnić przestrzennie roślinność dowolnego obszaru. Znajdują one zastosowanie w ochronie przyrody, są podstawą identyfikowania siedlisk sieci Natura 2000 oraz planowania i zarządzania zasobami przyrodniczymi. Zwiększa się szybko liczba osób, które mają zawodowo do czynienia z zespołami roślinnymi, biorą udział w konsultacjach społecznych dotyczących działań w sąsiedztwie obszarów cennych oraz interesują się roślinnością z zamiłowania, którym coraz bardziej udostępnia się dzikie ostępy obszarów chronionych i tworzy ścieżki przyrodnicze.

Ilustrowany przewodnik jest pierwszym opracowaniem o tej tematyce skierowanym do osób zajmujących się fitosocjologią, a także do niespecjalistów. Może też być pomocą w nauczaniu zespołów roślinnych. To jedyne w swoim rodzaju kompendium, które w zwięzły i całościowy sposób prezentuje wszystkie uznane jednostki leśne i zaroślowe występujące w Polsce.

Znakomitym ułatwianiem w rozpoznawaniu zbiorowisk roślinnych i ich siedlisk, również w terenie są:

? klucz do identyfikacji ważniejszych jednostek

? proste schematy opisu 78 leśnych i zaroślowych zbiorowisk roślinnych Polski

? ponad 500 wykonanych w odpowiednim czasie i miejscu  fotografii ogólnego wyglądu zbiorowisk, samego runa, ujęć krajobrazowych, ważniejszych gatunków charakterystycznych

? opisy podobnych do siebie jednostek.

Książkę przygotowali specjaliści z różnych jednostek naukowych Polski - Warszawy, Poznania, Siedlec i jednocześnie praktyków działających od wielu lat na styku leśnictwa, architektury krajobrazu i ochrony środowiska.

Odbiorcami publikacji są: studenci wydziałów biologii, leśnictwa, architektury krajobrazu, ochrony środowiska oraz pracownicy służb leśnych, jak również miłośnicy przyrody hobbystycznie zajmujący się tematyka leśną.

Informacje dodatkowe o Zbiorowiska roślinne Polski - ilustrowany przewodnik. Lasy i zarośla:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2012-08-22
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Zbiorowiska roślinne Polski - ilustrowany przewodnik. Lasy i zarośla

Zbiorowiska roślinne Polski - ilustrowany przewodnik. Lasy i zarośla - opinie o książce

Batman. Zabobonna zgraja. Tom 4
Okładka ksiązki - Batman. Zabobonna zgraja. Tom 4

Po ataku na Azyl Arkham w Gotham panują strach i dezinformacja. Strach na Wróble ponownie atakuje! Jeszcze nigdy nie był tak zdeterminowany, aby zdestabilizować...

Tabliczka mnożenia w kl. 1-3. Zostań mistrzem matematyki
Okładka ksiązki - Tabliczka mnożenia w kl. 1-3. Zostań mistrzem matematyki

Ciekawie opracowany zbiór zadań z matematyki, ułatwiający zrozumienie i urwalenie materiału z zakresu klasy 1. Atuty tej książki: zgodność z podstawą...