Żelazne zasady

Tom 1 cyklu Żelazne serca

Kiedy ich drogi po raz pierwszy się przecięły, nie mieli pojęcia, że oboje pracują dla mafii.
Malia Ferro otrzymała szansę jedną na milion. Za ocalenie życia pewnej osobie mogła odciąć się od krwawej przeszłości. Nie zamierzała zmarnować tej okazji. W końcu z mafii nie można tak po prostu odejść.

Malia wyjeżdża do przyjaciółki, Laureen, do Bostonu. To jej pierwszy krok na drodze do normalności. Jednak, ku zaskoczeniu kobiety, na miejscu czekają na nią tylko klucze i karteczka z wyjaśnieniem.
Jakby tego było mało, pierwszego dnia po przyjeździe Malia przypadkiem wpada na samego Enza Tossella, zwanego Diabłem z Wybrzeża. Nie spodziewała się, że próbując zacząć nowe życie, pierwsze, co ją spotka, to wymierzona w głowę broń.

Wkrótce Enzo pozna tożsamość nieznajomej i postanowi wykorzystać kobietę do własnych celów. Co gorsza, chłopak Laureen ma taki sam plan. W ten sposób dwóch mafiosów będzie chciało wciągnąć ją do świata, z którego tak bardzo pragnęła uciec.
Czy dla Enza będzie to tylko czysty biznes?

Polska Cora Reilly!
„W tej historii pojawia się jeden z najlepiej wykreowanych męskich bohaterów, jakiego spotkałam w romansach mafijnych”.
Gorące Book Story

Informacje dodatkowe o Żelazne zasady:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2021-03-10

Tagi: romansmafijny literaturapolska

Kup książkę Żelazne zasady

Żelazne zasady - opinie o książce

Avatar użytkownika - mundurowa_czyta_
mundurowa_czyta_
Przeczytane:2021-11-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

„ Kim ona, k*** była? Aniołem wysłanym, by mnie nawrócił? Czy demonem, który miał zaprowadzić mnie prościutko do piekła? ”

' Żelazne zasady ' to pierwszy tom mafijnej serii.

Malia to odważna, mądra, pewna siebie kobieta. Postanawia przejść na 'emeryturę' i zacząć żyć normlanie. Jednak pewnego deszczowego dnia wpada na mężczyznę - to zdarzenie zmienia jej plany.

Enzo to przystojny, bezwzględny morderca. Nie wierzy w przypadki - postanawia sprawdzić kim jest kobieta, która na niego wpadła.

Oboje pochodzą z rodzin mafijnych.

Co wyniknie z połączenia tak dwóch mocnych charakterów?
Jak wiele jesteśmy poświęcić, by chronić nasza rodzinę?

Książkę czyta się naprawdę szybko. Historia wciąga od pierwszych stron. Pełna niebezpieczeństwa, pożądania, miłości, intryg..
Plus dla autorki za główną bohaterkę.

Z chęcią sięgnę po kolejne tomy.

Nie ukrywam, że na kolejną powieść Agatki czekałam niemalże przebierając nogami. Nasze pierwsze spotkanie okazało się być przypadkowym, ale jakże radosnym – otóż jej powieść „To, czego nie widać” była moją wygraną i do tego rewelacyjna książką, więc od razu zapałałam do jej pióra sympatią. Oczywiście kolejne historie spod jej dłoni mam za sobą, więc wiedziałam, że w sferze powieści obyczajowych i fantastycznych Agata mnie nie zawiedzie. I kiedy już uznawałam, że więcej książek z fabułą mafijną nie będę czytać, albo chociaż zrobię sobie od nich przerwę to wyskakuje Autorka ze swoją nową powieścią w klimacie wymienionym powyżej i moje postanowienie zostało schowane głęboko do szafy, pod ubrania zimowe.

Doskonale wiemy, że nasz rynek zalała fala mafijnych książek i zupełnie się nie dziwie, że nie tylko początkujący Autorzy, ale i Ci już dobrze stojący na rynku książkowym próbują sił właśnie w tej kategorii. Można rzec, że nie byłam zaskoczona decyzja Agatki, tylko z nadzieją, że poradziła sobie i z mafią – sięgnęłam po jej powieść. Tak do naszych dłoni trafiła historia Malii, która po uwolnieniu się od świata przestępczego trafia do niego z powrotem w zawrotnym tempie. Drugi główny bohater, Enzo, swoim szantażem zmusza dziewczynę do współpracy i tak rozpoczynamy kolejną świetną książkę!

Co tu dużo gadać, Agatka dała czadu! Historia przede wszystkim już odbiega od określonych norm tym, że Malia ucieka od krwawego i brudnego świata. Mimo, że do niego wraca poprzez intrygę przeciwnika jest nieugięta, ma swoje (właśnie!) żelazne zasady, ma pazur i jest konkretną, zdecydowaną kobietą. Enzo jak na mafioza przystało też ma to coś i podoba mi się, że nie jest typowym gangsterskim kluskiem. Oboje są świetnie wykreowani i to podstawa, bo jak bohaterowie wzbudzają w nas emocje – nie ważne czy te złe czy dobre – to sama w sobie powieść już ma połowę sukcesu! A to jak Autorka poprowadziła fabułę tylko wzmacnia pozycję tytułu na listach księgarń.

Co tu dużo mówić, nie ma co się zastanawiać, Ci co znają Agatę Polte i jej książki, niech się nie zastanawiają, a Ci co chcą poznać inną historię w oklepanej tematyce, która wyłamuje się ze stereotypu, który się utarł – namawiam na sięgnięcie po tę opowieść!

Wątek mafijny można znaleźć w wielu książkach, dlatego też taka historia musi się wyróżniać na tle innych tak, żeby ją dobrze zapamiętać, a nie żeby zniknęła ona w gąszczu podobnych publikacji, przykładem jest ta książka, która jest inna niż wszystkie.
W tej historii poznajemy Malie kobietę, która właśnie uwolniła się od swojego mafijnego życia i chce zacząć nowy rozdział oraz Enza, który jest prawdziwym diabłem i głową swojej mafijnej rodziny. Jak łatwo się domyślić już od pierwszego spotkania przeskakuje między nimi miłosna iskierka, przed którą oboje się bronią, ale mało skutecznie, bo dość szybko spotykają się ponownie.
Przyznam, że odkładałam tę książkę w czasie, ponieważ czytałam już sporo historii o osobach, które były śmiertelnymi wrogami, a i tak ostatecznie miłość zwyciężyła i zostali razem, że bałam się podobnej historii, na szczęście się myliłam. Wątek bohaterów tak bardzo mnie wciągnął, że nie mogłam się oderwać od czytania i chociaż spodziewałam się szczęśliwego zakończenia, to do końca tak naprawdę nie wiedziałam, czy ono w ogóle nastąpi, bo sytuacja co chwilę się zmieniała. W tej książce bardzo dużo się dzieje, ale spokojnie można za wszystkim nadążyć, do tego dialogi Mali i Enza są świetne, oboje sobie dogryzają w taki sposób, że czytelnik jest zauroczony i nie potrafi powstrzymać się od śmiechu, bohaterowie zdecydowanie pasują do siebie pod względem charakteru, ale też umiejętności. Jest tutaj też sporo brutalnych scen, ale starałam się na nich nie skupiać i co najważniejsze dla mnie sceny erotyczne nie są aż tak wyuzdane i czyta się je z przyjemnością, a nie ze zmieszaniem.
Bardzo podoba mi się to, że nie został tutaj powielony schemat innych, mafijnych historii, tutaj czuje się świeżość, nowość, której jeszcze nie ma na rynku, przez co brnie się dalej, bo tak naprawdę nie wie się, jak historia się potoczy i jakie będzie zakończenie.
Z jednej strony żałuję, że tak późno usiadłam do lektury a z drugiej, że to już koniec, bo zamykając książkę, poczułam pustkę i chętnie przeczytałabym już teraz kolejną część.

Czytaliście już tą książkę? Jeśli tak. To jakie są Wasze wrażenia? Moje są takie przeciętne. Autorka ma lekki i przyjemny styl pisania co na pewno wpływa na plus podczas lektury książki. Przez kolejne rozdziały się płynie, ale niestety ja nie potrafiłam w tym wyczuć emocji. Nie wiem dlaczego, może za dużo mafii ostatnio u mnie? 🤔 No nie wiem, możliwe. Fabuła niespecjalnie mnie zaskoczyła. Liczyłam na jakiś powieść nowości w obrębie książek mafijnych, a miałam wrażenie, że książka jakich wiele na rynku. Moim zdaniem brakuje w niej czegoś co by ją wyróżniło na tle innych podobnych. Czegoś dzięki czemu można by książkę od razu skojarzyć. Liczyłam na kawał dobrej lektury po tylu poleceniach (i nie, nie nastawiałam się na nic), a dostałam po prostu moim zdaniem przeciętną historię. Nie mówię, że jest zła. Nie odradzam, bo wiadomo, że ile ludzi tyle gustów i właśnie Tobie ta książka może się bardzo spodobać. To, że między nami nie było chemii..... No cóż 🤷‍♀️ bywa i tak 🙂 na pewno jeszcze kiedyś dam szanse autorce i sięgnę po inną jej powieść 😁

Avatar użytkownika - _read_andzia_
_read_andzia_
Przeczytane:2021-04-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

~Enzo był mój. Kochałam go i nienawidziłam jednocześnie.

Malia postanowiła odciąć się od świata mafii, było to możliwe dzięki ocaleniu życia jednej osoby. Teraz będzie jej się żyło lepiej, dużo pieniędzy, brak mafii na swojej drodze i względne bezpieczeństwo.

Po wyjeździe do przyjaciółki, na swojej drodze spotyka Enza Tossella, który jest jednym z najgroźniejszych mafiosów z Wybrzeża.

Jak to mówią, z deszczu pod rynnę.
Myślała, że zaczęła nowe życie, ale jeden mały błąd sprawił, że ponownie trafiła w sidła mafii.

Enzo, używając groźby, zmusza Malię do pracy dla niego.

Kobieta otrzymała rozkaz nie tylko od niego, lecz także od narzeczonego swojej przyjaciółki Laureen.

Jak z tego wybrnie? Stanie przed wielkim dylematem, bowiem Antonio postawi jej ultimatum- będzie musiała wybrać, kogo zabić a kogo ocalić.

W tej grze nie powinno być miejsca na miłość, jednak czy tak na prawdę da się przed nią uchronić?
___
Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie i lekko. Mafia została pokazana z tej najmocniejszej strony, niektóre sceny mroziły krew w żyłach. Było trochę namiętności, jednak, na szczęście, nie było jej wiele.
Z tego miejsca chcę serdecznie pogratulować autorce odwagi oraz tak wielkiego talentu do pisania. Nie mogę się doczekać kolejnych książek!

Avatar użytkownika - blondeside
blondeside
Przeczytane:2021-04-09, Ocena: 5, Przeczytałem,

Malia Ferro stara się zacząć na nowo. Z dala od śmierci, niebezpieczeństwa, zleceń. Chce przestać oglądać się za siebie. Jednak, czy tak łatwo przyjdzie jej porzucić dotychczasowe życie?
Los wtrąca ją prosto w ramiona Diabła z Wybrzeża, którym jest Enzo Tossell. Oj to bezwzględny typ. Osławiona Żelazna Zabójczyni znalazła się na jego terenie i no przecież, nie mógł to być przypadek!
Ich spotkanie zapoczątkuje serię zdarzeń, bowiem każde ma swój cel i aby go osiągnąć potrzebują się wzajemnie.
Czy sobie zaufają? A może któreś z nich to zaufanie wykorzysta, aby rozwiązać własne problemy?
Jednak wiszące nad głową niebezpieczeństwo to nie wszystko. Gdzieś w tym chaosie znajdzie się miejsce na wciąż rosnące pożądanie, elektryzujacą namiętność... A może także na miłość?
Będzie adrenalina, będzie gorąco! Przygotujcie na wielkie starcie!
Przed Wami pierwszy tom nowej serii autorstwa Agata Polte - strona autorska
Autorka zabiera nas do świata mafijnych porachunków, gdzie żądzą zasady - żelazne zasady, a każdy ruch ma swoje konsekwencje.
Główni bohaterowie, czyli Malia i Enzo to zestawienie, które nie pozwoli czytelnikowi się nudzić. Są to mocne charaktery, uparte. A takie w książkach lubię najbardziej.
Cała historia bardzo mi się podobała. Świetnie przedstawione zostały starcia i zgrzyty między poszczególnymi familiami i ich bossami. Budowanie pozycji i hierarchia, to zawsze mnie fascynuje w tego typu książkach i pod tym względem, Agata Polte dała mi dokładnie to, czego chciałam.
Było to moje pierwsze spotkanie z autorką. Jej styl zdecydowanie zaskarbił sobie moje uznanie i chętnie sięgnę po kolejne jej książki, a z pewnością po ciąg dalszy tej właśnie serii.

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-04-03, Chcę przeczytać, Mam,

Lubicie romanse mafijne ? Ja mam ich nieco za sobą i do tej pory standardem było , że kobieta gra w nich rolę tej słabej płci, potrzebującej ochrony. Nie raz może i mają cięty język ale zwykle sprowadzane są do roli seksownych żon i matek.

Agata Polte odeszła od tej reguły tworząc postać Malii i bardzo mi tym zaimponowała . Wykreowała bohaterkę żyjącą w tym świecie na równi z mężczyznami. Zabójczynię , która zasłużyła na swoją sławę wśród rodzin mafijnych, budzącą lęk i podziw.

Gdy poznaje Enzo, ten sądzi, że to kolejny zamach na jego życie . Postanawia wykorzystać okazje i Malię do swoich celów. Nie przewiduje jednak, jak ta kobieta zawróci mu w głowie. W sumie oboje przerwócą swój świat do góry nogami...

Autorka napisała świetną książkę. Każdy rozdział kończy się tak, że ciężko nie wkroczyć w kolejny. Emocje szaleją, akcja pędzi w zawrotnym tempie. Nie brak erotyzmu ale nie ma go w nadmiarze. Jest ostro , namiętnie i niebezpiecznie . Przy ostatnich rozdziałach już nie wiadomo co myśleć, co będzie dalej, aż bałam się o naszą wyjątkową parę . A już przy samym zakończeniu byłam przerażona , że książka może się skończyć w momencie , w którym błagałabym o kolejny tom. I fakt, chce go już teraz . Ale mogło być gorzej.
Agata na szczęście nie zostawiła nas w takim momencie w którym sądziłam , że zostawi. Jednak jest niedosyt i zaciekawienie co będzie dalej i z niecierpliwością czekam na kontynuację.

Widząc zapowiedzi tej książki strasznie się na nią nakręciłam. Porównania do Cory Reilly przyciągały. Cytaty oraz recenzje zachęcały niezmiernie. A sama książka ? Nie rozczarowała . To nie jest mafia jak u Reilly ale jest równie dobra o ile nawet nie lepsza...

Tak!! Tak!! Tak!!
Po prostu to było dobre!!

Fabuła wciągajaca od pierwszej strony, akcja niczym z filmu sensacyjnego. Ani na moment nie ma czasu na oddech. Ciągle coś się działo... Jest szybko i ciekawie.  Bohaterowie bomba. Wyraziści i charakterni, których od samego początku polubiłam. Duet wybuchowy. Z nimi na bank nie będziecie się nudzić. Pełna akcji, napięcia i emocji. Mroczna, brutalna, nieprzewidywalna. Wszystko zostało dobrze przemyślane i dopięte na ostatni guzik. Po prostu uwielbiam!

Malia Anne Ferro jest Żelazną dziewczyną. Zabójczynią na zlecenie. Odeszła od rodziny. Pragnie spokoju. Kiedy wydaje się, że wszystko idzie w jak najlepszym kierunku w domu jej przyjaciółki Laureen czeka tylko karteczka. Już pierwszego dnia pobytu w Bostonie wpada na mężczyznę. Najpierw widzi wycelowana w siebie broń a potem przystojniaka. To sam Diabeł z Wybrzeża, czyli sławny Enzo Tossel. Już wkrótce Enzo wciągnie ją do gry, w której narzeczony Laureen dołoży swoje trzy grosze. Wpadła w sam środek mafijnych porachunków. Czy dziewczynie uda się odciąć od krwistej przeszłości? Czy Malia wykona zlecenie? Czy uwolni się z tego piekła, zanim będzie za późno? Czy dla Enzo to czysty biznes? A może coś więcej?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Co prawda posiadam w biblioteczce jedną z książek autorki "Na przekór" ale jeszcze nie czytałam jej. I wiecie co? Chyba muszę to szybko nadrobić. Otóż pierwszy tom nowej mafijnej serii był niezwykle wciągający i bardzo spodobał mi się styl, w jakim autorka piszę. Z jaką lekkością i pasją przelewa słowa na papier. Jestem szczerze mile zaskoczona. tylko tym razem rodzina nie pozwoliła mi się w ciszy delektować tą historią. Szczerze żałuję. Ale za to odłożyłam sobie ją na bok, by przy okazji ponownie ją przeczytać. Autorka stworzyła fajne i wyraziste postacie. Dopracowane, wybuchowe i po części nie przewidywalne. Nie wiało nudą. O nie. Oni to takie bomby z opóźnionym zapłonem. Mali to chodząca żyleta. Zadziorna i perfekcyjna. Do tego twarda, uparta i zachowująca zimną krew. No dobra, może wyjątkiem jest kontakt z Enzo. Wtedy krew kipi i spala doszczętnie. Skutecznie rozgrzewa i kusi pożądaniem. Pod tym względem autorce udało się stworzyć idealny klimat do zbliżeń. Takich jak bohaterowie. Czyli konkretnie, ostro i w stu procentach satysfakcjonująco. Książka jest naszpikowana uczuciami. Między bohaterami iskrzy od pierwszego spotkania. Widać chęcią i czuć pożądanie. Na każdym kroku. Przyciąga ich do siebie magnes, jakaś niewidzialna siła. Oj joj jo. Było hot. I to bardzo. A wszystko dzięki niemu. Enzo to chodzący testosteron. Pewny siebie, diabeł, który trzyma biznes twardą ręką. Kiedy trzeba jest twardy i brutalny. Nie boi się ubrudzić rąk czyjąś krwią. W świecie mafii panują żelazne zasady, których należy przestrzegać. Niesubordynacja grozi śmiercią - najczęściej w męczarniach. Autorka w pełni oddała klimat mafijnego światka. Pokazała wartość rodziny i tego, co jest w stanie zrobić jedna osoba, by chronić najbliższych. Do czego można się posunąć. Co rusz byłam zaskakiwana. Historia dobrze trzymała w napięciu. Raz rozgrzewała, innym razem szokowała, by za moment zmrozić krew i zostawić z szokiem wymalowanym na twarzy. Finałowe sceny baaardzo mnie zmyliły. Mieszała autorka i to dobrze zwodziła. W mych oczach nawet zalśniły łzy. Znajdziemy tutaj także bohaterów drugoplanowych, którzy zostali dobrze dopracowani. Każdy z nic h jest indywiduum. Nie zlepiają się w bezkształtną masę. Najbardziej teraz korci mnie siostra głównego bohatera. Jestem ciekawa czy tom drugi będzie właśnie o niej. Ta książka to niezwykle ciekawa i niebanalna historia, która wsysa już od pierwszej strony. Naszpikowana emocjami, seksem i brutalnością oraz bezwzględnością. Spędziłam z nią cudowne chwile. Fakt, jak wspominałam na początku, że trochę zakłócane ale z przyjemnością ją czytałam. Pozostał niedosyt i bardzo dobrze. Teraz uzbroić się aby w cierpliwość do czasu wydania drugiego tomu, hihi. Także jeśli szukacie przewrotnego romansu mafijnego, pełnego iskier i sensacji to jest to książka dla Was.

Polecam.

Avatar użytkownika - zaczytanababka
zaczytanababka
Przeczytane:2021-03-21,

Malia Ferro zabójczyni, córka króla Manhattanu, która dokonała niemożliwego. Udało jej się odejść, miała wieść normalne życie z dala od familii.

Enzo Tossel głowa jednej z sześciu familii rządzących miastem, którzy zawarli sojusz i ustalili pewne zasady, aby zapanował spokój.

Przypadkowe spotkanie sprawia, że życie dziewczyny nie będzie miało nic wspólnego ze spokojną „emeryturą”. Okazuje się bowiem, że jest ktoś komu zależy na usunięciu Enza. A jego podejrzenia padają na Malię. Bo czy może on uwierzyć, że ona - Żelazna Dziewczyna nie planowała tego spotkania?

Sprawy nie ułatwia fakt, że jej najlepsza przyjaciółka zostaje porwana przez swojego chłopaka, który zamierza szantażem zmusić Malię do współpracy. Jaką decyzję podejmie?

Diabeł z Wybrzeża i Żelazna Dziewczyna nie dadzą Wam się nudzić. Malia nie jest naiwną, bezbronną kobietą, która nagle znalazła się w innym, nowym dla siebie świecie, w którym rządzi mafia. Jest piękna, pewna siebie i na pewno nie jest niewinną, wstydliwą istotą. Zna zasady jakie rządzą w tym światku. Między parą iskrzy od samego początku. Bardzo podoba mi się motyw silnej i twardo stąpającej po ziemi głównej bohaterki. Ma ona swoje zasady, a dla dobra osób, które kocha jest w stanie zrobić wszystko.

Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. To było moje pierwsze spotkanie z autorką, ale na pewno nie ostatnie. Macie ją w planach?

"Żelazne zasady"

"Kiedy ich drogi po raz pierwszy się przecięły, nie mieli pojęcia, że oboje pracują dla mafii"

To była jedna z najlepszych książek mafijnych jakie czytałam! Historia nie banalna, a wręcz zaskakująca. Intryga, która do samego końca trzymała w napięciu..bo kogo wybierze żelazna dama? Miłość czy przyjaciółkę? Ahh tak wiele się tutaj działo, że ta historia zostaje w głowie na długo. Malia która przyjeżdża do przyjaciółki, zupełnym przypadkiem spotyka bossa mafii Enza, który jest Diabłem Wybrzeża. Jednak ich przeczucie wobec siebie nakazują im sprawdzić, kim są. Jakie jest ich zdziwienie, gdy oboje okazują się członkami mafii. Przez co każde z nich uważa, że ich spotkanie nie jest do końca przypadkowe. Dzięki czemu Enzo postanawia "wynająć" Malie, słynna morderczynie, do własnych celów. Nie wie jednak, że prawie w tym samym czasie ona zostaje zmuszona aby działać przeciw niemu.

Przyjemny styl autorki, sprawił że książka czyta się szybko. A zawiłość historii i gorące uczucie bohaterów podsycały apetyt na czytanie. To moje pierwsze spotkanie z autorką ale na pewno nie ostatnie.

Polecam ?

Avatar użytkownika - martyska_reads
martyska_reads
Przeczytane:2021-03-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

Malia Ferro to odważna, silna i nieustępliwa kobieta. Pochodzi z rodziny mafijnej, dlatego została wychowana twardą ręką. Postanowiła jednak rozpocząć życie na własną rękę i za pozwoleniem odejść z mafii. Mimo chęci ten świat nie pozwala jej o siebie zapomnieć.

Enzo, jeden z sześciu bossów Wybrzeża. Bezwzględny, uparty i uwielbia stawiać na swoim. Szantażem zmusza Malię do współpracy i od tego momentu świat obojga wywraca się do góry nogami.

Kolejny romans mafijny na rynku wydawniczym w ostatnim czasie, można by pomyśleć, że temat oklepany i nie ma sensu sięgać po kolejną książkę. Nic bardziej mylnego! Ta powieść jest rewelacyjna. Nie mogłam się oderwać, mimo zmęczenia zarwałam dla niej pół nocy.

Przede wszystkim dobrze wykreowani bohaterowie, dwie silne osobowości, które gwarantują nam moc emocji. Zestawienie ich charakterów powoduje wybuch wulkanu, od pożądania do nienawiści. Naprawdę dają się lubić, a Enzo skradnie niejedno serce.
Podczas lektury odnajdziemy też sporo scen erotycznych, gorących i namiętnych.

Autorka w fantastyczny sposób przedstawiła mafijny świat, wręcz na każdej stronie można poczuć prawa, które nim rządzą. Odnajdziemy tu tajemnice, intrygi i niedomówienia, a świat mafii w tej historii gra zdecydowanie rolę pierwszoplanową. Wszystko tu ze sobą idealnie współgra, nie ma zbędnych opisów, czy niepotrzebnych dialogów, za to fabuła jest dynamiczna i konkretna.

"Żelazne zasady" zapewni nam dobrze spędzony czas. Nie raz nas zaskoczy i zaintryguje, zrodzi strach i niepokój, ale także wywoła uśmiech, czy rumieńce na twarzy. Gorąco polecam wszystkim wielbicielom romansów i mafii!

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-03-23, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kim ona, kurw* ,była?
Aniołem wysłanym, by mnie nawrócić?
Czy demonem, który miał zaprowadzić mnie prościutko do piekła?

Powiem wam że tego Diabła warto poznać ?
Zdecydowanie chwyci za niejedno serce .
Historia niepowtarzalna, mamy tutaj dwa silne charaktery i osoby .
Ona Żalezna dziewczyna . Zabojczyni .
On diabeł z wybrzeża.

Ona uciekła od rodzinnego domu i pozostawiła mafię za sobą. Chciała żyć po swojemu .
On dziedzic, żyje kodeksem mafii .

Ich pierwsze spotkanie jest całkiem przypadkowe . Ale czy w tym świeci przypadki też się zdarzają?
Pożądanie zwycięża i dochodzi między nimi do zbliżenia. Ale już po cudownej nocy diabeł postanawia szantażować dziewczynę oczekując od niej pomocy . Przed bohaterka pojawia się wiele kłopotów. Porwana przyjaciółka przez narzeczonego . Szukanie dowodów dla jednej rodziny mafiinej. Oraz znalezienie kompropitujacych nagrań dla drugiej strony . Zadanie proste nie będzie. A każda decyzja będzie się wiązać ze stratą oraz ze śmiercią.
Książka 100% mafii . Temat nie odpuszcza nawet na moment, ciągle coś się dzieje i jesteśmy w trakcie porachunków mafijnych .
Przeciąganie dwóch ciał ciągle jest wyczuwalne . A nowe zadania dla dziewczyny stają się coraz bardziej cięższe i bolesne.
Nie wie komu zaufać. A przedewszystkim chce przetrwać i chronić swoją rodzinę.
Czy dziewczyna wróci do świata mafii?
Czy zemsta oraz miłość przezwyciężą ?
O tym musicie przekonać się sami A ja zapewniam że warto spędzić noc z Diabłem z wybrzeża ???

Avatar użytkownika - bookiet
bookiet
Przeczytane:2021-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Jeszcze przed zaczęciem "Żelaznych zasad" spotkałam się z licznymi bardzo pozytywnymi opiniami na jej temat i miałam pewne wątpliwości, czy faktycznie może to być aż tak dobra książka. Ale już po lekturze muszę przyznać, że wszystkie te pochwały nie były przesadzone. "Żelazne zasady" to naprawdę dobra książka z pogranicza romansu, erotyku i powieści sensacyjnej. Już od pierwszych stron powieść wciąga nas swoją akcją, która wręcz pędzi i nie zwalnia przez całą książkę. Przedstawiona historia jest niezwykle ciekawa, intensywna i angażująca. Ogromnym plusem powieści są niewątpliwie jej bohaterowie, zarówno główni, jak i poboczni. Bardzo polubiłam Malię i Enza, czyli naszych dwóch narratorów, oboje z niezwykle silnym charakterem i charyzmą. Książkę bardzo szybko się czyta, a ostatnie sto stron, zamieszczoną na nich kulminację akcji i plot twisty czytałam, nie mogąc się oderwać.
Jedynym minusem jaki mogę zarzucić tej książce był fakt, że nie do końca polubiłam się ze stylem pisania autorki. Język był momentami aż nazbyt kolokwialny, a ilość wulgaryzmów zdecydowanie mogła być ograniczona, choć być może to tylko moje preferencje, bo jak już wspominałam, nie jestem fanką licznych przekleństw w powieściach.

Podsumowując, z czystym sumieniem mogę polecić "Żelazne zasady" jeśli lubicie książki z tego gatunku i o tej tematyce. Ja naprawdę świetnie bawiłam się w trakcie lektury, jestem wręcz zaskoczona jak bardzo podobała mi się ta książka, bo zupełnie się tego nie spodziewałam i z pewnością sięgnę po kolejne części tej serii jak tylko się ukażą.

Niewiele znajdziecie u mnie książek mafijnych. Zdarzają się jednak wyjątki, obok których nie mogę przejść obojętnie. Po przeczytaniu zaledwie paru zdań, od razu przyjęłam współpracę. Nie żałuję ani jednej strony.

Zacięta walka o śmierć i życie. Malia chce z tym skończyć. Nie wie jednak, że to nie ona gra pierwsze skrzypce i nie łatwo odciąć się od rodzinnej przeszłości. Na jej drodze staje Enzo, który szantażem wymusza współpracę. Z drugiej strony jest chłopak Laureen, jej przyjaciółki, który także wciąga ją w mafijne porachunki. Malia stoi pod ścianą. Jeden błąd skończy się śmiercią jej bliskich.

Nie ukrywam, że zawsze mam obawy, czy z czasem fabuła nie przygaśnie, nie zmieni się w tani romans. Ulga na sercu, nic takiego nie miało miejsca. Malia jest po prostu boska, pewna siebie, wyszczekana. Pokochałam ją od samego początku. To samo spotkało mnie z Enzem, z wierzchu skała, a w środku... to w sumie bardzo miły facet ?. Podczas czytania miałam wrażenie, jakbym oglądała porządny film sensacyjny z wysokiej półki. Stałe zagrożenie, tortury, płatni zabójcy to codzienność, która towarzyszy naszym bohaterom. Nie ma czasu na sentymenty, liczy się przetrwanie. Jednak i oni potrafią współczuć, wykrzesać z siebie ludzkie odruchy. Jakie skutki w stanie zagrożenia mają chwile słabości?

Ohhh, jak świetnie mi się czytało. Podobała mi się fabuła, bohaterowie i styl autorki, a szczególnie jej poczucie humoru. Białą sukienkę będę pamiętać na pewno jeszcze przez długi czas i za każdym razem będzie mnie rozbawiać. Rozdziały pisane z perspektywy Malii i Enza są kolejnym atutem, tym bardziej że narracja jest pierwszoosobowa. Z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnej części, a wam polecam dla odmiany przeczytać właśnie "Żelazne zasady".
Dziękuję @wydawnictwoniezwykle za egzemplarz.

Prosta zemsta
Agata Polte0
Okładka ksiązki - Prosta zemsta

Kontynuacja niesamowitej historii bohaterów Prostego zakładu! Szkolne życie Caleba runęło w gruzach. Chłopak ma zszarganą opinię, w dodatku cała sytuacja...

Żelazna zdrada
Agata Polte0
Okładka ksiązki - Żelazna zdrada

Piąty tom bestsellerowej serii nowej królowej romansów mafijnych! Cheryl Vale to kobieta, której los nigdy nie oszczędzał. Nauczyła się radzić sobie sama...