Zielone oczy driady

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-04-27

Tom 3 cyklu Dni mocy

ZDRADZONE SERCE POTRZEBUJE CZASU, ŻEBY ZNÓW ZAUFAĆ

Livia kocha swoją irlandzką chatkę na klifie. Szum fal i targający wrzosowiskami wiatr zagłuszają bolesne wspomnienia. Dziewczyna chce zapomnieć o najgorszym dniu swojego życia, kiedy zdradził ją ukochany mężczyzna, a cały jej świat w jednej chwili rozsypał się na kawałki.

Przeszłość jednak znów próbuje ją dopaść, i wtedy Livia bez wahania przyjmuje nieoczekiwaną propozycję wyjazdu na Podlasie. Kiedy obdarzona niezwykłą intuicją dziewczyna zaczyna renowację tajemniczego fresku zielonookiej Noelle, czuje, że być może zdarzenia i zagadki w jej własnym życiu są częścią większej historii. A gdy na jej drodze staje tajemniczy mężczyzna, nie może oprzeć się wrażeniu, że gdzieś się już kiedyś spotkali. Czy poznanie skrywanego przez mieszkańców wioski sekretu pomoże jej uporać się z demonami przeszłości i znów otworzyć się na miłość?

Zielone oczy driady to kolejna część serii Dni Mocy. Poznaj niepowtarzalny klimat wietrznej Irlandii i urzekającą atmosferę Podlasia - osadzonych w tradycji i pełnych ludowych podań i legend.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Kup książkę Zielone oczy driady

Opinie o książce - Zielone oczy driady

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-05-15, Ocena: 5, Przeczytałem,

Livia uwielbia swoją irlandzką chatkę, gdzie szum fal i wiatr zagłuszają wspomnienia dotyczące zdrady, której dopuścił się ukochany mężczyzna. Przeszłość znów się o nią upomina, dlatego Livia przyjmuje propozycję wyjazdu na Podlasie. Dziewczyna zaczynając renowację fresku zielonookiej Noelle, zastanawia się nad zdarzeniami i zagadkami jej własnego życia. Na jej drodze staje również mężczyzna, który wydaje się dziewczynie dziwnie znajomy. Czy Livia upora się z demonami przeszłości? Czy otworzy się na nowe uczucie?

Nie wiem jak to się stało, ale okazuje się, że było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. "Zielone oczy driady" są trzecim tomem z serii #dnimocy, a książki można czytać w dowolnej kolejności.
Fabuła powieści niezwykle mnie zaciekawiła i wciągnęła, książkę przeczytałam w dwa wieczory, a to tylko ze względu na jej objętość. Książka jest raczej z gatunku tych spokojnych, w które trzeba się wczuć, by poczuć wszystkie uczucia i emocje. Razem z główną bohaterką Livią odbywamy barwną, pełną tajemnic i niespodzianek podróż, która zaczyna się w Irlandii, by później przenieść się na Podlasie. Jestem naprawdę urzeczona opisami krajobrazów, wielokrotnie czytałam się tak jakbym była w tych miejscach i chłonęła ich piękno. Książka ta przeplata realność, rzeczywistość z magią, zielonookimi wróżkami oraz różnymi wierzeniami, które niesamowicie frapują, muszę przyznać, w życiu bym nie pomyślała, że to połączenie tak mi się spodoba. Jeśli chodzi o bohaterów, wszyscy występujący w tej powieści wprowadzają do tej historii jakiś ważny element, bez którego ta książka nie byłaby taka intrygująca i niezwykła, dostarczając przy tym czytelnikowi całego wachlarza emocji. Livie polubiłam już od pierwszych stron i z całych sił jej kibicowałam, chciałam by w końcu zaznała uprawnionego szczęścia i miłości. "Zielone oczy driady" to opowieść o odnajdywaniu siebie i swojego miejsca na świecie, pogodzeniu się z przeszłością, ruszeniu do przodu oraz wielowymiarowej miłości. Jestem pewna, że jeszcze nie raz sięgnę po książki autorki, bo Pani Dorota naprawdę potrafi czarować słowem. Moja ocena to 8/10.

Avatar użytkownika - Marigolds216
Marigolds216
Przeczytane:2022-05-09, Ocena: 6, Przeczytałem,

To trzeci tom serii Dni Mocy, tym razem poznajemy Livie, młodą konserwatorkę sztuki, która mieszka samotnie w irlandzkiej chatce na klifie. Pomaga jej to zapomnieć o trudnych przeżyciach związanych ze zdradą narzeczonego. Gdy wydawało się, że już osiągnęła wewnętrzny spokój, przeszłość znów puka do jej drzwi. Właśnie w tym momencie otrzymuje niecodzienną propozycję renowacji zabytkowego fresku w małej wiosce na Podlasiu. Podróż do Polski okazuje się dla niej niezwykłą przygodą, poznaje historię tajemniczej Noelle i odkrywa coraz więcej powiązań z jej ukochaną Irlandią. Dzięki swojej wrodzonej wrażliwości i umiłowaniu przyrody dostrzega więcej niż inni. Zafascynowana opowieściami z przeszłości, odkrywa na nowo swoje miejsce na świecie i powoli otwiera się na nową miłość bowiem ,,czasami oczekujemy od życia zbyt wiele, a pędząc za niedoścignionym, nie dostrzegamy małych szans, które zwykle prowadzą do prawdziwego spełnienia".
Zachęcam serdecznie do przeczytania, nawet jeśli nie znacie poprzednich części, to spokojnie możecie dać się porwać ,,czarodziejce słowa" jaką bez wątpienia jest bezwątpienia Dorota Gąsiorowska.

Dwór rusałek
Dorota Gąsiorowska0
Okładka ksiązki - Dwór rusałek

Stary dwór nad jeziorem i tajemnica, którą rozwikłać może jedynie ktoś o wyjątkowo wrażliwym sercu... Olga zawsze czuła, że nie pasuje do coraz szybciej...

Melodia zapomnianych miłości
Dorota Gąsiorowska0
Okładka ksiązki - Melodia zapomnianych miłości

Bianka nikogo i niczego nie kocha bardziej niż muzyki. Gdy pewnego dnia jej rodzina staje na krawędzi bankructwa, dziewczyna zgadza się przyjąć niecodzienne...