Z這dziej Pioruna. Komiks

Ocena: 5.29 (62 g這s闚)
Mityczne potwory i bogowie olimpijscy dos這wnie wychodz z kart szkolnych podr璚znik闚 dwunastoletniego Percyego Jacksona i pojawiaj si w jego 篡ciu. Co gorsza, wydaje si, 瞠 ch這piec rozgniewa kilku z nich. Piorun Piorun闚 Zeusa zosta ukradziony, a Percy jest g堯wnym podejrzanym. Teraz on i jego przyjaciele maj zaledwie dziesi耩 dni, 瞠by odnale潭 i zwr鏂i skradzion w豉sno嗆 Zeusa i przywr鏂i pok鎩 na targanym konfliktami Olimpie. Autor serii, Rick Riordan, po陰czy si造 z kilkoma spo鈔鏚 wielkich nazwisk w 鈍iecie komiksu, by opowiedzie o ch這pcu, kt鏎y musi odkry zdrad pot篹niejsz ni sami bogowie.

Informacje dodatkowe o Z這dziej Pioruna. Komiks:

wi璚ej

POLECANA RECENZJA

Kup ksi捫k Z這dziej Pioruna. Komiks

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Z這dziej Pioruna. Komiks - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - flokete
flokete
Przeczytane:2017-01-11,
My郵, 瞠 ka盥y szanuj帷y si ksi捫koholik s造sza cho raz o tym pisarzu lub o jego ksi捫kach. Ja swoj przygod z Percym zacz窸am w豉軼iwie przez przypadek. By造 to czasy, kiedy jeszcze nie szczeg鏊nie interesowa豉m si ksi捫kami. Pewnego dnia na Polsacie reklamowali film Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: z這dziej pioruna, zainteresowa豉m si tym i w taki oto spos鏏 pokocha豉m t histori. Teraz, kiedy uwielbiam ksi捫ki i zobaczy豉m t ksi捫k w bibliotece to wiedzia豉m, 瞠 musz j mie. Bogowie Olimpijscy i w og鏊e wszelkie mity - egipskie, greckie, rzymskie, s這wia雟kie, nordyckie - to moja wielka s豉bo嗆, dlatego my郵, 瞠 to g堯wnie wp造n窸o na ten wyb鏎. Po obejrzeniu filmu troch wiedzia豉m z czym b璠 mie do czynienia, ale tylko troch, bo ekranizacje zawsze r騜ni si od ich ksi捫kowych wersji. Niemniej jednak, pierwsza strona ju bardzo na mnie zadzia豉豉, poniewa po ostatnich lekturach odwyk豉m od pierwszoosobowej narracji i takiego stylu pisania. Pocz徠ek ksi捫ki jest ciut nudny, ale kiedy g堯wny bohater trafia do obozu, akcja staje si ciekawa i nabiera szybszego tempa. Przedstawienie bog闚 i ich (ogromnej liczby) dzieci w tej ksi捫ce bardzo mi si spodoba這 i zaciekawieniem czeka豉m na d逝窺zy debiut tych pierwszych, poniewa ka盥y, kt鏎y si pojawi, mia sw鎩 unikatowy charakter. Pomys z kradzie膨 pioruna, ca陰 wojn, a przede wszystkim osadzeniem tego we wsp馧czesnym 鈍iecie bardzo mnie zaintrygowa, zw豉szcza, 瞠 zosta這 to przedstawione z nieznanej mi perspektywy. W豉軼iwie nie mog si przyczepi do niczego w fabule, poniewa ca豉 ksi捫ka mnie urzek豉, a gdyby nie obowi您ki poch這n窸abym j w jeden dzie. W tej ksi捫ce chcia豉bym u軼iska wszystkich bohater闚, dlatego 瞠 ka盥y z nich, no, mia w sobie po prostu co wyj徠kowego. By這 ciekawie, powa積ie i 鄉iesznie, i na pewno z ka盥ego zapami皻am jak捷 cz御tk. Percy - ten zgry幢iwy ch這pak, kt鏎y zosta przedstawiony w filmie ca趾iem inaczej, troch mnie zdziwi, 瞠 dwunastolatek mo瞠 tyle dokona, niemniej jednak jest chlub ksi捫ki! Zaraz obok niego stoi umi這wany przeze mnie satyr Grover, kt鏎y by 廝鏚貫m ca貫j 瘸rtobliwo軼i i spokojnej atmosfery w ksi捫ce. Chcia豉bym tutaj napisa jeszcze o paru bohaterach, jednak to odkrycie zostawi Wam. Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: z這dziej pioruna to ksi捫ka, kt鏎a wp璠zi豉 mnie w prawdziw mani mit闚 greckich i na pewno nie zapomn o niej tak szybko. Lektur t pokocha豉m za fabu喚 - ciekaw, wci庵aj帷 i cz瘰to 瘸rtobliw, kt鏎a posiada unikalny mityczny klimat - oraz za jedynych w swoim rodzaju bohater闚. Recenzja pochodzi z http://filizanka-ksiazkoholika.blogspot.com
"Z這dziej pioruna" to jedna z wielu ksi捫ek, kt鏎e wysz造 spod pi鏎a popularnego autora opowie軼i, zwi您anych z r騜nego rodzaju bogami. Na samym pocz徠ku mojej czytelniczej kariery natkn窸am si na obiecuj帷y tytu, jednak zupe軟ie o nim zapomnia豉m. Moje pierwsze spotkanie z Rickiem Riordanem odby這 si zaledwie kilka dni temu, a zakup prawie ca貫j serii "Percy Jackson i bogowie Olimpijscy" by naprawd spontaniczny. Nie 瘸逝j jednak wydanych pieni璠zy i czasu, po鈍i璚onego na czytanie cz窷ci pierwszej, gdy dla takich wra瞠 warto odrobin zaryzykowa. Percy'emu Jacksonowi, uczniowi sz鏀tej klasy, po raz kolejny grozi wylecenie ze szko造 z internatem. Nie do嗆, 瞠 jest on dyslektykiem z ADHD, to jeszcze ci庵le pakuje si w rozmaite k這poty. I tak, staraj帷 si uciec od jednego z nich, stacza walk z mitycznym potworem, a tu po tym trafia do Obozu Heros闚. Dowiaduje si, 瞠 jego ojcem jest staro篡tny b鏬, jeden z Wielkiej Tr鎩ki - Posejdon. Uznanie Percy'ego za swojego syna przez Posejdona wi捫e si z licznymi komplikacjami. A do tego, sam Zeus podejrzewa ch這pca o kradzie Pioruna Piorun闚. Po dosy burzliwej aklimatyzacji w Obozie Heros闚, Percy podejmuje Zadanie. Je郵i w ci庵u dziesi璚iu dni Zeus nie odzyska swej broni, ca造 鈍iat pogr捫y si w okrutnej wojnie. Ch這pak mo瞠 liczy na pomoc swych nowych przyjaci馧, jednak jedno wci捫 nie daje mu spokoju: dlaczego kto wrobi go w t kradzie i jaki mia w tym cel? Motywy r騜norodnych mitologii spotykane s w ksi捫kach stosunkowo cz瘰to. Autorzy ch皻nie korzystaj z opowie軼i o bogach, poniewa bardzo 豉two mo積a doszuka si w nich idealnego pomys逝 na ksi捫k, kt鏎a podbije serca milion闚 czytelnik闚. Podstawienie pod jak捷 opowie嗆 odpowiednich postaci, wydarze i scenerii nie jest a tak trudne, jak pocz徠kowo mo瞠 si wydawa, wystarczy tylko odrobina skupienia i umiej皻no軼i. Uwa瘸m, 瞠 Rick Riordan w doskona造 spos鏏 skorzysta z og鏊nodost瘼nych mit闚. "Z這dziej pioruna" jest tak ksi捫k, kt鏎a zarazem bawi, umila czas i w dodatku jeszcze uczy. Autor przedstawia wszystkich bohater闚 greckich wierze w spos鏏 bardzo plastyczny, rzeczywisty i co najwa積iejsze - ludzki. Dzi瘯i temu z ogromn 豉two軼i wybra豉m swoich ulubie鎍闚, narzeka豉m i w軼ieka豉m si na postacie, kt鏎e nie podbi造 mojego serca, a tak瞠 wzdycha豉m z ogromnym podziwem przy tych, kt鏎zy wykazali si czym niezwyk造m. Cho nawi您a do greckiej mitologii w tej ksi捫ce jest bardzo wiele, nie wszystkie s stu procentowo prawdziwe. Warto trze德o my郵e, gdy autor uwsp馧cze郾ia wydarzenia i przetwarza je w spos鏏 pasuj帷y do ca貫go dzie豉. We幟y na przyk豉d Meduz, kt鏎a zamienia豉 ludzi w kamie. W ksi捫ce Ricka Riordana zosta豉 ona przedstawiona jako ciocia Em, kt鏎a zwabia豉 ludzi do pobliskiej jad這dajni, a nast瘼nie prosi豉 ich o pozowanie do "zdj璚ia" (bez aparatu). I wtedy przemienia豉 ich w rze嬌y, kt鏎e potem sprzedawa豉 ch皻nym. W jednej z recenzji internetowych przeczyta豉m o "Z這dzieju pioruna", 瞠 mitologiczna otoczka to nieudany 瘸rt. W zupe軟o軼i si z tym nie zgadzam! Ka盥y zdrowo my郵帷y czytelnik wie, gdzie ko鎍zy si prawda, a zaczyna fikcja. I gwarantuj, 瞠 nie zb豉幡i si na lekcji j瞛yka polskiego. Trzysta sze嗆dziesi徠 stron tak genialnej historii uda這 mi si po趾n望 w jeden dzie, a w豉軼iwie w kilka godzin. Ju od jakiego czasu nie spotka豉m si z ksi捫k, kt鏎a wci庵n窸aby mnie bez reszty i porwa豉 do zupe軟ie innego 鈍iata z tak 豉two軼i. Autor nie wykreowa jako specjalnie rozwini皻ego uniwersum, skorzysta z istniej帷ego miejsca i doda do niego kombinacj tych wyst瘼uj帷ych w mitologii. Oczywi軼ie wszystko ma swoje uzasadnienie, nawet to, 瞠 Olimp znajduje si na sze嗆setnym pi皻rze Empire State Building. Wiem, 瞠 nie mog zdradza Wam niczego, jednak m鎩 j瞛yk sam rwie si do m闚ienia o tej opowie軼i, bo jest ona po prostu CU-DO-WNA! Spotka豉m si z por闚naniami tej serii do "Harry'ego Pottera", kt鏎ego swoj drog r闚nie ub鏀twiam. Zgadzam si, 瞠 g堯wny bohater wraz z przyjaci馧mi wpasowuje si w rol Harry'ego Pottera, Hermiony Granger i Rona Weasleya. Schemat ich przyg鏚 jest r闚nie podobny, ale nie oszukujmy si - w co drugiej ksi捫ce, nie tylko m這dzie穎wej, spotkamy schematy. I je郵i w du篡m stopniu mia豉bym zwraca na nie uwag, podczas pisania swoich recenzji, chyba 瘸dna przeczytana ksi捫ka nie wybi豉 by si poza opini "przeci皻na" lub "taka sobie", a uwa瘸m, 瞠 praktycznie 瘸dna na to nie zas逝guje. A m闚i帷 ju o przygodach, dodam tylko, 瞠 te prze篡te przez Percy'ego i jego przyjaci馧 s naprawd fantastyczne, nieraz niebezpieczne i z pewno軼i zapadaj帷e w pami耩. M這dszych czytelnik闚 mo瞠 sk這ni do przeczytania tej powie軼i prosty i barwny j瞛yk, obecno嗆 naprawd 鈍ietnych i nieprzynudzaj帷ych opis闚, doskonale wywa穎ny humor, sympatyczne postacie oraz intryguj帷a fabu豉. Nieco starszych mo瞠 zach璚i to, co w gatunku fantasy najwa積iejsze: tajemnica, walka, dobro i z這 oraz niezwi您ane ju z fantasy w ka盥ej ods這nie - nawi您anie do r闚nie ciekawej mitologii. Bo kto nie chcia豚y na chwil oderwa si od 鈍iata rzeczywistego i sp璠zi doskona貫 czas na czytaniu czego przyjemnego oraz lekkiego? Nawet doros造! Dlatego polecam t ksi捫k osobie w ka盥ym wieku.
Avatar u篡tkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2016-09-13,
Przyci庵n掖 mnie film. I lubi, lubi Meduz, a niewiele znanych mi ksi捫ek zawiera jej posta. Czytanie... strasznie mi sz這. Mo瞠 to wina narracji w 1 os., mo瞠 styl, j瞛yk, nie wiem. Chocia. Percy jest tak nadpobudliwy i tak bardzo zachowuje si jak nastolatek, 瞠 to a kuje w oczy. Nie jestem a tak stara, ale, prosz, m這dzie chyba nadal potrafi sklei co wi璚ej, ni "umm... acha.", prawda? A ja, czytaj帷 ich kr鏒kie wypowiedzi, nie mia豉m przed oczami nastolatka, inteligentnego spadkobierc staro篡tnych bog闚 tylko jakiego kolesia w dresie, z bejsbolem i kom鏎k, z kt鏎ej na full lecia niezrozumia造 rap. Wiem tylko, 瞠 za tom II serii si nie wezm, oj nie.
Avatar u篡tkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-07-26,
畝逝j, 瞠 nie zna豉m Percy'ego, kiedy by豉m kilkana軼ie lat m這dsza. Wtedy pewnie du穎 bardziej podoba造by mi si jego przygody. Teraz styl jest dla mnie nieco infantylny. Mimo wszystko ksi捫ka zawiera w sobie wiele warto軼i - 瞠 prawdziwa mi這嗆 wszystko przetrzyma (w tym przypadku mi這嗆 matki do dziecka), 瞠 ka盥y gdzie pasuje i to, 瞠 nie umie wpisa si w ramy, nie znaczy, 瞠 jest beznadziejny, 瞠 warto ceni przyjaci馧. Og鏊nie na plus, ale mog這 by lepiej.
Bardzo zawiod豉m si na tej ksi捫ce. Oczekiwa豉m czego lepszego, po tak popularnej serii. Bohaterowie s p造tcy, prostoliniowi, bez wyra幡ego charakteru. Mam wra瞠nie, 瞠 ka盥y jest taki sam. 畝den nie wyr騜nia si w鈔鏚 t逝mu. Niby mia豉 to by ksi捫ka pe軟a humoru. C騜, ja tego humoru nie widz, mo瞠 kilka lepszych zda si znajdzie, z kt鏎ych mo積a si po鄉ia, a tak to jest to ksi捫ka nudna. Nie mam poj璚ia, dlaczego ka盥y si ni tak zachwyca. Jak dla mnie ksi捫ka jest p造tka. Owszem, jest lekk lektur, kt鏎 si poch豉nia w mgnieniu oka, ale jest na jeden raz. Mam nadzieje, 瞠 kolejne cz窷ci b璠 lepsze. Chce da szanse autorowi i przeczytam wi璚ej jego ksi捫ek. "Archiwum Heros闚" bardzo mi si spodoba這, by這 鄉iesznie i lekkie, a "Z這dziej Pioruna" rozczarowa mnie i do niego nie powr鏂.
Si璕n窸am po t ksi捫k, wy陰cznie z powodu podj皻ego wyzwania z fantastyk (za kt鏎 sama nieszczeg鏊nie przepadam). Podejrzewam, 瞠 je郵i zetkn窸abym si ze ,,Z這dziejem pioruna" jako gimnazjalistka, by豉bym zachwycona. Dzi ju mniej, cho mam 鈍iadomo嗆, 瞠 ksi捫ka skierowana jest do dzieci i m這dzie篡. Zatem daj 4 z czystym sumieniem. Zawsze lubi豉m mitologi greck, a pomys na fabu喚 jest oryginalny. Do kolejnych cz窷ci raczej nie zajrz, cho nigdy nie m闚i nigdy :) Teraz ostrz sobie pazury na ,,Szeptuch" ze s這wia雟kimi bogami. Mo瞠 nasi bogowie bardziej przypadn mi do gustu? Zobaczymy.
Rick Riordan, kt鏎y nied逝go ko鎍zy 51 lat to Pan, kt鏎y napisa co tak oryginalnego, 瞠 trudno a to poj望. Jest nauczycielem historii, wi璚 mia jakie poj璚ie o czym pisze w swojej ksi捫ce. Naprawd podziwiam go za pomys osadzenia bog闚 z greckich mit闚 w XXI wieku. Wykaza si w niej znakomit znajomo軼i mitologii. Przecie musia wiedzie kt鏎y b鏬 ma jakie zwyczaje, jak by ubiera si a naszych czasach i jakie zawody m鏬豚y wykonywa, np. Hermesa boga podr騜y usadzi w firmie kurierskiej to 鈍ietny pomys. Musia te wiedzie, kt鏎zy bogowie darzyli si sympati, a kt鏎zy nienawidzili. Mityczne stwory, narz璠zia, kl徠wy, przepowiednie. Jestem pe軟a podziwu dla tego pana
Zawsze bardzo lubi豉m mitologi, wi璚 czytanie sprawi這 mi du穎 rado軼i. Wed逝g mnie fantastycznym pomys貫m by這 umieszczenie bog闚 w tera幡iejszym 鈍iecie. Napisana w do嗆 humorystyczny spos鏏 (mnie mimo wszystko nie rozbawi豉 do 貫z) sprawia, 瞠 czyta si j bardzo szybko. G堯wnego bohatera da si polubi, akcja jest zwartka i szybka. Nie rozpisuj帷 si, z這dziej pioruna zawiera wszystko, co powinna mie typowa powie嗆 dla nastolatk闚.
ta ksi捫ka jest jedn z moich ulubionych ksi捫ek, uwielbiam j, to dzi瘯i niej polubi豉m czytanie. tak jak wszystkie ksi捫ki tego autora s po prostu genialne, Rick Riordan moim zdaniem powinien dosta za to nobla.
super;) od pierwszej strony trzyma w napi璚iu, w sumie kilka nieprzespanych nocy xD
fajne, fajne, fajne :) zestawi豉m z filmem. Film przegrywa oczywi軼ie ale ksi捫eczka jest super!
Avatar u篡tkownika - Simi_48
Simi_48
Przeczytane:2015-03-29,
,,Prawdziwy 鈍iat jest tam, gdzie s potwory. Dopiero tam przekonujesz si, ile jeste wart.'' Uwielbiam mitologi, wi璚 czytanie sprawi這 mi du穎 rado軼i. Wed逝g mnie fantastycznym pomys貫m by這 umieszczenie bog闚 w tera幡iejszym 鈍iecie. 安iat wykreowany przez Riordana, pomimo tego, 瞠 brutalny, nieraz przera瘸j帷y i pe貫n niebezpiecze雟tw to wydaje si by niezwykle prawdziwy, a 篡cie w nim bardzo intensywne. Pe軟e wra瞠. Przygody bohater闚 zapieraj dech w piersiach i cho sam Percy ma wi璚ej szcz窷cia ni rozumu to jednak jego historia sprawia, 瞠 w pewnych momentach ma si ochot dokona czego niesamowitego, czego, co zapadnie w pami耩 i b璠zie wspominane. Jak na prost ksi捫k fantastyczn zwi您an z mitologi jest to dosy niezwyk貫 odczucie. Polecam!
I sta這 si "zjad豉m" Percy'ego w 24 godziny i by這 mi smutno, 瞠 nie posiadam drugiej cz窷ci. Trafi這 do mnie dos這wnie wszystko: po pierwsze niesamowita historia (trzeba mie 貫b, 瞠by Olimp "zawiesi" nad Empire State Building) po drugie bohaterowie wzi璚i ze staro篡tno軼i, kt鏎zy ca趾iem nie幢e zaaklimatyzowali si we wsp馧czesno軼i, po trzecie p馧bogowie, kt鏎zy na ca貫 szcz窷cie nie przypominali postaci rodem z "Herkulesa" a byli normalnymi (je郵i takowym mo積a nazwa dziecko tego boga z tego Olimpu) maj帷y swoje wzloty i upadki, ucz帷y si docenia si喚 przyja幡i i radzi z b鏊em po zdradzie. Ju si nie mog doczeka kupna drugiego tomu.
Podejrzewam, 瞠 gdybym przeczyta豉 t ksi捫k kilka lat temu bez wahania da豉bym jej 6 i zachwyci豉 si ni prawie tak jak Harrym Potterem. Teraz jednak, b璠帷 dwa razy starsz od bohater闚, czytaj帷 mia豉m ci庵貫 wra瞠nie, 瞠 nie powinnam czyta ksi捫ek dla dzieci. Niemniej ksi捫ka i tak jest 鈍ietna. Cudownie wpleciona w 鈍iat wsp馧czesny mitologia grecka (kt鏎 od zawsze lubi豉m) zyskuje nowego, bardziej ludzkiego wymiaru. W trakcie lektury natomiast, co rusz nachodzi cz這wieka ochota zajrzenia do greckich mit闚 i przypomnienia ich sobie na nowo :)
Avatar u篡tkownika - Jerryy
Jerryy
Przeczytane:2014-05-15, Ocena: 6, Przeczyta貫m,
Zdecydowanie godna polecenia! W徠ki, rysunki, magiczne :D Fantastyka na 鈍iatowym poziomie, jestem pod wielkim wra瞠niem! :) Riordan, nigdy mnie nie zawi鏚 - BRAWO! :)
Bardzo lubi powie軼i Ricka Riordana, dlatego niezdziwio這 mnie to 瞠 tak szybko przeczyta豉m te ksi捫k i z tak 豉two軼i. Wystawiam jej ocen 6, poniewa wspaniale rozpoczyna seri.
Avatar u篡tkownika - SITT18
SITT18
Przeczytane:2014-01-18,
Przygody Percy'ego Jacksona s niezwykle wci庵aj帷e. Ksi捫k poch這n窸am w ekspresowym tempie. Po陰czenie mitologii z fantastyk to jak dla mnie po陰czenie idealne. Przeniesienie greckich bog闚 do 鈍iata realnego, wsp馧czesnego nam wydaje si by szale雟twem, a jednak op豉calnym, gdy wszystko wysz這 znakomicie. Dodatkowo na korzy嗆 ksi捫ki dzia豉 fakt, i napisana jest lekkim, przyjemnym j瞛ykiem, z nut dowcipu i ironii. Kolejny raz ksi捫ka okaza豉 si milion razy lepsza od filmu, od razu bior si za czytanie kolejnych cz窷ci.
Avatar u篡tkownika - Mason23
Mason23
Przeczytane:2013-12-17,
,,Z這dziej pioruna'' to absolutnie fantastyczna ksi捫ka! My郵, 瞠 fabu豉 mo瞠 wci庵n望 starszych i m這dszych. Gor帷o polecam! :)
Z這dziej pioruna jest to jedna z moich ulubionych ksi捫ek. Sam pomys 瞠by o篡wi bog闚 olimpijskich i przenie嗆 ich do naszych czas闚 bardzo mi si spodoba. Poza tym ksi捫ka jest napisana prostym i dowcipnym j瞛ykiem co sprawia, 瞠 bardzo szybko si j czyta.
Avatar u篡tkownika - Tinger
Tinger
Przeczytane:2013-08-29,
W豉郾ie z t ksi捫k zacz窸a si moja przygoda z powie軼iami pana Riordana. Na pocz徠ku nie by豉m pewna czy ksi捫ka mnie zainteresuje, ale w ko鎍u poch這n窸am j w jeden dzie :) Bardzo wci庵n窸y mnie przygody Percy'ego, Annabeth i Grovera. Chyba najbardziej polubi豉m c鏎k Ateny.
Avatar u篡tkownika - Ella
Ella
Przeczytane:2013-02-11,
Extra. Pisana w pierwszej osobie, z perspektywy zwyk貫go nastolatka, okazuj帷ego si synem jednego z najwa積iejszych bog闚 greckich. Warto przeczyta.
Avatar u篡tkownika - Alyssa
Alyssa
Przeczytane:2013-02-06,
Ksi捫ka jest super! Wci庵a, fascynuje, pomaga na lekcjach (akurat po jej przeczytaniu mia豉m na historii mitologi greck :) ) Ch這pak, kt鏎y jest synem boga chocia o tym nie wie i ci篹ar ocalenia 鈍iata na jego ramionach. Dodaj帷 do tego 鈍ietny humor, zabawne dialogi to jest ksi彗a warta polecenia!
Avatar u篡tkownika - Jowisz
Jowisz
Przeczytane:2010-12-25,
Da豉m ocen '6', tylko ze wzgl璠u na sam tre嗆 ksi捫ki. Sam jej opis nie podoba mi si za bardzo.
Avatar u篡tkownika -

Przeczytane:2010-02-22,
Ksi捫ka bardzo fjana.. Mam nadzieje, 瞠 filmu jako strasznie nie spartacz :D
Avatar u篡tkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2010-01-20,
Nie幢e napisana, zabawna, lekka powie嗆. Mitologia grecka uwsp馧cze郾iona i potraktowana z du篡m poczuciem humoru.
Avatar u篡tkownika - Audata
Audata
Przeczytane:2009-12-09,
Najlepsza ksi捫ka dla m這dzie篡, jak ostatnio czyta豉m, gor帷o polecam! No i zapowiada si 鈍ietny film w gwiazdorskiej obsadzie...
Avatar u篡tkownika - Ma_Tematyka
Ma_Tematyka
Przeczytane:2022-04-06, Ocena: 6, Przeczyta貫m,

Percy Jackson- zwyk造 dwunastolatek z dysleksj i obsesj na punkcie koloru niebieskiego. Czeka go nudne 篡cie u boku kochaj帷ej matki i z這郵iwego ojczyma, w kt鏎ym nie ma miejsca na bajki i mity. A mo瞠 nie? Gdy podczas wycieczki szkolnej Percy jest zmuszony walczy za pomoc d逝gopisu z nauczycielk matematyki, ch這piec zaczyna odnosi wra瞠nie, 瞠 co jest nie tak. Pods逝chuje rozmow najlepszego przyjaciel, Grovera, z nauczycielem od 豉ciny i utwierdza si w przekonaniu, 瞠 nie jest zwyk造m dzieciakiem. To, plus niewyra幡e przeb造ski twarzy biologicznego ojca, kt鏎y nie bardzo wygl康a na normalnego cz這wieka, prowadz do nieuniknionego- Percy dowiaduje si, 瞠 jest herosem, p馧bogiem, a w dodatku synem samego Posejdona. Grover zabiera go do Obozu Heros闚, lecz zanim tam dotrze, musi stoczy walk z mitycznym Minotaurem. Wydarzenia sprawiaj, 瞠 matka nastolatka zostaje wzi皻a na zak豉dnika, a atrybut Zeusa, kr鏊a bog闚- Piorun Piorun闚, kt鏎ego uderzenie mo瞠 zdziesi徠kowa kul ziemsk- skradziony. Czy Percy'emu, w obliczu straszliwej przepowiedni, uda si odzyska symbol Boga Niebios? Czy uwolni matk i b璠zie 篡 d逝go i szcz窷liwie? A mo瞠 nie? Przekonajcie si sami!

Avatar u篡tkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2021-01-12, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

Nie jestem co prawda w tym przypadku grup docelow, ale ju dawno mia豉m t ksi捫k na li軼ie do przeczytania. Po prostu lubi ksi捫ki skierowane do dzieci czy m這dzie篡. Nie si璕a豉m po ni, bo troch zniech璚i mnie film na jej podstawie, a w豉軼iwie fragmenty, które widzia豉m w telewizji. Po przeczytaniu stwierdzam, 瞠 nie by這 tak 幢e. Chwilami wr璚z naprawd dobrze i ciekawie. Pomys na dzieci bogów oryginalny. Wykonanie te niczego sobie. Fajni bohaterowie, wartka akcja. Mimo, 瞠 powie嗆 ciut naiwna, to wci庵a, a to najwa積iejsze przy ksi捫kach m這dzie穎wych. Z pewno軼i lepiej si czyta znaj帷 na wskro mitologi greck (uwielbiam!), ale my郵, 瞠 m這dsi odbiorcy, którzy ledwie kojarz postaci bogów te si dobrze zorientuj w fabule czy gagach, a przy okazji czego naucz, bo podstawowe informacje s podane.

Avatar u篡tkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2020-08-15, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

Od dawna zabiera豉m si do serii Percy Jackson i ogowie olimpijscy, ale nigdy jako nie mog豉m jej wcisn望 w "harmonogram" czytelniczy. 畝逝j tego ogromnie, bo wci庵n窸am si w lektur ca趾owicie.

Dwunastoletni Perseusz (Percy) Jackson ma problemy z dostosowaniem si w spo貫cze雟twie. W 瘸dnej szkole nie zagrza miejsca d逝瞠j ni rok (w ci庵u 6 lat "odwiedzi" 6 ró積ych placówek) i, oczywi軼ie, musi si po瞠gna teraz z Yancy Academy, gdzie... wyparowa swoj nauczycielk matematyki. A skoro zrobi co tak dziwnego to znaczy, 瞠 co jest na rzeczy. Nied逝go pó幡iej okazuje si, 瞠 jest synem jednego z bogów olimpijskich. Ch這piec zostaje oskar穎ny o kradzie pioruna Zeusa i podczas misji (z pomoc Annabeth i Grovera, który jest satyrem) musi odnale潭 piorun, prawdziwego z這dzieja i zapobiec wojnie. Czy mu si to uda?

Ksi捫ka jest napisana bardzo przyjemnym j瞛ykiem, a jej ogromnym plusem jest 鈍ietnie przemycona wiedza o mitologii greckiej. Na pewno si璕n po kolejne cz窷ci Percy'ego Jacksona. Szczerze mówi帷, 鈍iat olimpijskich bogów jest zdecydowanie jednym z moich ulubionych.

Avatar u篡tkownika - ZuzaWoln
ZuzaWoln
Przeczytane:2020-07-15, Ocena: 6, Przeczyta貫m,

Ksi捫ka niesamowita. Bardzo wiele mo積a z niej zapami皻a na temat mitologii greckiej. Wspania豉 fabu豉 i genialnie wykreowane postacie. Ksi捫k bardzo polecam zarówno m這dszym czytelnikom jak i starszym.

Avatar u篡tkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2020-04-30, Ocena: 6, Przeczyta貫m,

Super ksi捫ka. Moja pierwsza ksi捫ka Riordana i powiem szczerze 瞠 bardzo mi si spodoba豉. By這 troch 鄉iechu, troch smutnych chwil i bardzo szcz窷liwych. Pisz troch spó幡ion opini i zd捫y貫m przeczyta ca陰 seri. Bardzo polecam wszystkie!!! PS: Przepraszam za b喚dy, jestem dyslektykiem. :)

Inne ksi捫ki autora
Znak Ateny
Rick Riordan0
Ok豉dka ksi您ki - Znak Ateny

Annabeth jest przera穎na. W豉郾ie gdy ma znowu spotka si z Percym po sze軼iu miesi帷ach roz陰ki, na któr skaza豉 ich Hera, Obóz Jupiter...

Kl徠wa tytana
Rick Riordan0
Ok豉dka ksi您ki - Kl徠wa tytana

Kiedy Percy Jackson dostaje od swojego najlepszego kumpla Grovera piln wiadomo嗆 z pro軸 o pomoc, natychmiast przygotowuje si do walki. Przyjaciele...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Nawiedzone kolonie