Zmyślona

Trzecia już po Poczekajce i Zachcianku opowieść o młodej pani weterynarz Patrycji, o mężczyznach próbujących zdobyć jej serce, o niezawodnych przyjaciołach i bezwzględnych wrogach, o zwierzętach małych i dużych, okraszona humorem, magią, miłością i wzruszeniami (z nieodłącznym dodatkiem marzeń i łez). Mała, cicha leśniczówka w Zmyślonej, zamieszkiwana do tej pory przez Patryka i Pepsi-psa, ma niespodziewanych gości: to dzieci jego przybranej siostry Hanki, przechodzącej małżeński kryzys, oraz ich opiekunka, prześliczna Dominika. Tymczasem na Poczekajkę i jej mieszkańców, Patrycję i Łukasza, cieszących się szczęściem rodzinnym, wymarzonym domkiem i dwójką cudownych dzieci, spada straszny cios. W jednej chwili tracą to, co stanowiło sedno ich życia. Jak podnieść się po tragedii? Pomoże im w tym Patryk. To on przegarnie ich córkę, on potrząśnie załamanym Łukaszem, on stanie na drodze Gabrielowi, który nadal nie pogodził się z utratą swojej wielkiej miłości. I na dodatek młody leśniczy sam zakocha się z wzajemnością...

Informacje dodatkowe o Zmyślona:

Zmyślona - opinie o książce

Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2016-06-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Ostatnia część perypetii pani weterynarz. Chociaż dużą rol odgrywa tu Patryk - przyrodni brat Hanki i bardzo dobry przyjaciel Łukasza z czasów sierocińca. Pod jego opieką (oraz Dominiki) dzieci pozostałych bohaterów będą nas bawić, ale też zmuszać do przemyśleń. Zapytacie - któż oddaje dzieci innym? dlaczego? co się dzieje? Niestety nie zdradzę zakończenia.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2015-12-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Ostatnia część serii poczekajkowej już za mną. Jest to najsmutniejsza część z tej serii, ale też wydaje się być najprawdziwsza. W poprzednich dwóch tomach mieliśmy do czynienia głównie z dość wesołymi historiami młodej pani weterynarz, natomiast tu mamy tragiczne wydarzenia dojrzałej kobiety i jej rodziny. Pojawia się prawdziwe życie, na domiar tego w najczystszej i momentami najbrutalniejszej postaci. Ale nie brak też humoru, chociażby za sprawą sytuacji z udziałem dzieci. Powieść o bezgranicznej miłości. Książka wzruszająca, chwytająca za serce, nieprzewidywalna, pełna emocji i uczuć.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-09-06,
Proza Katarzyny Michalak jest bardzo kontrowersyjna. Jedni ja ubóstwiają inni zaś najchętniej spaliliby wszystko, co napisała. Jeżeli chodzi o mnie, to "Słoneczna trylogia" raziła w oczy swoją stereotypowością, idiotycznymi błędami popełniającymi przez panią weterynarz i zachowaniem Patrycji. Plusy są takie, że całkiem miła była narracja, a fabuła została poprowadzona porządnie. Cóż, chcecie - czytajcie, nie chcecie - nie czytajcie. Na mnie trylogia nie zrobiła wrażenia. Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2015/09/soneczna-trylogia.html
Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2015-08-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2015 :), Mam,
Trzeci tom historii bohaterów znanych czytelnikom z Poczekajki i Zachcianka: Patrycji, Łukasza, Hanki i Gabriela. Losy tej czwórki splotą się w pewnym momencie z losami młodego mężczyzny Patryka, za sprawą uroczych dzieci: Lusi, Adasia i Anielki, a także ich opiekunki - Dominiki. Trójka kilkuletnich urwisów wkroczy w uporządkowane życie Patryka z siłą huraganu. Z dnia na dzień, zupełnie nieprzygotowany do tej roli mężczyzna, będzie musiał sprostać opiece nad nimi. Okaże się to naprawdę trudnym wyzwaniem, gdyż dzieci, jak to dzieci, mają tysiąc pomysłów na minutę. Wyczyny z piekła rodem, nie raz i nie dwa przyprawią Patryka o palpitację serca i wybuchy serdecznego śmiechu. Zmyślona jest piękną opowieścią o prawdziwej Miłości, takiej, która przeciwstawia się złu, przezwyciężając wszystkie przeszkody. Ta Miłość, tak jak cała historia o Patrycji i jej najbliższych, miała swój początek w domku koloru słońca. Tam trwa. I właśnie tam się kończy...
Avatar użytkownika - andzia13
andzia13
Przeczytane:2015-08-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
W Zmyślonej poznajemy dalsze losy bohaterów Poczekajki i Zechcianka. Wydawać by się mogło, że po tylu strasznych wydarzeniach w ich życiu w końcu pojawi się spokój. Tak, nadzieja umiera ostania.. Cudowne życie w Zmyślonej, cisza i spokój. Do czasu. Patryk właśnie zdecydował się na mały urlop od letników, których przyjmował co roku w swojej posiadłości. Jednak nie jest to taka prosta sprawa bo nagle pojawia się dwójka dzieciaków, i to nie byle jakich. Okazuje się, że to dzieci jego przyrodniej siostry Hanki, która wylądowała na odwyku a o pozostaniu dzieci z ojcem nie było mowy. Lusia i Adaś pewnie byliby o wiele większym kłopotem gdyby nie opiekunka, która przyjechała z nimi, piękna Dominika. Od początku wpadła Patrykowi w oko. Potem do "czarciej dwójki" dołącza także mała Anielka, córka Łukasza. Po ciężkiej tragedii jaka dotknęła ich rodzinę nie pozwala im się pozbierać. I kiedy tak "wujek Patryk" pomaga jak może swoim znajomym i zaczyna się już przyzwyczajać do roześmianej gromadki na horyzoncie pojawiają się kłopoty.. i to w postaci samego hrabiego Gabriela. Czy Patryk podoła powierzonym mu obowiązkom? Czy ocali tych, których kocha? Książka bardzo mi się spodobała gdyż styl autorki jest świetny. Uwielbiam jej warsztat, gdyż wszystkie pozycje Kasi Michalak są bardzo przyjemne i wciągające. Także Zamyślona nie jest wyjątkiem. Czyta się ekspresowo a kiedy już zaczniemy nie można przestać. Podobały mi się relacje między bohaterami, to z jaką uprzejmością się do siebie zwracają i jak sobie pomagają. Oczywiście nic nie przebije prześmiesznego rodzeństwa; Adasia i Lusi. W książce mimo strasznej tragedii jest też dużo humoru. Do tego wszystkiego piękna okładka, która już sama w sobie niesamowicie zachęca do czytania i książkowy kac gotowy. Życie jak z bajki, oczywiście nie bez problemów ale jednak. Kto nie chciałby zaszyć się w Zmyślonej? Osobiście nie wychodziłabym w ogóle, ale niestety książka tak mnie pochłonęła, że nawet nie zauważyłam kiedy byłam na ostatniej stronie. Dzisiaj mamy taki piękny słoneczny dzień i do tego niedziela. I tę książkę polecam właśnie na takie dni by spotęgować szczęście jakie w nas jest. Idealna lektura. Polecam gorąco! :) *Recenzja pochodzi z mojego bloga: Hope In Books
Avatar użytkownika - agness
agness
Przeczytane:2015-06-16, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Trzecie spotkanie z Patrycją i jej bliskimi. Pojawią się nowi bohaterowie, dorośli i dzieci. Autorka jak zawsze zachwyciła swoją wyobraźnią. Losy Patrycji i Łukasza oraz Hanki i Gabriela nie układają się pomyślnie. Życie ich nie oszczędza. Dlatego też ich dziećmi musi zająć się ktoś inny, aby uchronić je od cierpienia. Pada na Patryka, przyjaciela Łukasza a brata Hanki. W Zachcianku zjawia się także Nika (Dominika) - opiekunka dzieci Hanki. Nie będzie łatwo, oj nie. Dzieci będą dla Patryka źródłem trosk jak i wielu radości. Przed nim stoi ciężkie zadanie, rozwikłać tajemnice bliskich mu małżeństw i doprowadzić do tego, aby życie znów toczyło się właściwym rytmem. "Zachcianek" pełen jest emocji, wzruszeń i niespodziewanych zwrotów akcji. Wydarzenia sprawiły, że pojawiły się w moich oczach łzy wzruszenia. Nie brakuje tu tragicznych wydarzeń, ale całość okraszona jest lekkim humorem, a to za sprawą tak dobrze skonstruowanych postaci dzieci - przecudowne, mnóstwo radości, wlewają one mnóstwo optymizmu do książki. Autorka skłania czytelnika do refleksji na życiem. To świetny rozczulacz. Aż chce się zamknąć oczy i pozostać w tym Zachciankowym świecie
Avatar użytkownika - Maryszka
Maryszka
Przeczytane:2014-08-30, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
No cóż, Kasia jak zwykle nie zawiodła. Co prawda, sama historia już mniej zachwyca, ale za to postacie dzieci i sytuacji z nimi związanych - wszystko rekompensują. Poruszane w niej wątki bywają mroczne i tajemnicze, dlatego też nie wepchnęłabym tej książki na półkę jedynie romansów. Wywołuje ona ciarki, uderzenia gorąca i przekleństw wypowiadanych w powietrze. Bez melisy będzie trudno :).
Avatar użytkownika - kasiulek17
kasiulek17
Przeczytane:2014-04-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Po Poczekajce i Zachcianku przyszedł czas na kolejną część cyklu Zmyślona. Skoro Zachcianek zaskoczył mnie pozytywnie pomijając humor, kilkoma bardzo ciekawymi wątkami, które sugerowałyby świetną kontynuację w Zmyślonej. Tak ta druga powaliła mnie całkowicie na łopatki. Wszyscy bohaterzy, którzy pojawią się na kartach tej historii przeżyli koszmar mniejszy lub większy. Adaś i Lusia ,,stracili" matkę - Hankę, która poprzez obłęd popadła w alkoholizm. Gabriel za wszelką cenę chce odzyskać dzieci i zrobić na złość swej żonie. Anielka - córka Łukasza i Patrycji, pozostała sama po tym jak jej rodzice stracili w pewnym wypadku malutkiego synka Bartusia. Kłótnia Patrycji i Łukasza doprowadza do tragedii brzemiennej w skutkach. Leśniczówka w Zmyślonej do tej pory zamieszkała jedynie przez Patryka i Pepsi-psa, ożywa gwarem małych dzieci i ich młodej opiekunki Dominiki, którzy uciekają przed Gabrielem. Dominika również skrywa pewną tajemnicę, zastraszana prze Gabriela, boi się również o własne życie. Wszystkim będzie starał się pomóc Patryk. Zaopiekuję się małą Anielką, wstrząśnie Łukaszem, który załamał się po tragedii i w żaden sposób nie stara się pomóc Patrycji, tylko czeka na najgorsze, a wbrew pozorom najbardziej cierpi ich mała córeczka nad wyraz dojrzała. Dużo wniosą również zwierzęta z Zmyślonej, które po trosze pomogą zapomnieć małym mieszkańcom leśniczówki o cierpieniu. Zmyślona jest całkiem inna nic dwie poprzednie części. Tu nie jest pięknie i kolorowo. Z każdej strony wydziera się smutek, żal, złość - wszelkie negatywne emocje, jakie tylko można sobie wyobrazić. Tym razem autorka zrobiła zwrot o sto osiemdziesiąt stopni. Tu nie będzie uśmiechu (no może tylko przy okazji rozmów między Adasiem i Lusią). Lektury Zmyślonej nie dało się czytać w takim tempie jak inne tytuły autorki. Tę część celebrowałam. Każde użyte tu słowo ma swoją wartość, ma swój cel, tu nie ma zbędnych zdań. Ta książka dociera do głębi, powoduje zaszklenie się oczu, jednak daje również nadzieję oraz sugeruje walkę o życie.
Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2014-01-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwania czytelnicze 2014,
Odpoczywam przy tego rodzaju książkach, potrzebne mi są , aby się wyciszyć i zapomnieć o swoich problemach
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-11-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, pożyczone ;),
Trzecia część serii "Poczejka" i moim zdaniem najlepsza. Gabriel staje się coraz bardziej czarnym charakterem. Oprócz dotychczasowych głównych bohaterów pojawia się urocza czwórka a właściwie piątka. Hanna z Gabrielem adoptują dwójkę rodzeństwa którymi opiekuje się piękna Dominika (Nika) która zakochuje się w bracie Hanki-Patryku. Gabriel podąża za wspomnieniem ukochanej- Patrycji czym doprowadza do alkoholizmu żonę. Hanka zostaje zmuszona przez sytuację do pozostawienia swoich dzieci pod opieką Patryka. Sielanka Łukasza i Patrycji zostaje zachwiana przez zdjęcia zrobione (podczas wizyty Gabriela w poczekajce) przez detektywa. Po awanturze urządzonej mężowi przez Patrycję ten wyjeżdża. Tej samej nocy umiera ich synek-Bartuś. Każde z nich obwinia siebie na wzajem za tą śmierć.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-06-28, Ocena: 6, Przeczytałam,
perfekcja, ręka godna złotego pióra, a historia Patrycji, Gabriela, hanki i Łukasza z perspektywy Patryka.... WSPANIAŁA!!! Najbardziej poruszyła mnie przyjaźń chłopaków, Patryka i Łukasza... i cudowne dzieciaki Adaś, Luśka, Anielka... no i Bartuś, choć przez chwilę, no i Haneczka... na zawsze:)
Avatar użytkownika - kamiladebowska
kamiladebowska
Przeczytane:2022-02-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Książka opisuje problem kobiety zmagającej się z alkoholizmem. Możemy przeczytać o jej walce z nałogiem, jak to się wszystko zaczęło, jakie były "objawy" i walka o trzeźwość. Gdybym nie wypadek, pewnie nie dotarło by do niej, że ma problem. Polecam wszystkim, którzy mają taki problem, ale także tym, którzy w jakiś sposób są współuzależnieni od tej podstępnej choroby.

Trzecia część Słonecznej trylogii uważam za najlepszą. Szczęście i łzy oraz łzy i szczęście towarzyszą nam od początku do końca.. ode mnie najwyższa ocena. Gorąco polecam przeczytać jedna za drugą. Czytelnik przywiązuje się do głównej bohaterki tak bardzo, że jej tragedię przeżywa razem z nią..

w tej cześci nie za wiele jest samej Patrycji i Łukasza pojwiaja sie inne postacie które wcześniej bywały tylko przez chwilę wspomniane np. Patryk Brat Hanki polecam jednak i ta książke Katarzyna Michalak pisze w sposób prosty i taki przyjemny jakby wszystko co opisume pszeżyła naprawdę karzda inna poważna pisarka pogoniła by krowę zjadająca komórki a Patrycja no cóż podrzucała jej czasem jakąś dziwną rzecz do zjedzenia co by ta nie zjadała losowo wybranego przez siebie różności no i kąpała ją w płynie truskawkowym niesamowite pośmiane popłakane i skończone teraz szukam innych jej książek.

Serię pani Michalak o Poczekajce nie czyta się. Ją się po prostu połyka! Dawno nie miałam okazji czytać żadnej książki aż w takim tempie. Czym to jest spowodowane? Hmmm.... Myślę, że wartką akcją i zdecydowanie mało nużącą fabułą :) W Zmyślonej poznajemy Patryka - brata Hanki i razem z nim przeżywamy tak naprawdę same tragedie,a na końcu ciut szczęścia :) Jest tu miłość, nienawiść. przyjaźń. Jest śmierć i są narodziny. Jest ból fizyczny i psychiczny, który trudno sobie wyobrazić. Są fantastyczne dzieci - Hanki i Gabriela oraz Patrycji i Łukasza. Pomimo bardzo ciężkiej treści, nie ma patosu, nie ma przesady. Warto przeczytać Zmyśloną. Jedyne czego mi brakowało to zoo, jednak w tym tomie, tak innym, a jednocześnie tak podobnym do poprzednich, ono by nie pasowało. I jeszcze jednej rzeczy tu nie uświadczycie. Przy dwóch pierwszych tomach zdarzało mi się śmiać w głos. Tu niestety nie ma takiej opcji. Ale warto. Polecam!

Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-12-22, Przeczytałem,
Zima w Przytulnej
Katarzyna Michalak0
Okładka ksiązki - Zima w Przytulnej

GDY WYDAJE SIĘ, ŻE JUŻ WSZYSTKO ZOSTAŁO WYJAŚNIONE, POJAWIAJĄ SIĘ ZUPEŁNIE NOWE TAJEMNICE. Co wydarzyło się w życiu Ariela, że stracił nadzieję i wiarę...

Przepis na szczęście
Katarzyna Michalak0
Okładka ksiązki - Przepis na szczęście

Cztery kobiety, cztery pory roku, cztery historie: Liliana z Nadziei, Bogusia z Pogodnej, Ewa z Poziomki i Danusia z Wiśniowego Dworku powracają w nastrojowych...