Znajdź mnie

Jak wiele poświęcisz w imię miłości?
Samotne macierzyństwo to nie koniec świata. Ewa - pewna siebie i bez pamięci zakochana w córce kobieta - nie traci nadziei, że po trudnych doświadczeniach w jej życiu pojawi się jeszcze miłość. Przypadkowa znajomość zawarta przez internet staje się dla niej coraz ważniejsza. Jej nowy wybranek jest policjantem, a jego niebezpieczna praca nie daje o sobie zapomnieć. Wkrótce po ich pierwszej, pełnej namiętnych chwil randce Ewa zostaje porwana. Od tej pory każdy dzień będzie dla niej walką na śmierć i życie. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za odzyskanie wolności? Czy mężczyzna, który zesłał na nią niebezpieczeństwo, stanie się dla niej jedynym ratunkiem?
Rozpoczyna się rozgrywka, której zasady pozostają nieznane.
{}

Informacje dodatkowe o Znajdź mnie:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-08-20
ISBN: 9788382194968

Kup książkę Znajdź mnie

Wystarczyło kilka miesięcy gadania online i nawet nie kilka dni na żywo, a ja jak głupia kretynka jedną nogą wdepnęłam w cholerne motylki.

Postanowiliśmy znaleźć jakieś fajne miejsce, w którym zjemy kolację. Padło na lokal znanej restauratorki. Nie przepadam za jej wizerunkiem i burzą włosów nad garnkami, ale przyznać trzeba, że gotuje przewspaniale.

Znajdź mnie - opinie o książce

Avatar użytkownika - dlb
dlb
Przeczytane:2022-08-14,

Czy można znaleźć miłość przez Internet? O tym przekona się Ewa, trzydziestokilkuletnia, zapracowana matka ośmioletniej Poli.
Jak wiele osób współcześnie, także i ona poszukuje partnera na portalach randkowych. Niejedno w swoim życiu przeszła, stąd nie jest jej łatwo znaleźć odpowiedniego kandydata. Chociaż poznani tam mężczyźni okazują się wielkim rozczarowaniem, nie traci nadziei, że znajdzie tego jedynego.
W końcu wirtualna znajomość z czeskim policjantem zapowiada się obiecująco.
Czyżby bohaterka znalazła swój ideał? Zwykłe rozmowy przechodzą z czasem w spotkania na video callu. Później Matej przybywa do Polski, spędzając z Ewą trzy dni, pełne namiętnych uniesień.
Bohaterka nie spodziewa się, że dzięki tej znajomości jej życie znajdzie się w niebezpieczeństwie.

Główni bohaterowie od początku wzbudzają w czytelniku sympatię. Ewę poznajemy jako kobietę piękną, inteligentną, wysportowaną, ale też taką, która lubi dobrze zjeść i prowadzi samochód niczym kierowca rajdowy. Matej to mężczyzna, o jakim marzy niejedna kobieta - przystojny, inteligentny, troskliwy, z poczuciem humoru.
Sięgając po tę książkę, nie spodziewałam się tak mocnego początku. Dlatego byłam niezmiernie ciekawa, co mnie czeka dalej. Na kolejnych stronach znajdziemy wiele scen akcji i sporą dawkę scen erotycznych. "Znajdź mnie" to połączenie romansu z powieścią sensacyjną, ale nie tylko.
Autorka zwraca uwagę na kilka ważnych tematów. Jednym z nich jest problem złego funkcjonowania polskiego systemu przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, ofiar przemocy seksualnej: "Polska policja tak właśnie pomaga pokrzywdzonym kobietom. Pomaga nam uwierzyć, że to nasza wina, że tego chcemy, że prowokujemy, że zachęcamy". Kiedy kobieta mówi "NIE", dla mężczyzny niejednokrotnie oznacza to "TAK". Problem ten jest ciągle aktualny, dlatego uważam, że powinien być poruszany w literaturze. Kolejną istotną kwestią jest ukazana w powieści rola samoobrony, której zasady powinna znać każda kobieta, by w sytuacji zagrożenia spróbować zmierzyć się z oprawcą.
Powieść przestrzega też przed skutkami, jakie mogą nieść ze sobą znajomości zawierane na portalach randkowych. Po drugiej stronie ekranu możemy spotkać oszustów, którzy podają się za kogoś innego, chcą nas skrzywdzić lub wyłudzić pieniądze.
To lekka lektura na długi, jesienny wieczór.

Zakończenie pozostawia czytelnika w niepewności co do dalszych losów bohaterów, sugerując, że możemy spodziewać się kolejnej części.

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Lubicie bardziej romanse, czy kryminały? A może dwa w jednym? Jeśli tak, to się bardzo dobrze składa, bo mam dzisiaj dla Was recenzję romansu kryminalnego, jakim jest "Znajdź mnie" Doroty Śliwy. Tak więc zapraszam do czytania!

Ewa jest piękną, pewną siebie kobietą wychowującą samotnie swoją córkę Polcię, w której jest bez pamięci zakochana. Kobieta ciągle wierzy, że w jej życiu pojawia się jeszcze miłość. Zawiera różne znajomości przez Internet, lecz to z Czechem Matejem, który jest policjantem, łączy ją głębokie uczucie. Na swojej pierwszej randce w realu spędzają ze sobą namiętne chwile, jednak niestety jego niebezpieczna praca niesie za sobą różne konsekwencje... Ewa zostaje porwana i w związku z czym grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Co będzie musiała zrobić, żeby odzyskać wolność? Czy Matej zdoła ją uratować?

W książce narracja prowadzona jest w pierwszej osobie. Rozdziały są w miarę krótkie, więc czyta się ją szybko. Podczas czytania czułam się tak, jakbym czytała dwie różne książki o innych gatunkach literackich... Pierwsza połowa to romans erotyczny, opisujący są losy samotnej matki, która dużo randkuje, a później trafia na tego jedynego mężczyznę i jest z nim szczęśliwa. Panuje sielankowy klimat, któremu towarzyszy wiele erotycznych scen. W drugiej połowie książki zaczyna się już robić ciekawiej. Jest akcja, bo dochodzi do porwania Ewy i ogólnie robi się niebezpiecznie. Według mnie to trochę wina głównej bohaterki, która jako matka, powinna ostrożniej dobierać partnerów, zamiast na pierwszej randce na żywo z mężczyzną, z którym zaiskrzyło, nie znając się dobrze, lądować z nim w łóżku. Tę drugą połowę książki można już nazwać romansem kryminalnym. Koniec jest otwarty i mam po nim mały niedosyt. Pozostało parę pytań, na które już nie uzyskamy odpowiedzi, chyba że pojawi się drugi tom, do którego jakoś szczególnie mnie nie ciągnie, bo książka ta nie urzekła mnie aż tak bardzo... Nie był to zły romans kryminały, ani też najlepszy, jaki czytałam. Mimo że książkę tę przeczytałam w dwa dni, (może też ze względu na małą ilością stron, czyli 273) uważam, że lekki romans z wątkiem kryminalny, przy którym można się zrelaksować i nawet miło spędzić czas, ale nie pozostanie na długo w mojej pamięci, bo zbyt wielkiego wrażenia na mnie nie zrobił.

"Znajdź mnie" jest lekkim, w miarę przyjemnym romansem kryminalnym, w którym jest więcej romansu niż kryminału. Tak więc polecam tę książkę fanom gorących romansów. Jeśli też nie jest to Wasz gatunek literacki, a potrzebujecie odskoczni od ambitnych thrillerów, czy ciężkich kryminałów, to książka ta będzie dla Was w sam raz, bo połyka się ją szybko, a podczas czytania na pewno nie będzie nudno.

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

"Do łóżka trafiliśmy bardzo szybko, wręcz nie było innej możliwości. Wydawał mi się niebywale atrakcyjny i po prostu nie mogłam się powstrzymać."
Ewa jest samotną matką, ale z pomocą rodziców świetnie sobie daje radę z wychowywaniem córki. Jednak kobieta ciągle szuka nowej miłości, bardzo lubi seks, więc ciągle ma jakieś przygody z mężczyznami. Jednak obecnie sytuacja jakby wymyka się spod kontroli, gdyż jej partner stał się bardzo brutalny i tak zaciekle z nią pogrywał a nawet wręcz jakby próbował ją pozbawić życia. Jakimś cudem udało się jej uciec, dobrze że córka była u rodziców, więc nie widziała jej w takim stanie. Policja jak zwykle umyła ręce.

"Polska policja tak właśnie pomaga pokrzywdzonym kobietom. Pomaga nam uwierzyć, że to nasza wina, że tego chcemy, że prowokujemy, że zachęcamy."
Od lat mężczyźni (i nie tylko oni) uważają, że wina kobiet jest właśnie to, że oni nas zgwałcą lub pobiją. Ciągnie się to za nami i myślę, że ja chyba nie zdecydowałabym się iść na Policję, wiedząc co mogą mi powiedzieć, bo mieszkając w małym miasteczku, znam ich poglądy. Dlatego uważam, że Ewa pokazała swoją siłę i odwagę, kierując się do nich po pomoc. Gdy jej nie otrzymała stara się jakoś sama sobie pomóc. Dobrze, że jej oprawca nie wie gdzie mieszka. To jedyny plus w tej sytuacji.
Ewa postanawia poszukać na portalu randkowym nowych znajomych. Dla mnie to może nieco dziwne się wydało, żeby po takich wydarzeniach od razu pakować się w jakiś związek z nieznaną mi osobą z portalu. Jednak Ewa na szczęście, trafiła na Mateja, to Czech mieszkający w Holandii i na dodatek policjant. Ich rozmowy uspokajają Ewę na tyle, że chce się spotkać z nim w realu. Oboje nawet się nie spodziewają co czeka ich w przyszłości...
Ewa chciała trochę zaszaleć, ale otrzymała dużo więcej, wielką traumę i chyba już na całe życie.

"Czy po drugiej stronie randkowych aplikacji znajdowali się mężczyźni dokładnie tak samo rozczarowani kobietami spotykanymi w sieci? Czy i ja dla kogoś byłam takim rozczarowaniem?"
Nie będę zdradzać więcej, ale myślę, że osoby, które lubią takie trochę pikantne i wciagąjące historie, chętnie sięgną po te książkę.

Zaintrygował mnie opis tej książki, więc się na nią zdecydowałam. Nie jest zła, czyta się lekko i dość płynnie, może jest zbyt mało w niej dialogów. No, ale przecież nie można mieć wszystkiego. Moim zdaniem jednak nie jest to kryminał, to raczej powieść obyczajowa, romans z dużą dawką erotyki plus watek kryminalny. Bardzo dużo się dzieje w tej książce, szybkie, zaskakujące akcje, którymi wręcz naszpikowana jest cała fabuła. Bardzo dużo zagadek i ciągle coś nowego się pojawia. Można się zastanowić, że często jedno słowo lub jedno nasze posunięcie może w nieodpowiednim momencie wywołać całą lawinę zdarzeń i to zazwyczaj tych złych, niedobrych, które mogą nawet narażać nas na niebezpieczeństwo a nawet na zagrożenie życia.
Zakończenie jest dość zaskakujące i sugeruje, że będzie dalszy ciąg. Myślę, że chętnie sięgnę po kontynuację aby poznać kolejne przygody Ewy i Mateja...

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu @nakanapie.pl

Avatar użytkownika - Bernardynka00608
Bernardynka00608
Przeczytane:2022-01-16,

❤️ RECENZJA ❤️
❤️ Tytuł: Znajdź mnie
❤️ Autor: Dorota Śliwa
❤️ Wydawnictwo: Novae Res

Ewa to młoda kobieta i samotna matka. Jej miłość do córki jest ogromna. Cały czas szuka miłości,chce być kochana i czuć się bezpiecznie. Jej życie to praca, dom i dziecko.Założyła aplikację randkową i tam szukaja tego jedynego. Spotykała się z Marcinem, Wojciechem, Markiem, Michałem, Darkiem , Fabianem, Onurem, Szymonem. Niestety z żadnym z nich nie potrafiła zbudować czegoś trwałego. A jeden z nich Marcin bardzo ją skrzywdził, sprawił ,że poczuła się słaba i pokonana.
Przed aplikację poznaje też Madeja , Czecha,który pracuje jako policjant, podróżuje po całym świecie. Często że sobą pisali, rozmawiali przez wideo rozmowę. Postanawiają się spotkać w realu. Nadchodzi ten dzień, Ewa cieszy się bardzo na to spotkanie,bo zaczyna coś czuć do przystojnego Czecha. Spędzają ze sobą trzy cuduwne dni, niestety czas mija im szybko..Ewa odprowadza mężczyznę....jednak nie opuszcza lotniska.....zostaje z niego porwana....

Co było powodem porwania?
Czy Madej będzie jej wybawcą?
Czy ich znajomość ma szansę na coś trwałego?
Czy coś jeszcze jej grozi?
Odpowiedzi dla tych,którzy nie czytali są niewiadome, dlatego też zachęcam do przeczytania.

"Znajdź mnie" to historia młodej kobiety,która nie miała w życiu lekko, życie z ojcem dziecka szybko się skończyło. Ewa nadal wierzy i szuka miłości,szuka tego jedynego.
Ta książka to kryminał połączony z wątkiem miłosnym.
Miłość w tej książce ma dużą siłę, bez miłości każdy jest słaby. To ona daje nam nadzieję na lepsze jutro.
To debiut, dla mnie bardzo bardzo udany. Gratuluję @pani_sliwa 👏👏👏❤️❤️❤️.
Tylko proszę o ciąg dalszy...., bo tak to się nie może zakończyć..
Ślicznie dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji ❤️❤️ @pani_sliwa ❤️❤️

Dla mnie 10/10

Kochani Zaczytani zapraszam Was do świata Ewy samotnej mamy, kochającej swoją córkę nad życie i szukającej tego uczucia, które ma wielką moc ❤️❤️❤️❤️❤️

Dodam jeszcze,że książkę się pochłania, miałam ją w sobotę przeczytać,ale wczoraj myślę,że tylko zacznę....❤️❤️❤️❤️

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2022-01-09,

🌨 ♥️🔥 RECENZJA 🔥♥️🌨️

Autor: @pani_sliwa
Wydawnictwo: @wydawnictwo_novaeres

Znajdź mnie.

Ewa jest samotną mamą Poli. Kobieta nigdy nie straciła wiary w to, że się jeszcze zakocha. Postanawia poszukać miłości w sieci. Najpierw poznaje Marcina, z którym po pierwszym spotkaniu kończy znajomość. Następnie poznaje Mateja, który jest policjantem. Po spotkaniu Mateja i Ewy, główna bohaterka zostaje porwana. Od tego momentu walczy, o przetrwanie.
Czy Ewa odzyska wolność? 🤔
Kto ją uratuje? 🤔 Co się stało z Polą? 🤔
Na te pytania odpowiedź znajdziecie w książce 📚.

Książka bardzo fajna. Czytając ją, wzruszyłam się. Było mi szkoda głównej bohaterki, ponieważ nie miała w życiu lekko. Chciała tylko się zakochać i stworzyć z kimś rodzinę dla swojej córeczki. W czytaniu przeszkadzała mi mała czcionka. Jestem rozżalona, że opowieść zakończyła się w takim momencie.
Z niecierpliwością czekam na kontynuację, bo wszystko wskazuje na to, że będzie ciąg dalszy.

Polecam wam tę pozycję.

Gratuluję autorce debiutu.

Życzę jej dalszych sukcesów.

Dziękuje autorce, za egzemplarz ♥️.

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-10-03,

Przychodzę do Was z debiutem,który można zaliczyć do kategorii kryminalno-sensacyjnej z wątkiem miłosnym.
Debiuty uwielbiam co pewnie większość z Was wie.
Świetnie, że coraz więcej debiutów wychodzi spod pióra polskich twórców i są one naprawdę dobre.

Ewa to kobieta pewna siebie i samotnie wychowująca swoją córeczkę. Kobieta, która przez jedno zdanie wypowiedziane nie w porę została brutalnie potraktowana.
Ma jednak nadzieję na miłość. Tak w jej życiu pojawia się Matejka, policjant.
Jest cudownie i wyjątkowo do momentu, kiedy zostaje porwana po randce z nim.
Dlaczego ktoś chciałby porwać samotną matkę? Komu zalazła za skórę? A może to jej przeszłość upomniała się o nią? Może to teraźniejszość chce się nią posłużyć? Czy nowo poznany policjant jest godny zaufania? Jaką cenę zapłaci za odzyskanie wolności?

Książka jest warta uwagi mimo paru minusów. Autorka stworzyła ciekawą historię.
Cała historia trzymała w napięciu. Bardzo byłam ciekawa jak potoczą się losy naszych bohaterów. Jedynie sam koniec był trochę nierealny, ale taka wizja autorki.
Historia na jedno popołudnie. Oczywiście w pozytywy znaczeniu. Zakończenie jest otwarte, może usłyszymy jeszcze o Ewie i Matejce.

Avatar użytkownika - annakubera
annakubera
Przeczytane:2021-09-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zdarza się tak, że jedno słowo wypowiedziane w nieodpowiednim czasie może wywołać lawinę złych zdarzeń. Bywa również tak, że narażamy swoje życie na niebezpieczeństwo zupełnie nie mając o tym pojęcia.

Z podobnymi sytuacjami mierzy się w swoim życiu Ewa, która jest pewną siebie, silną i niezależną kobietą a do tego samotną matką. Mimo, że świata nie widzi poza swoją córką to gdzieś w głębi duszy liczy na to, że spotka jeszcze prawdziwą miłość. Niestety kolejna znajomości i kolejne spotkania kończą się niebezpieczną sytuacją, a kobieta boi się po raz kolejny zaufać jakiemukolwiek mężczyźnie. Zaczyna zmieniać się to jednak, kiedy przez przypadek zawiera kolejną internetową znajomość. Tym razem jej wybranek jest policjantem, którego niebezpieczna praca każe zawsze o sobie pamiętać. Ewa po fantastycznym i namiętnym spotkaniu z Matejem  zostaje uprowadzona, a jej życiu grozi niebezpieczeństwo. Czy nowo poznany mężczyzna przyjdzie jej z ratunkiem i czy Ewie uda się ujść z życiem.

„Znajdź mnie” to książka zaliczana do gatunku literatury kobiecej. Po części zgodzę się z tym stwierdzeniem, gdyż jest to bardzo ogólne stwierdzenie. Po przeczytaniu tej pozycji dostałam nie tylko wciągającą historię pewnej znajomości, ale również bardzo dobrze napisane wątki kryminalne. Przyznam szczerze, że lektura nie wciągnęła mnie od samego początku, ale ze strony na stronę emocje rosły a akcja nabierała tempa, po czym ani się nie obejrzałam, a nie byłam w stanie odłożyć książki na bok.

Mogłoby się wydawać, że to historia jak wiele innych. Mamy dobrych i złych ludzi. Kobietę, która nie może ułożyć sobie życia mimo, że próbuje na różne sposoby. Aż tu nagle zjawia się książę na białym koniu, który zamiast szczęśliwego zakończenia zwiastuje same kłopoty. Bardzo podobało mi się właśnie połączenie love story z nieoczywistymi i budzącymi ogromne emocje zwrotami akcji. Kiedy już wydawało mi się, że autorka wszystko nam wyjaśniła i oszczędzi nam emocji, to na zakończenie otrzymaliśmy po raz kolejny niesamowite zaskoczenie i ogrom emocji.

Mam wrażenie, że takim zakończeniem autorka albo zostawiła sobie otwartą furtkę do napisania kontynuacji albo chciała, aby każdy dopowiedział je sobie po swojemu. Za to również ogromny plus, bo uwielbiam, kiedy się dzieje i nic nie jest oczywiste.

Dla mnie to była naprawdę bardzo dobra książka dlatego polecam i zachęcam do przeczytania.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-05-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

Ile można poświęcić w imię miłości?

Ewa to pewna siebie i bez pamięci zakochana w córce samotna matka. Jedak nie traci nadziei na miłość i okazuje się, że przypadkowa znajomość zawarta w internecie może okazać się być czymś więcej. Jednak czy znajomość ta ma szansę przetrwać? Czy niesie ona za sobą niebezpieczeństwa? Czy nowo poznany mężczyzna prócz miłością życia Ewy okaże się także być jedynym ratunkiem, ale i swego rodzaju zagrożeniem?

,,Czy po drugiej stronie randkowych aplikacji znajdowali się mężczyźni dokładnie tak samo rozczarowani kobietami spotykanymi w sieci? Czy i ja dla kogoś byłam takim rozczarowaniem?"

,,Znajdź mnie" to książka po którą sięgnęłam przede wszystkim ze względu na intrygujący opis. Ku mojej uciesze okazało się, że zawartość jest jeszcze lepsza. Całość czyta się bardzo dobrze. Autorka ma lekki i płynny styl pisania, dzięki czemu nawet nie wiedziałam kiedy znalazłam się na ostatniej stronie książki. Znajdziemy tutaj wiele zaskakujących zwrotów akcji, tempo ani na moment nie zwalnia i co najważniejsze podczas lektury nie ma mowy o nudzie. Autorka zadbała także o to, aby nasza wyobraźnia pracowała na wysokich obrotach. Dlaczego? A no dlatego, że znajdziemy tutaj trochę pikantnych scen, które z całą pewnością mogą rozpalić. Jednak na plus zasługuje fakt, że nie są one bardzo wulgarne i aż śmieszne tylko zostały napisane są ze smakiem. Autorka poruszyła także kilka ważnych kwestii jak chociażby braku pomocy dla ofiary podczas próby gwałtu. Przyjęło się, że jeżeli kobieta chce czegoś ostrzejszego w seksie to sama jest winna zachowania mężczyzny... To, że mówi nie, bo postawione przez nią granice zostały naruszone wcale się nie liczy. Jest to niestety bardzo smutne, ale i prawdziwe. Nasza policja na takie doniesienia w wielu przypadkach pozostaje obojętna.

Przekonujemy się także jak jedna nasza decyzja może wpłynąć na nasz los i bieg zdarzeń, których już nie da się cofnąć. Muszę przyznać, że momentami nie rozumiałam zachowania Ewy. Przede wszystkim jak po próbie gwałtu, a nawet zabójstwa postawiła szukać pocieszenia w aplikacji randkowej, gdzie nigdy nie wiemy na kogo trafimy. Sama po takiej akcji zapewne odcięłabym się na jakiś czas od tego typu aplikacji. Jednak być może mi po prostu brakuje odwagi, którą z cąłą pewnością posiada Ewa co nieraz ukazuje na dalszych stronach książki.
Samo zakończenie okazuje się być dość mocno zaskakujące. Gdy już myślałam, że wszystko zostało zgrabnie wyjaśnione spadła na mnie bomba, której kompletnie się nie spodziewałam. Jednak bomba ta dała mi nadzieję na kontynuację losów Ewy i Mateja na co bardzo liczę.

,,Znajdź mnie" to książka, która wciąga i w której naprawdę wiele się dzieje. Obok pikantnego romansu otrzymuję porządną dawkę adrenaliny i akcji, co sprawia że od książki ciężko się oderwać. Zdecydowanie polecam!

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Avatar użytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2021-12-13, Przeczytałem, Mam,

Recenzja

"Nie było to typowe zachowanie dla mnie, zwykle jestem bardziej jak suche płatki śniadaniowe, nie okazuję swoich uczuć czy przywiązania tak łatwo"

Samotne macierzyństwo i ciężkie wydarzenia sprawiły, że Ewa jest silną kobietą. Pragnie tylko zaznać szczęścia u boku mężczyzny. Wiele spotkań i rozmów z poznanymi na portalach randkowych mężczyznami sprawia, że kobieta trafia na tego, który wzbudza w niej największe zainteresowanie. Fakt, że jest policjantem, może pomóc zaznać jej potrzebnego bezpieczeństwa. Jednak czy rzeczywistość okaże się dla niej taka łaskawa? Czy tajemniczy mężczyzna sprowadzi na nią kłopoty? Jaką cenę należy zapłacić za szczęście.

Wow wow wow. Co to był za wspaniały debiut. Autorka od pierwszej strony sprawia, że nie sposób oderwać się od książki. Lekki styl pisania, połączenie romansu, sensacji i wątku kryminalnego sprawia, że ta historia jest jak tykająca bomba. Pytanie do ciebie, czy odważysz się po nią sięgnąć.

Idealnie wykreowani bohaterowie, którzy nie mają krystalicznego życia, tajemnice i niebezpieczeństwo. Wszystko to czyni tę książkę jeszcze ciekawszą.
Relacja, jaka tworzyła się między bohaterami, wzbudzała zainteresowanie do samego końca. No właśnie, jeśli o końcu już mowa. Jak można zostawić historię w takim momencie? Mam nadzieję, że szybko pojawi się ciąg dalszy.

Dziękuję @pani_sliwa za wspaniałą książkę, która poruszyła moim światem. Ta książka była napisana nie przez debiutantkę, ale przez autorkę z ogromnym sercem i pasją do tego, co tworzy. Dla mnie nie jesteś tylko autorką, jesteś osobą, która pokazała mi, z czym mierzą się samotne matki. Jest to książka, która nie tylko ciekawi, ale i uczy. Co z niej wyciągniemy, zależy tylko i wyłącznie od nas.

(współpraca @wydawnictwo_novaeres)

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-09-23, Ocena: 4, Przeczytałam,

Ewa jako samotna matka potrzebuje bliskości drugiej osoby ale gdy spotyka się dłuższy czas z mężczyzna to pragnie od niego bardziej ostrego seksu niż dotychczas. Chłopak wpada w wir fantazji i dochodzi prawie do tragedii. Bohaterka nie poddaje się i w internecie zakłada swój profil randkowy i poznaje tam wiele mężczyzn ale to jeden policjant przypada jej do gustu aż tak że się spotykają a po wszystkim bohaterka zostaje Porwana.

Sięgając po książkę nie wiedziałam że dostanę na sam początek takie mocne sceny. Oczywiście w pozytywnym szoku byłam bo ja mocne sceny uwielbiam i się od razu wkręciłam w historie. Ewa jako bohaterka była do polubienia ale momentami nie była idealna. Szokujące sceny które dają wiele emocji i wciągnęły mnie cała sobą w fabułę. Książka nie należy do grubych więc jeden wieczór i po lektorze. Czasami książka jednak może się dłużyć bo mamy przewagę opisow nad dialogami. Więc jak ktoś woli książkę z większością dialogami może chwilami się męczyć. Oczywiście erotycznych scen nie zabrakło i były one napisane ze smakiem co sprawiło że chciało się ich więcej. Więc cieszę się że zdecydowałam książkę przeczytać.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-09-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Na początku tej książki dostajemy powieść obyczajową. Z czasem zmienia się ona w dobry erotyk, by niedługo potem zaskoczyć nas brawurowo napisanym wątkiem sensacyjnym. Ten nieoczywisty zbiór różnych nurtów sprawia, że ta pozycja bardzo się wyróżnia. Na dodatek podkreślę, że jest to debiut, więc tym bardziej należy docenić tę wielowątkową fabułę.

Ewa- główna bohaterka i narrator wydarzeń, to samotna matka, która nie przestaje szukać mężczyzny swojego życia. Z racji czasów swoje poszukiwania ogranicza do portali randkowych, aczkolwiek jej doświadczenia z tym związane nie są najlepsze. Pomimo wszystko jednak na pierwszym miejscu stawia swoje obowiązki macierzyńskie, a córka jest dla niej priorytetem. Autorka świetnie zobrazowała jej postać, utrzymując równowagę między obowiązkami domowymi, ale też tym, że Ewa nie zatraciła w tym siebie. Dba o siebie, ćwiczy i ciągle wierzy, że gdzieś tam jeszcze czeka na nią mężczyzna, który wniesie w jej zabiegane życie spokój, opiekę i miłość.
Matej to Czech, policjant i człowiek dość tajemniczy z racji swojego fachu. Jednak przede wszystkim to niesamowicie inteligentny mężczyzna, który potrafi podtrzymać rozmowę i zainteresować swoją osobą. Jest także opiekuńczy i nad wyraz odpowiedzialny, co pokazuje w książce wielokrotnie. Ujął mnie swoim podejściem do córki Ewy, której nie traktuje jak balastu, a taki partner nie jest łatwy do znalezienia. Jednak wraz z zaangażowaniem w tę relację przynosi on też kłopoty, które wstrząsną życiem Ewy. Czy warto więc wkraczać w taki związek?

Książka jest napisana bardzo dobrze, ciekawie, lekko, naprawdę przyjemnie się ją czyta. Nie znajdziecie w niej odpowiedzi na wszystkie zagadki, bowiem jest to pierwsza część cyklu. Pięknie obrazuje bezgraniczną miłość rodzicielską oraz wartości rodzinne ale też siłę kobiety samotnej, świadomej swoich atutów i pragnień. Fabuła jest zaskakująca i nie można jej włożyć w schematyczne ramy i przyporządkować do gatunku, co uważam za duży plus, bo ciągle zaskakuje czymś czytelnika. To naprawdę udany debiut, który pozostawia nas zatrwożonych i czekających na więcej. Czy Ewa i Matej mogą liczyć na happy end? To jak na razie wie jedynie Autorka, a obawiam się, że zafunduje nam ogromny rollercoaster emocji, tak jak podczas tego tomu. Gratuluję debiutu i wkroczenia z przytupem na czytelnicze półki

Avatar użytkownika - mklaudiamax
mklaudiamax