Żona diabła

Autorka Króla Midasa i Doręczyciela powraca z nową, ekscytującą powieścią!

Dante Fiorucci jako przyszły spadkobierca mafijnego królestwa na polecenie ojca musi się ożenić. Dzięki małżeństwu dwie rodziny mafijne zawrą sojusz, a Dante będzie mógł przejąć konkurencyjny klub, którego właścicielką jest jego przyszła żona.

Dwudziestopięcioletnia Alice Galante jak na córkę mafii jest całkiem niezależna. Zarządza odziedziczonym po dziadku klubem i może poszczycić się tym, że jest on najpopularniejszym lokalem w mieście. Trudny charakter dziewczyny sprawił, ze do tej pory ojciec z nikim jej nie swatał. Ale do czasu…

Teraz Alice ma zostać żoną Dantego Fiorucci. Szybko orientuje się, że mężczyzna oczekuje od niej podporządkowania i całkowitego posłuszeństwa. Dodatkowo nie ma zamiaru być jej wierny. Wszystko, co udało się zbudować Alice, zostaje jej brutalnie odebrane.

Informacje dodatkowe o Żona diabła:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-01-05
Język oryginału: Polski

Kup książkę Żona diabła

Żona diabła - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2022-03-20,

😈Recenzja😈

"Nie od­czu­wa­łam już lęku przed śmier­cią. Ja się nawet z nią za­przy­jaź­ni­łam."

Dante i Alice mieli wkrótce zostać małżeństwem, jednak nie z wyboru a z przymusu. Będzie to aranżowane małżeństwo, gdzie nie ma grama miłości. Oboje pochodzą z różnych rodzin mafijnych. On jest nieobliczalnym diabłem ona młodą i wyszczekaną kobietą. Oboje mają charaktery, które tworzą ze sobą mieszankę wybuchową. Czy te dwa trudne charaktery będą umiały odnaleźć wspólny język? Czy małżeństwo sprawi, że narodzi się między nimi miłość czy nienawiść?

"Żona diabła" jest to książka, która od pierwszej strony chce, by jej historia była odkrywana. Każda strona ciekawi coraz bardziej. Relacja między bohaterami dzieje się w dość zawrotnym tempie, co w moim odczuciu jest trochę na minus, gdyż nie możemy poczuć tego rodzącego się uczucia między bohaterami.
Postać Alice wciąż pozostaje dla mnie zagadką. Z jednej strony jest pyskata, a z drugiej poddaję się wszystkim rozkazom męża. Ale to właśnie jest taki smaczek, który wzbudza moją ciekawość.
Książka ta ma motyw aranżowanego małżeństwa, który miałam już okazję czytać i tutaj spędziłam miłe chwile. Znajdziemy tutaj tajemnice, intrygi i wiele niewypowiedzianych słów, które sprawiają, że książka staje się taką twierdzą, którą musimy podbić.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale na pewno nie ostatnie. Polecam wam przeczytać tę książkę, jeśli jeszcze jej nie znacie.

"Żona diabła" @magdalena.szweda_ to bardzo dobry romans mafijny 😍.
Od pierwszego rozdziału przepadałam w świecie intryg, zemsty, akcji, która trzyma w napięciu i przebłysku miłości.
Autorka również świetnie wykreowała postacie. Stworzyła bardzo silne charaktery a w szczególności głównej bohaterki Alice.

Mądra, niezależna kobieta posiadająca swój prestiżowy klub a do tego bardzo bezwzględna. Ta kobieta nie boi się używać noża ani broni !😍
Natomiast główny bohater Dante, to zatwardziały gangster. Nie szuka miłości tylko kobiety, która będzie ozdobą przy jego boku. Uczestnik nielegalnych walk na śmierć i życie.
Głównych bohaterów ma połączyć ślub.

I jak myślicie ? Czy między kobietą, która nigdy nie zaznała uczucia miłości a mężczyzna, który nie wierzy, że takie uczucie istnieje może coś być ?

Książkę czytało mi się bardzo szybko. I może troszkę zabrakło mi namiętnych scen, za to te, które trzymały w napięciu i nie pozwoliły mi się nudzić rekompensowały mi wszystko.

Książka przeczytana na @legimibooks (moje nowe uzależnienie 🤣)

Polecam gorąco 😍🔥.

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-01-28, Ocena: 4, Przeczytałem,

Dante jest zmuszony przez ojca do ożenku, dzięki temu mężczyzna będzie mógł przejść konkurencyjny klub, którego właścicielem jest jego przyszła żona. Alice to młoda, niezależna kobieta, która z dnia na dzień zostaje zmuszona do ślubu oraz podporządkowania się mężowi. Czy Dante zdoła ujarzmić Alice? Jakie środki zastosuje kobieta żeby zmienić przekonania męża?

To już moje trzecie spotkanie z twórczością Magdy i tym razem "porwała się" na częsty wątek w mafijnych powieściach, czyli aranżowany ślub. Jak wypadła jej historia?
Autorka stworzyła ciekawych i barwnych bohaterów, jeśli chodzi o samą fabułę, to czytałam już kilka takich historii, więc nie było w niej nic co by mnie jakoś szczególnie zaintrygowało. Książka napisana jest z perspektywy obojga bohaterów, dzięki czemu możemy się dowiedzieć co myślą, co czują i jak postrzegają niektóre kwestie.
W zasadzie polubiłam oboje od samego początku, Alice za jej determinację oraz temperament, natomiast Dante jak na prawdziwego mafioso przystało jest niebezpieczny oraz pełen sprzecznosci, oboje dużo przeszli przez co mają problem z zaufaniem oraz szczerym wyrażaniem swoich myśli oraz uczuć.
Mimo, że historia jest dosyć przewidywalna to jej akcja jest naprawdę dynamiczna, a czytelnik nie ma nawet chwili na nudę. Czytając tą historię doświadczycie naprawdę ogromnej palety emocji, nie zabraknie oczywiście szeregu tajemnic oraz intryg, które nieźle namieszają w życiu bohaterów. Nie była to może moja ulubiona książka autorki, ale jestem pewna, że w przyszłości jeszcze nas pozytywnie zaskoczy.

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2022-01-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Alice ma 25lat i prowadzi odziedziczony po dziadku klub. Niezależna i pyskata. Ale życie w świecie mafijnym obowiązuje do małżeństwa i ojciec właśnie ma dla niej kandydata.
Dante Fiorucci przyszły spadkobierca mafijnego królestwa. Również i jemu ojciec każe się żenić. Mężczyzna chce mieć posłuszną żonę i nie planuje zrezygnować z kochanek.
I tak Alice zaczyna trącić wszystko po kolei co należało do niej.

Bohaterzy są super wykreowani i bardzo ich polubiłam. Bohaterka żyje w świecie mafii ale nie daje sobie wejść na głowę. Pyskata i waleczna i nie raz udowodni nam że kobieta to nie słaba płeć. Ale również ma rodziców których nienawidzi a problemy z wujem stają się coraz poważniejsze. Więc bohaterka będzie miała wiele problemów. Co do bohatera również pojawiają się komplikacje w świecie mafijnym ale co do małżeństwa szybko z niechęci przechodzi do miłości. Ja osobiście od jego osoby nie zauważyłam momentu zakochania nagłe zaczęło mu zależeć a u bohaterki to trwało i do samego końca mu nie zaufała. Emocje nie opuszczają nas podczas czytania ponieważ kłopoty i niespodziewane akcje pojawiają się bardzo często a na spokój bohaterzy nie mogą sobie pozwolić. Oczywiście pojawiają się wrogowie którzy będą mieszać. W tej książce znalazło się wiele postaci których znienawidziłam np matkę bohaterki miałam ochotę udusić. Książkę przeczytałam w błyskawicznym tempie i bardzo mi się ona spodobała była nieprzewidywalna i pełna różnych emocji. Zdecydowanie warto mieć przy sobie chusteczki bo był moment gdzie pojawiły się łzy. Żona diabła aniołkiem nie jest ale zdecydowanie zaprzyjaźnić się z tą kobietą bym chciała.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Kolejne spotkanie z twórczością Autorki śmiało mogę zaliczyć do udanych. "Żona diabła" to pełna akcji i pędzących wydarzeń książka, która nie daje chwili wytchnienia. I choć jednym z najważniejszych wątków jest próba zbudowania związku przez głównych bohaterów to warto zwracać uwagę na wszelkie szczegóły, które pozwolą wysnuć pewne domysły co do kolejnych wydarzeń. Autorka jak zawsze zadbała o to, aby każdy, nawet niewielki element opowieści był dopracowany i odpowiednio zamknięty, nie ma tu miejsca na niedomówienia czy zaniechania, a ja niezwykle cenię coś takiego w literaturze. Choć sam wątek mafijny jak i aranżowanego małżeństwa może wydawać się już oklepany, to tutaj nie znajdziemy kalki z innych pozycji, bowiem bardzo mocno czuć tu zarówno autorski pomysł jak i pióro Pani Magdaleny.
Alice uchodzi za niezwykle silną kobietę z charakterem, której nie da się poskromić. Jej niewyparzona buzia i zamiłowanie do ironizowania niejednokrotnie wpędziły ją w kłopoty, ponieważ nie tak wygląda rola kobiety w świecie mafii. W przypadku tej bohaterki nie warto dać się zwieść pozorom. Jej niezależność i twarda skorupa są w większości maską, którą perfekcyjnie nauczyła się nosić każdego dnia. W środku tkwi skrzywdzona dziewczyna, niekochane dziecko oraz obawiająca się o przyszłość kobieta. Jednak pokazanie słabości w świecie, w którym przyszło jej żyć może przynieść konsekwencje nawet śmiertelne. Czy mąż wybawi ją z czyhających dookoła opresji, a może sam będzie jej katem?
Dante to typowy gangster, ceniący sobie swoją wolność, wybuchowy, czerpiący energię i satysfakcję z rozlewu krwi i zabijania. Nie ma najmniejszej ochoty na związek małżeński, jednak jednej osobie nie potrafi się przeciwstawić- swojemu ojcu. Jego plan zakłada, że małżonka w całości mu się podporządkuje, a jego życie nie ulegnie większym zmianom. Dante nie zna znaczenia słowa 'kompromis', a jedyna postawa jaką potrafi przybrać to dominujący samiec. Czy będzie potrafił funkcjonować w tandemie tak, by powstrzymać chęć zamordowania go przez małżonkę?
Autorka bardzo umiejętnie pokazuje, że nawet najlepiej zapowiadająca się relacja, bez zaufania i dialogu nie ma racji bytu. I to widzimy doskonale na przykładzie głównych bohaterów. Niedomówienia, domysły, założenia co do najgorszych zamiarów drugiej strony, to wszystko doprowadza czytelnika do ogromnej frustracji, bo Dante i Alice kompletnie nie potrafią się porozumieć. A przez to również stworzyć silnego frontu przeciwko wrogom, którzy z przyjemnością wykorzystują ich niesnaski jako słaby punkt. Jak dla mnie to cała opowieść jest bardzo dobrze skonstruowana, a dzięki przemiennej narracji możemy poznać perspektywę obojga bohaterów i lepiej ich zrozumieć. W moim odczuciu ta pozycja mogłaby śmiało być bardziej rozbudowana i na pewno by na tym nie straciła, ale to pewnie z uwagi na to, że ja uwielbiam takie grubaski ;-) Natomiast tak czy inaczej otrzymujemy tu dobrze skrojony mafijny romans zawierający wątki, które z całą pewnością Was zaskoczą.

Król Midas
Magdalena Szweda0
Okładka ksiązki - Król Midas

Leonardo Binenti miał wszystko, na czym mu zależało: władzę, szacunek i pieniądze. Pracował na to wiele lat dopingowany przez zemstę i rozgoryczenie. Kiedy...

Doręczyciel
Magdalena Szweda 0
Okładka ksiązki - Doręczyciel

Nowa książka autorki Króla Midasa! Miał ją tylko dostarczyć. Była tylko zleceniem. Życie Lexi Johnson od sześciu lat przypominało prawdziwy koszmar....