Żona gangstera

Ona szukała zemsty, on miał być tym winnym. Wszystko zmieniło się, gdy do gry wkroczyły uczucia...

W dniu swoich osiemnastych urodzin Anna Luciano przeżyła koszmar, który odmienił ją na zawsze. Dziewczyna była świadkiem zabójstwa ukochanego brata, Stefano. Od tamtej pory wszystkie młodzieńcze marzenia i plany straciły dla niej znaczenie. Liczyło się tylko jedno: wymierzyć sprawiedliwość przestępcom odpowiedzialnym za tę śmierć.

Trzy lata później Anna jest dojrzałą, pewną siebie kobietą, która nie boi się nikogo i niczego. Jej przypadkowe spotkanie z Alexandrem Coletti, jednym z najbardziej niebezpiecznych gangsterów w mieście, budzi w niej ponowną nadzieję na to, że uda się w końcu znaleźć winnych śmierci Stefano. Anna nie zdaje sobie jednak sprawy, że Coletti wie o niej znacznie więcej, niż powinien - i że w razie potrzeby wykorzysta tę wiedzę w bezwzględny sposób. On pragnie tylko jej, ona - tylko zemsty. W ryzykownej grze, którą ze sobą prowadzą, nie obędzie się bez ofiar...

Informacje dodatkowe o Żona gangstera:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-03-28

Kup książkę Żona gangstera

Żona gangstera - opinie o książce

Literatura, którą czytam, zaskakuje mnie samą. Od dawna zarzekam się, że nie wezmę więcej się za gangsterkę, a zaraz potem na warsztat wyjeżdża mi taka właśnie powieść (a kolejną mam w zanadrzu!). Chociaż tym razem Autorka oddała w moje – nasze dłonie, trochę inny motyw przewodni. I to właśnie sprawiło, że nie mogłam się oprzeć i uznałam, że nawet jeśli spłonę w piekle od moich zarzekań, to MUSZĘ przeczytać ten tytuł!

Anny życie zmienia się po tym, jak w jej osiemnastkę jest świadkiem śmierci ukochanego brata. W tamtej chwili traci marzenia, cele i radosne życie. Do przetrwania codzienności napędza ją tylko siła zemsty i walki o sprawiedliwość. Dziewczyna po latach spotyka Alexandra, jednego z najniebezpieczniejszych gansusów w mieście i odzyskuje wiarę w to, że dopadnie mordercę. Jednak nie zdaje sobie sprawy, że mężczyzna wie o niej więcej niż ona sama…

Co to była za historia! O żesz Ty w mordę! Przeważnie książki, które mam okazję czytać, opierają się o męskim „Donie”, na którego widok, wszystkie kobiety mdleją w przedbiegach. Tutaj tą mocną, mroczną stroną okazuje się kobieta, a tego w literaturze jest ogromnie mało! Pokuszę się o stwierdzenie, że to chyba moja pierwsza taka książka, gdzie to kobieta rozdaje karty. Przyznaję, jestem przyjemnie oczarowana tym tytułem. W worku krętactw, tajemnic i intryg, Autorka zadbała, by postacie był prawdziwe, nienaciągane niczym w filmach. Zemsta gra tutaj pierwsze skrzypce, a wola walki o prawdę i sprawiedliwość, nie pozwala odłożyć książki na bok.

I chociaż mafia i gansterka czasy świetności poniekąd ma za sobą, nadal za każdym razem czuję się zaskoczona czymś nowym. Przecież chyba właśnie o to chodzi, żeby oklepane stereotypy miały tytuły, za które możemy spokojnie się złapać, wiedząc, że nas ani nie zawiodą, ani nie zanudzą. Pani Gabriela stworzyła naturalne postacie, uwydatniła kobiecość i to jak właśnie „słaba płeć” potrafi być nieokrzesana, niebezpieczna i zatwardziała w swojej nienawiści. Autorka do tego pisze lekko i sprawnie posługuje się surowym językiem przestępczego półświatka. Polecam, bo to zupełnie inna liga, jeśli chodzi o kryminalno – mafijny temat 🙂

Avatar użytkownika - poczytamcikotku
poczytamcikotku
Przeczytane:2023-04-16,

29/2023

„Żona gangstera”

Książkę dostałam z Klubu recenzenta serwisu nakanapie.pl.

„Ona szukała zemsty, on miał być tym winnym. Wszystko zmieniło się, gdy do gry wkroczyły uczucia…”

Anna Luciano w dniu swoich osiemnastych urodzin przeżywa tragedię, z której nie będzie dane jej się szybko wyleczyć. Dziewczyna jest świadkiem zabójstwa swojego ukochanego brata – Stefano. Jest to dla niej na tyle ciężkie wydarzenie, że przestaje myśleć o sobie i swoich marzeniach, a zaczyna planować zemstę. Trzy lata po tym strasznym wydarzeniu, dziewczyna przypadkowo na swojej drodze spotyka jednego z najbardziej niebezpiecznych gangsterów w mieście – Alexandra Coletti. Okazuje się, że mężczyzna wie bardzo dużo na temat jej rodziny. W jej głowie na nowo rodzi się pragnienie zemsty i tym razem jest pewna, że znajdzie mordercę swojego brata. Sprawy się komplikują, gdy Alexander postanawia, że chce ją tylko dla siebie.

Jak się łatwo domyślić, książka Gabrieli Wolskiej to typowy romans mafijny, czyli coś, co lubię bardzo, mimo że wszystkie są do siebie w jakiś sposób podobne. Od razu napiszę, że lektura mnie porwała. Zarwałam dla niej nockę. Mimo że w środku znajdziemy kilka niedociągnięć, to i tak bardzo mi się podobało. Nie będę rozwijać tematu niedociągnięć, ze względu na to, że zdradzę przez to ważną rzecz z fabuły, ale myślę, że jak przeczytacie, to będziecie wiedzieć, co miałam na myśli. Książka jest bardzo prosta i lekka, a jednak wypełniają ją akcje, które zapierają dech w piersiach. Polubiłam pióro autorki, z pewnością do niego wrócę. Na początku zraziłam się okładką. Strasznie mi się nie spodobała. Niby nic takiego tam nie ma, ale ten dekolt mnie trochę uszczypnął. Dobrze sprawdzi się tu powiedzenie, że nie ocenia się książki po okładce, bo środek może bardzo pozytywnie zaskoczyć. Tak właśnie było w tym przypadku.

W mojej ocenie „Żona gangstera” jest świetną propozycją na miłe spędzenie czasu. Jest prosto, zrozumiale i ciekawie. Ciągle coś się dzieje, jest dużo niepewności i zagadek. Było tam kilka rzeczy, które nie przypadły mi do gustu, ale mimo to, jestem bardzo zadowolona, że przeczytałam tę lekturę. Polecam gorąco. 8/10

18 urodziny Anny miały być dniem pełnym szczęścia i były do czasu. Po oficjalnej części, brat ją zabrał na przejażdżkę, aby podarować jej swój prezent. Stworzył dla niej studio muzyczne, aby pomimo tego, że pochodzi z mafijnej rodziny, mogła spełniać swoje marzenia. Zawsze ją do tego namawiał, byli ze sobą bardzo blisko. Później zamiast do domu pojechali jeszcze w ich ulubione miejsce, aby podziwiać piękne widoki i to właśnie tam doszło do tragedii, która wiele zmieniła w życiu kobiety. To były sekundy, kiedy zamaskowany motocyklista strzelił do Stefano, a on umarł na jej rękach. Postanowiła wtedy, że zrobi wszystko, aby go odnaleźć, aby dokonać zemsty.
Minęło trzy lata, niestety zabójcy Stefano nie udało się znaleźć. Anna się zmieniła, stała się dokładnie taka, jak chciał ojciec – bezwzględna, niebojąca się nikogo, budząca strach w innych. Tej młodej dziewczyny, którą była przed zabójstwem brata, nie ma i już nigdy nie wróci. Tylko dzięki ochroniarzom, a jednocześnie przyjaciołom oraz Vito, z którym zaczęła się spotykać, dała rady się podnieść, przetrwać. Kiedy podczas pobytu na cmentarzu spotyka Alexandra, nie wie, jak wiele zmieni w jej życiu i to już niebawem. Dość szybko dowiaduje się, że mężczyzna chce ją za żonę, a ona nie ma nic do powiedzenia. To, że kocha innego, nikogo nie obchodzi. Czy Anna odnajdzie zabójcę brata? Jak potoczy się jej historia z Alexandrem? Czy będzie mogła być szczęśliwa z mężczyzną, którego kocha? Jakie sekrety skrywa Alexander?

To, że uwielbiam romanse mafijne, nie jest żadną tajemnicą i z wielką przyjemnością, a jednocześnie niemałymi oczekiwaniami sięgam po kolejne. Jak wrażenia po przeczytaniu „Żony gangstera”? Zdecydowanie pozytywne. W książce znalazłam ciekawą i wciągającą historię podczas czytania, której dobrze się bawiłam. Czytało się ją bardzo szybko, a podczas czytania towarzyszyły mi emocje. Pełna tajemnic, sekretów, mafijnych porachunków, zemsty, namiętności. To jedna z tych pozycji, przy których moim zdaniem nie da się nudzić.

Główną bohaterką jest Anna. Poznajemy ją w dniu jej 18 urodzin, kiedy dochodzi do zabójstwa jej brata, a później przenosimy się trzy lata do przodu. To kobieta żyjąca chęcią zemsty, dorwania tego, kto przyczynił się do śmierci Stefano. Jest bohaterką odważną, bezwzględną, bezkompromisową dla wrogów, jednak to tylko jej jedna twarz, maska, którą przybrała, aby przetrwać, aby choć trochę złagodzić ból. W środku jest nadal osobą pragnącą miłości, poczucia bezpieczeństwa. Osobiście ją polubiłam.
Jeśli chodzi o Alexandra, nie zdradzę wam praktycznie nic. Musicie sami go odkryć, a uwierzcie warto.

„Żona gangstera” to moim zdaniem świetny debiut autorki. W książce znalazłam ciekawą i wciągającą historię wywołującą emocje podczas czytania. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-04-05, Ocena: 6, Przeczytałam,

✨Zwracająca uwagę okładkę sprawiła,że chętnie sięgnęłam po książkę,ponieważ ciekawe romanse mafijne to coś dla mnie.
W tej historii odnajdujemy silną postać kobiecą w świecie mafijnym,gdzie mężczyźni nie traktują je poważnie.Jednak Anna swoimi działaniami pokazuje,że swoimi umiejętnościami muszą liczyć się z jej osobą.Na główny plan powieści wyłania się zemsta za śmierć najbliższej osoby i zemsta,która z czasem potęguje! Skrywane tajemnice przez najbliższych sprawiły,że czytałam ogromne napięcie.Stopniowe odkrywanie prawdy oraz osób za to odpowiedzialnych powodują,że zdziwienie jest ogromne.Byłam wielokrotnie zaskoczona tym,że osoby potrafiły się tak zakamuflować będąc naprawdę kimś innym.
Postać Anny od początku bardzo polubiłam.Swoją zadziornością i pewnością siebie sprawia,że robi zawsze to,co chce-nie licząc się z nikim!
Ciekawym bohaterem był Alex…czasem mnie irytował,wkurzał a ostatecznie zyskał w moich oczach.Skrywa tajemnice,które chętnie odkrywałam.Poczujecie dreszczyk emocji podczas jej czytania🔥

Jeśli poszukujecie lekkiego romansu,gdzie mafia jest tłem historii a zemsta jest najważniejsza to gorąco polecam książkę.
Debiut autorki niezwykle udany

Anna od małego wiedziała w jakiej rodzinie się wychowuje, wie czym zajmuje się jej ojciec i bracia, jest przygotowana do takiego życia. Jednak też, ma bardzo dobry kontakt z jednym ze swoich braci, są swoją wzajemną ostoją.. Wszystko to zmienia się w dniu osiemnastych urodzin Anny, kiedy to jej brat ginie na jej oczach, kobieta zapowiada zemstę. W duchu bardzo przeżywa stratę, ale potrafi przybrać różne maski, by nikt nie dowiedział się, czego tak naprawdę chce..
Ojciec zaprasza do ich domu Alexandra, z którym pragnie prowadzić kolejne interesy... Jednak mężczyźnie wpada w oko Anna.. I od tej pory jej życie całkowicie się zmienia, kobieta nie ma pojęcia, że Alexander tyle o niej wie, ani jak wielkie ma znajomość:). Czy kobieta ziści swój plan zemsty? Czy jej mąż jej pomoże?

Bardzo podobała mi się relacja rodzinna w tej familii mafijnej! Zdecydowanie coś nowego, przecież mało która rodzina tak dba o kobietę w rodzinie. Czasami owszem irytowała mnie główna bohaterka, miotała się, nie wiedziała z kim gra do jednej bramki... ale myślę, że w tym wszystkim był jakiś cel :) Zdecydowanie Autorka ma potencjał i na pewno przeczytam jej kolejną książkę, jeśli będzie taka możliwość:)