Życie Najświętszej Maryi Panny

Anna Katarzyna Emmerich (ur. w 1774 r. w wiosce Flamschen koło Coesfeld w Westfalii, zm. w roku 1824), niemiecka mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka. Beatyfikowana 3 października 2004 r. przez papieża Jana Pawła II. Zaczęto mówić o niej na całym świecie, gdy Mel Gibson nakręcił film Pasja na podstawie mistycznych objawień błogosławionej Anny Katarzyny.

To jedyna w swoim rodzaju, niezwykła historia życia Maryi z Nazaretu, Matki Jezusa. Jak napisano w przedmowie do I wydania: „Katarzyna Emmerich przedstawia nam Matkę Odkupiciela i inne święte osoby w bliskich stosunkach z nią zostające na ziemi i opowiada o nich z tak świętą prostotą, a przede wszystkim z tak żywą wiarą, że zdaje się doprawdy, że widzisz przed sobą obraz żyjący i wpatrujesz się weń, z coraz większą czcią i miłością”.

Informacje dodatkowe o Życie Najświętszej Maryi Panny:

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-61060-25-3

Kup książkę Życie Najświętszej Maryi Panny

Życie Najświętszej Maryi Panny - opinie o książce

Avatar użytkownika - owuwu
owuwu
Przeczytane:2017-08-23,

Przed przeczytaniem książki warto zapoznać się z życiorysem owej błogosławionej. I z innymi jej wizjami.
Ciężko stwierdzić czy tak w rzeczywistości wyglądało życie Najświętszej Maryi Panny.
O tym jak naprawdę wyglądało życie Świętej Rodziny dowiemy się dopiero po śmierci, ale już teraz możemy chociaż troszeczkę wyobrazić sobie kilka faktów z ich życia. Wcz uć się także w klimat ówczesnego Izraela. To może nam pomóc w umocneniu naszej wiary i więzi z Matką Jezusa.

W ramach wyzwania książka religijna,1 pozycja na mojej półce to Życie Maryi Panny według objawień błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich.Anna Katarzyna była niemiecką mistyczką ,naznaczoną stygmatami.Od 4 roku życie miała wizje,życia Zbawiciela.Została beatyfikowana przez Papieża Polaka w 2004 roku.Co ważne wizje Anny Katarzyny Emmerich ,są i pozostaną objawieniami prywatnymi,ponieważ jak uczy Katechizm Kościoła Katolickiego-to Chrystus jest pośrednikiem i pełnią całego Objawienia.Katolik nie ma obowiązku w nie wierzyć.Bł. Anna Katarzyna Emmerich opisuje życie Maryi począwszy,od przodków św Anny,poprzez jej rodzinę,narodziny Maryi,oddanie Jej na wychowanie do Świątyni.Czytamy tez,o młodości Józefa,poznanie Maryi-zwiastowanie,a także narodziny,dzieciństwo,śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.Książkę zamyka rozdział o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny.Opis postaci,miejsc,wyglądu ludzi ,ich szat-drobne szczegóły związane z poszczególnymi wydarzeniami-dają cały i dokładny obraz życia,świętych ludzi-w świętych miejscach historii Naszego Zbawienia.
Avatar użytkownika - aeljot
aeljot
Przeczytane:2022-01-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek w 2022,
Sekrety dusz czyśćowych
bł. Anna Katarzyna Emmerich0
Okładka ksiązki - Sekrety dusz czyśćowych

"Żadna praca, żadne wspomaganie cierpiących nędzę nie dokonuje się bez walki i zmagań. Dlatego gdy byłam jeszcze małym, zdrowym dzieckiem, a potem krzepkim...