„Akademia Dobra i Zła” – reżyser planuje zekranizować kolejne części?

Data: 2022-11-16 11:41:53 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Jakiś czas temu na Netflixie zadebiutowała fantastyczna produkcja o dwóch przyjaciółkach. Akademii Dobra i Zła była chętnie oglądana na platformie streamingowej. Zakończenie tylko zaostrzyło apetyt na kontynuację. Reżyser w wywiadzie wspomniał o dalszych planach związanych z filmem. Co wiadomo?

Obrazek w treści  „Akademia Dobra i Zła” – reżyser planuje zekranizować kolejne części? [jpg]fot. Netflix

Akademia Dobra i Zła to produkcja opowiadająca o Sophie i Agacie, które trafiły do tytułowej, legendarnej akademii. Film powstał na bazie jednej z powieści z cyklu książek autorstwa Somana ChainaniegoPonad dwa lata temu dowiedzieliśmy się, że Netflix wykupił prawa do ekranizacji serii. Co jednak wiadomo na temat kontynuacji? 

Akademia Dobra i Zła – zakończenie wzbudza ciekawość

Akademia Dobra i Zła to film opowiadający o dwójce najlepszych przyjaciółek. Dziewczyny dostają się do tytułowej szkoły, w której kształcą się legendarni bohaterowie i złoczyńcy. Eteryczna i marzycielska Sophie trafia do Akademii Zła, natomiast buntownicza Agatha do Akademii Dobra. Początkowo wydaje się, że to pomyłka i Sophie za wszelką cenę chce udowodnić, że zaszedł jakiś błąd

czytaj także: Różyczka 2 już wkrótce. Na ile nowy film związany jest z historią Pawła Jasienicy?

W pewnym momencie Sophie zostaje nawiedzona przez zmarłego, złego brata dyrektora Akademii. Przejmuje on kontrolę nad dziewczyną, która zaczyna traktować Agathę jak wroga. W emocjonującym finale szkoły zamieniają się miejscami i pogrążają się w chaosie. Ostatnie sceny sprawiają, że wzrasta apetyt na kontynuację. Widzimy strzałę Tedrosa, która przebija się do świata ludzi. Słyszmy, jak książę mówi, że potrzebuje Agathy. Następnie sztylet przecina strzałę. Na sam koniec Bajarz mówi, że to był dopiero początek. 

Akademia Dobra i Zła – kontynuacja filmu w przyszłości

Po takim zakończeniu ciężko nie spodziewać się kontynuacji. Reżyser produkcji Paul Feig w wywiadzie dla „Entertainment Weekly” zdradził więcej szczegółów na temat ciągu dalszego Akademii Dobra i Zła. Mężczyzna jasno mówi o tym, że chcą stworzyć franczyzę, a pierwszy film miał być tylko wprowadzeniem

Taki właśnie jest plan na przyszłość. Weźmiemy cały materiał z książek i miejmy nadzieję, że stworzymy z niego franczyzę. Kochamy tych bohaterów, kochamy świat przedstawiony. Książki są niezwykle zabawne i pełne treści. 

Mężczyzna zaznacza również, że filmy nigdy nie będą takie jak książki. Wspomina o tym, że chciałby, by ta produkcja była przystępna zarówno dla osób, które uwielbiają cykl, jak i tych, którzy nigdy nie mieli z nim do czynienia.

Jeśli chodzi o ten film, to nie musisz znać książki. Możesz wejść, cieszyć się tą historię i postaciami, a jeśli chcesz potem przeczytać książki to świetnie. Zarówno film, jak i książka musi radzić sobie osobno. I mamy nadzieję, że tak samo będzie w kontynuacji. 

– dodaje  Paul Feig

Ekranizacja serii książek w toku

Akademia Dobra i Zła jest pierwszą z części popularnej serii Somana Chainaniego. Na kolejne książki z cyklu składają się tytuły Akademia Dobra i Zła. Świat bez książąt, Akademia Dobra i Zła. Długo i Szczęśliwie Akademia Dobra i Zła. Droga do sławy, Akademia Dobra i Zła. Kryształ czasu, a także publikacja Jedyny prawdziwy król. Ostatnia z książek nosi tytuł Akademia Dobra i Zła. Początek, będąca swoistym prequelem do właściwiej historii Agathy i Sophii.

Akademia dobra i zła - książka

Książki z tej serii od 2015 roku ukazują się w Polsce i są wydawane przez Wydawnictwo Jaguar. Możliwe, że za jakiś czas on również zostanie zekranizowany przez Netflixa. Pierwszy z tytułów w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: Akademia Dobra i Zła, ekranizacje książek,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Akademia Dobra i Zła
Soman Chainani22
Okładka książki - Akademia Dobra i Zła

Tego roku, najlepsze przyjaciółki Sophie i Agatha dowiedzą się dokąd trafiają po skończeniu trzynastu lat wszystkie zaginione dzieci. Do legendarnej...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje