Quantcast

Armie Hammer przerywa milczenie. Aktor oskarżony o kanibalizm wyznał, że był molestowany i próbował popełnić samobójstwo

Data: 2023-02-05 00:31:10 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Jakiś czas temu Armie Hammer został oskarżony o kanibalizm oraz nadużycia seksualne wobec swoich partnerek. Głośny skandal zrujnował życie aktora i sprawił, że na jakiś czas zniknął on z mediów. Dziś przerwał milczenie i przyznał się do wielu popełnionych błędów.

Obrazek w treścifot. Gage Skidmore / Flickr.com / CC BY-SA2.0.

Armie Hammer to popularny aktor, który występował w wielu hollywoodzkich filmach. W 2021 roku pojawiły się kontrowersyjne doniesienia dotyczące kanibalizmu mężczyzny. Następnie aktor został oskarżony przez swoje byłe partnerki o brutalne nadużycia seksualne i wiele niewłaściwych zachowań. Wydawałoby się, że mężczyzna na dobre zniknął z ekranów i przestał się udzielać w mediach społecznościowych. Teraz jednak udzielił obszernego wywiadu dla Air Mail

Armie Hammer – aktor zabiera głos

Chociaż Armie Hammer w wywiadzie zaprzecza popełnienia przestępstw, to jednak nie próbuje się wybielać. Aktor przyznał się do wykorzystywania kobiet i do emocjonalnego znęcania się nad nimi. Dziennikarz spytał również Hammera o kwestie związane z BDSM (relacje seksualne oparte na sadyzmie i masochizmie, w których jedna ze stron dominuje, a druga jest uległa). Aktor twierdzi, że nigdy nikomu nic nie narzucał. Wszystko miało zostać wcześniej omówione, a partnerki wyrażały na to zgodę.

czytaj także: Reżyser „Tamtych dni, tamtych nocy” ekranizuje kolejną powieść. W roli głównej pojawi się Daniel Craig?

Mężczyzna zastanawiał się nad swoim zafascynowaniem BDSM. Zdecydował się opowiedzieć o mrocznym epizodzie ze swojego dzieciństwa. Gdy miał trzynaście lat został wykorzystany seksualnie przez pastora z pobliskiego kościoła. Oprawca utrzymywał z nim relację przez blisko rok.

To właśnie wprowadziło seksualność do mojego życia. Stało się to całkowicie poza moją kontrolą. Byłem bezsilny w tej sytuacji. Nie miałem żadnej sprawczości. Moje zainteresowania poszły wtedy w kierunku: Chcę mieć kontrolę nad sytuacjami związanymi z seksem. 

Hammer znalazł powyższe powiązanie dopiero po rozpoczęciu terapii. Zaczął na nią uczęszczać, gdy skandal już wybuchł. Aktor zaznaczył także, że o nadużyciach pastora już wcześnie mówił swoim rodzicom. Oni jednak zbagatelizowali tę sprawę i stwierdzili, że ich syn  chciał tylko zwrócić na siebie uwagę.

Co dalej z losami popularnego aktora?

Czy wybrałbyś/wybrałabyś się na nowy film z udziałem Armiego Hammera?

Bardzo chętnie, lubię go jako aktora.
Raczej nie, nie przepadam za nim.
Trudno powiedzieć.

W lutym 2021 roku Hammer zaczął miewać myśli samobójcze. Nie potrafił poradzić sobie z konsekwencjami. W wywiadzie powiedział, że chciał odebrać sobie życie podczas kwarantanny na Kajmanach:

Po prostu wyszedłem do oceanu i wypłynąłem tak daleko, jak tylko mogłem. Miałem nadzieję, że albo utonę, albo uderzy mnie łódź, albo połknie rekin. Wtedy zdałem sobie sprawę, że moje dzieci wciąż są na brzegu i że nie mogę im tego zrobić.

Armie Hammer – skandal

Skandal wybuchł w 2021 roku. Wtedy właśnie wyciekły wiadomości prywatne z sekstingiem między Hammerem a jego kochankami. Zawierały one fantazje BDSM i kanibalistyczne fetysze. W tę sprawę zaangażowała się kobieta znana pod nazwą House of Effie. Miała ona zatrudnić adwokata, jednak nigdy nie wniosła przeciwko aktorowi żadnych zarzutów. 

czytaj także:  „Diuna 2” ukończona! Timothée Chalamet potwierdza koniec zdjęć

Hammer został zwolniony przez swoją agencję WME i musiał odejść z wielu projektów aktorskich. Aktualnie mężczyzna bierze odpowiedzialność za wszystko co zrobił:

Jestem tutaj, aby przyznać się do swoich błędów. Wziąć odpowiedzialność za to, że byłem dupkiem, że byłem samolubny, że wykorzystywałem ludzi, aby poczuć się lepiej, a kiedy skończyłem, ruszałem dalej. Traktowałem ludzi gorzej, niż powinni byli być traktowani. 

Aktor podkreśla, że gdyby mógł cofnąć czas i zapobiec temu skandalowi, to nie zrobiłby tego. Jest teraz spokojniejszy niż dawniej. Zajmuje się chorym ojcem. Uczestniczy w terapii, a w 2021 roku poszedł na odwyk związany z nadużywaniem narkotyków i alkoholu:

Jestem teraz zdrowszą, szczęśliwszą i bardziej zrównoważoną osobą. Mogę być dla moich dzieci w sposób, w jaki nigdy nie byłem. [...] Jestem naprawdę wdzięczny za moje życie, za powrót do zdrowia i wszystko inne.

Czy Armie Hammer zagra w kolejnych filmach?

Chociaż wydaje się, że Armie Hammer wraca na dobrą drogę, to jednak mało prawdopodobne jest to, byśmy znów mogli zobaczyć go w nowym projekcie filmowym. Jego nazwisko jeszcze długo będzie się kojarzyć z głośnym skandalem. W wywiadzie dla Air Mail wypowiedział się także producent głośnego filmu Call Me by Your Name:

Wszystkie [zarzuty] to po prostu bzdury i tak, on zasługuje na drugą szansę.

W produkcji Hammer wystąpił u boku Timothée Chalameta, którego ostatnio mogliśmy oglądać w filmie Do ostatniej kości. Aktualnie twórcy planują kontynuację Tamtych dni, tamtych nocy. Nie wiadomo jeszcze, czy oskarżony o kanibalizm aktor wróci do roli Olivera. 

Hammer w 2020 roku zagrał również w filmie Rebeka, który powstał na bazie książki o tym samym tytule autorstwa Daphne Du Maurier. Ostatnią produkcją w której wystąpił aktor była Śmierć na Nilu, która także powstała na bazie powieści. Film został zainspirowany jednym z dzieł Agathy Christie.

Poniżej możecie kupić książkę Śmierć na Nilu:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje