Powstanie filmowa kontynuacja „Tamtych dni, tamtych nocy”?

Data: 2023-02-23 14:21:22 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Po premierze powieściowej kontynuacji Tamtych dni, tamtych noce, fani zastanawiali się, czy mogą liczyć na filmową adaptację. Głos w tej kwestii zabrał sam reżyser.

Obrazek w treści Powstanie filmowa kontynuacja „Tamtych dni, tamtych nocy”? [jpg]kadr z filmu Tamte dni, tamte noce / mat. prasowe

Tamte dni, tamte noce to ekranizacja książki pod tym samym tytułem autorstwa Andre Acimana. Już w 2018 roku pojawiły się pierwsze pogłoski na temat kontynuacji powieści, a rok później na rynku ukazała się kontynuacja. Fani filmowej adaptacji zastanawiali się, czy dzieło zostanie zekranizowane. Reżyser pierwszego filmu postanowił wypowiedzieć się na ten temat.

Luca Guadagnino o kontynuacji Tamtych dni, tamtych nocy

Luca Guadagnino ostatnio świętował sukces swojego nowego filmu Bones and all na festiwalu w Wenecji. Podczas tego samego wydarzenia wybuchły różne skandale, m.in. związane z premierą filmu Nie martw się, kochanie, w którym wystąpił popularny wokalista Harry Styles. Co ciekawe reżyser ma już plany związane z nowymi produkcjami. Wśród nich znajduje się właśnie kontynuacja Tamtych dni, tamtych nocy! 

Podczas Telluride Film Festival Guadagnino wspomniał o tym, że sequel to amerykański pomysł, a on chciałby stworzyć coś innego: 

Będą to bardziej kroniki Elio. Kroniki tego młodego chłopaka, który staje się mężczyzną. To jest to, co chcę zrobić.

W powieści dochodzi do ponownego spotkania Elio i Olivera po latach. Czy podobną fabułę mogłaby mieć ewentualna filmowa kontynuacja? Trudno powiedzieć, zwłaszcza że wokół odtwórcy roli Olivera Armie Hammer wciąż jest głośno. W czasie pandemii aktor oskarżony został o kanibalizm, nadużycia i niestosowane zachowanie wobec kobiet. W trakcie kryzysu wizerunkowego aktor musiał osunąć się w cień i zrezygnować z filmowych projektów. Dopiero niedawno zdecydował się ponownie udzielić wywiadu, gdzie wyznał, że w przeszłości sam był ofiarą molestowania.

Znajdź mnie – literacka kontynuacja popularnej opowieści

Na razie nie wiemy, kiedy, i czy w ogóle, rozpoczną się prace nad kontynuacją oscarowej produkcji. Luca Guadagnino obecnie ekranizuje zupełnie inną powieść — książkę Pedał autorstwa Williama Sewarda Burroughsa. Wiele wskazuje na to, że w roli głównej w produkcji pojawi się Daniel Craig — do niedawna wcielający się w postać agenta 007 i detektywa w serii filmów Na noże.

Zapracowany jest także Timothée Chalamet, który grał głównego bohatera w Tamtych dniach, tamtych nocach. Nie jest tajemnicą, że aktor ma na głowie mnóstwo zobowiązań związanych z nowymi projektami. Wkrótce zobaczymy go w filmie Diuna 2, młody aktor zaangażowany jest także w nową adaptację powieści Roalda Dahla o Willym Wonce. W nowym filmie Chalamet wcielić ma się w głównego bohatera, właściciela znanej fabryki czekolady.

Czytaj także: Dokonali zmian w powieściach Roalda Dahla. Salman Rushdie mówi o cenzurze

Zanim ciąg dalszy historii Elia trafi na nasze ekrany minie jeszcze sporo czasu. W zamian jednak proponujemy zapoznać się z książkową kontynuacją Tamtych dni, tamtych nocy.

Znajdź mnie - książka

Znajdź mnie to niezwykła opowieść, dzięki której możemy poznać dalsze losy uwielbianych bohaterów. Elio stał się popularnym pianistą i zdecydował się na przeprowadzkę do Paryża. Tam zaczął spotykać się ze sporo od siebie starszym mężczyzną. Ich relację można było uznać za udaną, jednak chłopak nigdy nie zapomniał o swojej pierwszej miłości. Olivier natomiast rozpoczął karierę na uniwersytecie. Jest wykładowcą college'u w Nowej Anglii, a także mężem i ojcem.  Dawna relacja między Elio a Olivierem nie da o sobie zapomnieć.

Książkę Znajdź mnie można kupić w wielu popularnych księgarniach internetowych: 

Tagi: Tamte dni tamte noce,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Znajdź mnie
Andre Aciman4
Okładka książki - Znajdź mnie

Samuel, starzejący się profesor filologii klasycznej jedzie na spotkanie z synem, Eliem, wziętym pianistą. Przypadkowe spotkanie w pociągu do Rzymu z piękną...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje