Bridgertonowie: sezon 3 – historia Penelopy i Colina; twórcy zmieniają kolejność cyklu!

Data: 2022-06-21 12:11:01 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Już jakiś czas temu trzecia seria Bridgertonów została potwierdzona. Jednak dopiero niedawno dowiedzieliśmy o kim z rodzeństwa będzie opowiadała. Twórcy zmienili kolejność książkową. Po ostatnim sezonie można się było tego spodziewać!
Obrazek w treści Bridgertonowie: sezon 3 – historia Penelopy i Colina; twórcy zmieniają kolejność cyklu! [jpg]
fot. Liam Daniel / Netflix

Bridgertonowie to amerykański serial, który powstał na bazie książek Julii Quinn. Pierwszy sezon mogliśmy oglądać w 2020 roku, a drugi w 2022. Rok temu główny producent produkcji potwierdził, że prawdopodobnie powstanie aż 8 sezonów o wyjątkowym rodzeństwie. 

Bridgertonowie: sezon 3 – o czym będzie fabuła? 

Ci którzy znają książki, mogą się odrobinę zaskoczyć. Trzecia część cyklu opowiada historię Benedicta i Sophie. Jest to retelling baśni o Kopciuszku. Twórcy serialu postanowili jednak zmienić kolejność, co oznacza, że 3 sezon będzie ekranizacją czwartej książki, czyli: Miłosne tajemnice.

czytaj także: „Johnny” – wyjątkowa produkcja o ks. Kaczkowskim już we wrześniu w kinach!

Zbliżający się sezon zostanie więc poświęcony historii Penelopy Featherington i, trzeciego z rodzeństwa Bridgertonów, Colina. Dziewczyna już od długiego czasu podkochiwała się w starszym bracie swojej przyjaciółki, jednak wiedziała, że jest to nieodwzajemnione uczucie. Coś się zmienia, gdy oboje zaczynają odkrywać swoje sekrety. Może zarówno Penelopa, jak i Colin nie byli tacy jak im się wcześniej wydawało?

Bridgertonowie sezon 3 – kiedy premiera? 

Aktualnie data premiery jest dla nas tajemnicą, możemy się tylko domyślać kiedy to nastąpi. Jeśli jednak planów produkcji nie pokrzyżuje nowa pandemia to seria trzecia powinna pojawić się na naszych ekranach znacznie szybciej niż druga. 

czytaj także: Nagroda Nike 2022 – znamy nominowanych!

Krążą pogłoski, że zdjęcia do trzeciego sezonu startują tego lata. Optymistycznie możemy więc założyć, że historię Colina i Penelopy zobaczymy już na przełomie 2022 i 2023 roku. Trzymajmy kciuki!

Bridgertonowie sezon 3 – kto wystąpi?

Cztery dni temu na Instagramie Nicoli Coughlan pojawiło się zdjęcie z Lukiem Newtonem z podpisem: „Main Character Energy”. To oznacza, że w roli Penelopy i Colina dalej ci sami aktorzy! Aktualnie trwają też rozmowy między producentami, a Rege-Jeanem Page, by Simon Basset chociaż epizodycznie pojawił się w produkcji. W 2 sezonie był nieobecny. 

czytaj także:  Disney + już w Polsce! Pełna lista tytułów i najważniejsze informacje

Serialowi Kate i Anthony, czyli Simone Ashley i Jonathan Bailey potwierdzili swoją obecność. Póki co wiemy, że z obsady odeszła odtwórczyni Francesci, czyli Ruby Stokes. Zostanie ona zastąpiona przez Hannah Dodd znaną z serialu Marvela Eternals, oraz Anatomia skandalu. Reszta obsady pozostaje bez zmian. 

Bridgertonowie sezon 3 – na podstawie jakiej książki?

Trzeci sezon serialu będzie opowiadał historię przedstawioną w czwartej części cyklu Julii Quinn. Kobieta jest amerykańską autorką romansów historycznych i harlequinów. Ma na swoim koncie wiele świetnych dzieł z których pochodzi mnóstwo genialnych cytatów. Czwarty tom, czyli Miłosne tajemnice został poświęcony Colinowi Bridgertonowi i Penelopie Featherington. Można w nim przeczytać jak ta relacja się rozwija i w jaki sposób uczucia dochodzą do głosu. Jeśli nie możecie się doczekać serialu, to serdecznie polecamy przeczytać tę powieść!

Książkę można kupić w księgarniach internetowych:

Tagi: ekranizacje, bridgertonowie,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Miłosne tajemnice
Julia Quinn2
Okładka książki - Miłosne tajemnice

Kiedy największego przystojniaka w Londynie zaczyna prześladować w snach pewna znajoma dziewczyna, sytuacja wymyka się spod kontroli... Penelopa Featherington...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje