Czerwona królowa – Oto Zoya Kolesnikova, znana także jako Sowiecka Sophia Loren!

Data: 2020-09-08 18:56:10 Autor: tadas

Czerwona królowa" to nowy rosyjski serial dostępny na antenie Telewizji Polski, który prezentuje historię najpiękniejszej radzieckiej modelki, która uciekła ze słynnego, Państwowego Domu Mody w Moskwie. Co złożyło się na wielki sukces serialu?  

Obrazek w treści fot. materiały TVP

"Czerwona królowa" to rosyjska produkcja z 2015 roku w reżyserii Eleny Semenowej, ukazujący realia lat 50 ubiegłego wieku w Rosji, koncentrujący się na postaci Zoji/Reginy, młodej modelki, która w obronie swojej matki doprowadza do śmierci ojca, uciekając do stolicy państwa, mieszczącej się w Moskwie, gdzie rozpoczyna zupełnie nowe życie....

Co dokładnie wiadomo na temat serialu Czerwona królowa?

Czerwona królowa – opis, o czym jest serial?

Produkcja ukazuje nam losy młodziej, najpiękniejszej radzieckiej modelki z prestiżowego i słynnego Państwowego Domu Mody w Moskwie, zmagając się jednocześnie ze straszną przeszłością, odciskającą po dziś dzień swoje piętno na kobiecie. Problemy jej nie omijają, lecz kobieta jest sprytna oraz zaradna, nawet pomimo wielkich problemów napotykanych na swojej drodze.    

Czerwona królowa – wszystkie odcinki

Co warto wiedzieć na temat wszystkich odcinków tego serialu? Poszczególne epizody omawiamy w naszych specjalnych artykułach:

Czerwona królowa – 2 sezon?

Produkcja okazała się jedną z najciekawszych propozycji, która cieszyła się w swojej ojczyźnie sporym zainteresowaniem, oferując widzom świetne odwzorowanie tego okresu. Sukces przełożył się także na zapowiedź kolejnego sezonu z kolejnymi interesującymi postaciami.

Czerwona królowa – zwiastun

Rosyjskojęzyczny serial będzie dobrą dla widzów propozycją także w kontekście możliwości samodzielnego nauczenia się języka rosyjskiego lub nadrobienia zaległości, które niektórzy mają po latach nauki w okresie dzieciństwa czy szkolnej nauki.

Czerwona królowa – ile odcinków? Gdzie zobaczyć?

Pierwszy sezon „Czerwona królowa" liczy 12 odcinków, w trakcie których możemy się zapoznać z losami kobiety, znanej także jako "Sowiecka Sophia Loren", co obserwować będziemy mogli w ramach odcinków dostępnych na tvp.vod.pl przy okazji emisji poszczególnych odcinków telewizyjnych.

Pierwszy odcinek będzie można zobaczyć we wtorek 9 września 2020 roku od godziny 21:50 za pośrednictwem anteny stacji TVP 2 oraz w internecie za darmo poprzez vod.tvp.pl.

Czerwona królowa – książka

Serial Czerwona królowa NIE bazuje na żadnej powieści, akcja koncentruje się na realistycznym ukazaniu realiów panujących w sowieckiej Rosji, zdominowanej przez wszystko wiedzącą władzę oraz społeczeństwo, starające się przetrwać w trudnych warunkach tuż po okresie drugiej wojny światowej.

Być może jednak zainteresuje Was książka Czerwona Królowa Philippy Gregory, prezentująca słynną Małgorzatę Beaufort.

Książkę Czerwona Królowa w dobrej cenie można kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.