Będzie ekranizacja "Czerwonej Królowej". Reżyserką Elizabeth Banks

Data: 2021-06-02 07:00:02 Autor: MartaM
udostępnij Tweet

Czerwona Królowa dostanie swój własny serial! Platforma streamingowa Peacock zajmie się adaptacją dystopijnej powieści dla młodzieży, którą wyreżyseruje Elizabeth Banks.

Obrazek w treści Będzie ekranizacja "Czerwonej Królowej". Reżyserką Elizabeth Banks [jpg]Fot. Gage Skidmore / Flickr.com
  • Elizabeth Banks wyreżyseruje i zagra jedną z ról w adaptacji powieści Czerwona Królowa.
  • Wśród osób zaangażowanych w realizację serialu znajdzie się autorka powieści - Victoria Aveyard.
  • Elizabeth Banks zagrała jedną z głównych ról w adaptacji Igrzysk Śmierci.

Amerykańska platforma streamingowa Peacock ma zekranizować powieść Victorii Aveyard Czerwona Królowa, angażując samą autorkę jako współtwórcę scenariusza. Dokładna premiera nowego serialu dla młodzieży nie jest jeszcze znana.

Czerwona Królowa już wkrótce na ekranach

Czerwona Królowa to futurystyczna powieść dla młodych dorosłych, przedstawiająca Stany Zjednoczone w dystopijnej przyszłości nowej ery. Społeczeństwo podzielono według klasy społecznych: srebrni to szlachta żyjąca w dostatku i uzurpująca niezwykłe moce dzięki modyfikacjom biologicznym, czerwoni to klasa niższa, naturalnie doświadczająca gorszych warunków życia.

Główną bohaterką jest Mare. Dziewczyna pochodzi z klasy czerwonych, co oznacza, że jej codzienność to konieczność wiązania końca z końcem. Wkrótce jej bracie zostają powołani do wojska, by brać udział w wojnie wywołanej przez klasę wyższą. Sytuacja wydaje się beznadziejna - wszystko zmienia się, gdy bohaterka odkrywa w sobie moce zarezerwowane dla klasy wyższej.

Znane gwiazdy zaangażowane w produkcję

Powieść ma zdecydowanie duży serialowy potencjał, szczególnie że wydana w 2015 roku książka doczekała się już trzech kontynuacji w postaci powieści:  Szklany Miecz, Królewska Klatka oraz Wojenna Burza.  Scenarzystką serialu została Beth Schwartz, która konsultować ma się z autorką serii Czerwona KrólowaVictorią Aveyard.

Czytaj również: Kryminały Agathy Christie jako komiksy? Tak wygląda powieść graficzna z Poirotem!

Na stołku reżyserskim ma zasiąść Elizabeth Banks, której najnowszą produkcją jako reżyserki są nowe Aniołki Charliego z 2019 roku. Banks nie ma wielkiego doświadczenia na stanowisku reżyserki, niemniej z całą pewnością wykorzysta umiejętności, które przez lata zdobywała jako aktorka. Widzowie świetnie pamiętają ją chociażby z roli Effie Trinket w serii filmów opartych na książkach Suzanne Collins - Igrzyska Śmierci.

Nie wiadomo jeszcze, kogo dokładnie zagra Elizabeth Banks, wiadomo jednak, że razem z mężem Maxem Handelmanem będą producentami wykonawczymi we współpracy z showrunnerką Beth Schwartz, autorką książki Victorią Aveyard oraz związaną z Brownstone Production Dannah Shinder. 

Data premiery nie jest na razie znana.

Książkę Czerwona Królowa kupić można w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Czerwona Królowa
Victoria Aveyard24
Okładka książki - Czerwona Królowa

Mieszkańcy Norty dzielą się, ze względu na kolor krwi, na Srebrnych - arystokratów o nadprzyrodzonych umiejętnościach, i Czerwonych- zwykłych ludzi wykorzystywanych...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
I Love You, Cherry
Kinga Stojek
I Love You, Cherry
Pokaż wszystkie recenzje