Czy Warszawskie Targi Książki 2020 się odbędą?

Data: 2020-03-11 23:19:31 Autor: Sławomir Krempa

W Polsce wykrywane są kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. By ograniczyć szerzenie się epidemii, na wniosek Ministerstwa Zdrowia w najbliższych tygodniach zamknięte będą szkoły, kina, teatry, instytucje kultury, a także biblioteki. Odwoływane są koncerty i spotkania autorskie. Wielu czytelników zadaje sobie pytanie: czy w 2020 roku odbędą się Warszawskie Targi Książki? 

Obrazek w treści

Warszawskie Targi Książki 2020

Warszawskie Targi Książki to jedna z największych imprez czytelniczych w Polsce. Co roku w jeden z majowych weekendów Stadion Narodowy odwiedza kilkadziesiąt tysięcy czytelników. Tymczasem rządzący zakazali organizacji imprez masowych, gromadzacych ponad 1000 osób. W tym roku Warszawskie Targi Książki odbyć się mają w dniach 21-24 maja. Odwołano już Warszawskie Targi Fantastyki i Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku. Kwestią czasu wydaje się odwołanie Gdańskich Targów Książki. Największe wiosenne targi książki zostały odwołane. Jak będzie z tegoroczną edycją Warszawskich Targów Książki?

Czy odbędą się Warszawskie Targi Książki 2020?

Aktualizacja: Warszawskie Targi Książki 2020 zostały odwołane!

Na początku marca organizatorzy wystosowali specjalne oświadczenie, w którym podkreślali, że przez cały czas śledzą sytuację w kraju i na świecie i na pewno nie pozwolą na zagrożenie zdrowia, a nawet życia uczestników, jednak do rozpoczęcia imprezy pozostało jeszcze 70 dni i w tym czasie wiele może się zmienić.

Czytaj także: Książki na czas epidemii

Organizatorzy Warszawskich Targów Książki wydali specjalne oświadczenie, by rozwiać wątpliwości miłośników książki. Cytujemy je w całości:

Przygotowania do 11. Warszawskich Targów Książki trwają,  pracujemy nad organizacją tego wydarzenia zgodnie z zakładanym harmonogramem.

Jesteśmy świadomi aktualnych decyzji rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Sytuacja rozwija się niezwykle dynamicznie, a do Warszawskich Targów Książki pozostało 70 dni.

WTK to największe i wyjątkowe wydarzenie dla czytelników i całej branży w Polsce. Podchodzimy do jego organizacji niezwykle poważnie i jesteśmy przekonani, że Państwo również. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości, pracowników oraz partnerów jest dla nas najważniejsze, dlatego też stale obserwujemy sytuację oraz jesteśmy w kontakcie z odpowiednimi służbami i instytucjami.

Wszyscy znaleźliśmy się w trudnej i wyjątkowej sytuacji, nie podejmujmy więc pochopnych decyzji i zachowajmy spokój. Rozumiemy niepewność i obawy, ale ważne jest też wzajemne wsparcie. Przygotowaliśmy procedury postępowania, które będziemy wdrażać w zależności od rozwoju wydarzeń. O wszystkich decyzjach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Ostatecznie jednak Warszawskie Targi Książki 2020 zostały odwołane!

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.