„Do ostatniej kości”. Ekranizacja z Timothée Chalametem za miesiąc w kinach

Data: 2022-10-06 14:47:45 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

Na festiwalu filmowym w Wenecji zadebiutował ostatnio nowi film Luki Guadagnina, twórcy głośnych Tamtych dni, tamtych nocy. Kilka dni temu w sieci pojawił się zwiastun oraz nowe fotosy, na dodatek poznaliśmy też polski tytuł oraz datę kinowej premiery!

Obrazek w treści

Do ostatniej kości – bo taki właśnie polski tytuł nosi najnowsza produkcja włoskiego reżysera – to ekranizacja bestsellerowej powieści Camille DeAngelis, opowiadającej o outsiderach żyjących na marginesie społecznym. Na ekranie będą łączyć się różne gatunki, zobaczymy tu zarówno wątki romantyczne, dramatyczne, jak i te znane raczej widzom horrorów. Za scenariusz odpowiada David Kajganich, już po raz trzeci współpracujący z Lucą Guadagninem

Bones and all, czyli Do ostatniej kości

Oryginalnie nadchodząca produkcja nosi tytuł Bones and all, co dosłownie można przetłumaczyć na Kości i wszystko, jednak w Polsce dramat ukaże się jednak pod nieco innym tytułem. Nowy film zrealizowany przez włoskiego reżysera zatytułowano Do ostatniej kości. Skąd pomysł?  Produkcja opowiada o dwójce outsiderów, którzy próbują dowiedzieć się czegoś o sobie. Jedną z głównych bohaterek jest Maren. Pozostawiona sama sobie dziewczyna postanawia wyruszyć w podróż, by dowiedzieć się więcej o samej sobie, a przy okazji odnaleźć bliską osobę.

czytaj także:  „Telefon pana Harrigana”. Ekranizacja opowiadania Kinga już na Netflixie

Na swojej drodze napotka Lee – podobnego do niej nomada żywiącego się ludzkim mięsem. Ta dwójka szybko się do siebie zbliży. Chłopak stanie się dla Maren w pewnym sensie mentorem, ale także przewodnikiem w podróży. Jak jednak wygląda miłość dwójki osób o tak destrukcyjnym uzależnieniu? 

Do ostatniej kości – kiedy w kinach?

Film Do ostatniej kości zadebiutował 2 września 2022 roku na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Od tego czasu wielokrotnie pojawił się na innych festiwalach, za każdym razem wzbudzając spore emocje. W Polskich kinach będziemy mogli go zobaczyć dopiero pod koniec listopada. Jego premiera została zaplanowana na 25 listopada 2022 roku

W głównych rolach obsadzono niezwykle utalentowanych aktorów młodego pokolenia. Jako Maren wystąpiła Taylor Russel, którą możemy kojarzyć z dramatu Waves oraz horroru Escape Room: Najlepsi z najlepszych.

W postać Lee wcielił się Timothée Chalamet, który stał się mocno rozpoznawalny dzięki poprzedniemu filmowi Luki Guadagnina, czyli produkcji Tamte dni, tamte noce. Ostatnio reżyser wspominał o chęci kontynuacji historii Elio.

Ostatnio mogliśmy go usłyszeć w nowej animacji Netflixa Entergalactic, zaangażowany jest również w realizację Diuny 2, czyli nowej ekranizacji powieści Franka Herberta. W 2023 roku do kin trafi też prequel o Willym Wonce z filmu Charlie i fabryka czekolady, w którym Chalamet ma zagrać główną rolę.

Do ostatniej kości – zwiastun i nowe zdjęcia z filmu

W sieci pojawiły się ostatnio dwa nowe zwiastuny filmu. Wydaje się, że każdy z nich przedstawia trochę inną produkcję. Pierwszy wygląda bardziej jak trailer romantycznego dramatu. Mocno skupia się na miłości między dwójką bohaterów. W tle cały czas słyszmy mistrzowski utwór Leonarda Cohena. 

Możecie go zobaczyć poniżej:

Druga z zapowiedzi jest znacznie mroczniejsza. Pierwsza scena pokazuje Maren w całkiem normalnej sytuacji. Nocuje ona u swoich koleżanek, wspólnie plotkują i malują paznokcie. W pewnym momencie jednak nastolatka zaczyna odczuwać głód i zaczyna niebezpiecznie interesować się jedną ze swoich koleżanek. Pozostałe reagują w błyskawicznym tempie i wyrzucają ją za drzwi. Następnie widzimy, jak poznaje Lee, a po nim kolejnych kanibali, zwanych zjadaczami. Niepokojąca muzyka tylko potęguje szaleńczy i duszny klimat. 

Drugi zwiastun zobaczycie poniżej:

Oprócz spotów promocyjnych, ujawniono także fotografie, które zobaczyć można w galerii poniżej:

Galeria:
zdjęcie „Do ostatniej kości”. Ekranizacja z Timothée Chalametem za miesiąc w kinach nr. 118
zdjęcie „Do ostatniej kości”. Ekranizacja z Timothée Chalametem za miesiąc w kinach nr. 119
zdjęcie „Do ostatniej kości”. Ekranizacja z Timothée Chalametem za miesiąc w kinach nr. 120
zdjęcie „Do ostatniej kości”. Ekranizacja z Timothée Chalametem za miesiąc w kinach nr. 121
zdjęcie „Do ostatniej kości”. Ekranizacja z Timothée Chalametem za miesiąc w kinach nr. 122
zdjęcie „Do ostatniej kości”. Ekranizacja z Timothée Chalametem za miesiąc w kinach nr. 123
zdjęcie „Do ostatniej kości”. Ekranizacja z Timothée Chalametem za miesiąc w kinach nr. 124

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Lustrzane serce
Anna Purowska
Lustrzane serce
Pokaż wszystkie recenzje