Czy istnieje książka związana z filmem „Dwóch papieży”?

Data: 2019-10-12 11:59:36 Autor: pobarski

W grudniu swoją premierę mieć będzie nowy film dokumentalny Netfliksa – Dwóch papieży, który opowie o dwóch ostatnich papieżach Kościoła Katolickiego – Benedykcie XVI i Franciszku. Czy istnieje książka na podstawie której stworzono dokument?

Dwóch papieży Netflixfot. mat. prasowe Netflix / Peter Mountain

W ostatnim czasie powstaje wiele filmów, które powiązane są z kościołem. Tym razem amerykański gigant streamingowy – Netflix – stworzył film, który oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Ich nowa produkcja, Dwóch papieży, już w grudniu zadebiutuje na ekranach.

Dwóch papieży – opis

O czym jest film Dwóch papieży? Produkcja w reżyserii Fernanda Meirellesa przedstawi kulisy zmiany we władzach Watykanu. Kiedy w 2012 roku do papieża Benedykta XVI kardynał Bergoglio zwraca się z prośbą o przejście na emeryturę, nie wie, jak wiele zmieni to w jego życiu.

Wkrótce duchowny zaproszony zostaje do Stolicy Apostolskiej, gdzie spotkać ma się z ojcem świętym. Na prywatnej audiencji kardynał dowiaduje się, z jakimi wątpliwościami zmaga się papież, poznaje też sekret, który wstrząśnie Kościołem katolickim.

Dwójka duchownych, konserwatywny Benedykt i nieco bardziej otwarty kardynał Bergoglio będą musieli dojść do porozumienia, by uratować wartości Kościoła i zapewnić mu stabilną przyszłość.

Dwóch papieży – kiedy premiera?

Premiera filmu przypada na okres przedświątecznej gorączki – Netflix zaplanował bowiem, że widzowie będą mogli zobaczyć dwugodzinną produkcję dopiero 20 grudnia bieżącego roku. Wiadomo już jednak, jak wygląda pierwszy zwiastun i kto wystąpi w filmie.

W rolach głównych w Dwóch papieżach wystąpią cenieni aktorzy - Jonathan Pryce (wcielający się we Franciszka) i Anthony Hopkins, który zagra Benedykta XVI. W młodego Bergoglio wcieli się zaś Juan Minujín.

Dwóch papieży – książka

Czy istnieje książka, na podstawie której powstaje film Dwóch papieży? Okazuje się, że tak – i napisana została przez scenarzystę filmu Netfliksa!

Książka została wydana w lutym 2019 przez Wydawnictwo Marginesy pod tytułem Papież. Franciszek, Benedykt i decyzja, która wstrząsnęła światem. Jej autorem jest Anthony McCarten – ceniony scenarzysta i reżyser, który stworzył m.in. scenariusze do filmów Bohemian Rhapsody czy Czas Mroku

Z tą książką jest jak z najgłośniejszymi powieściami Dana Browna - to bez wątpienia bardzo absorbująca lektura. Prawdę mówiąc, niewiele jest publikacji, które w sposób tak zajmujący przybliżałyby suche fakty z życia Josepha Ratzingera czy Jorge Bergoglio - możecie przeczytać w recenzji książki na naszym serwisie.

Książka liczy około 330 stron, a spory jej fragment możecie przeczytać w naszym serwisie. Sprawdźcie też, jaki obraz Kościoła wyłania się z Dwóch papieży?

Co ciekawe, wkrótce książka Papież trafi do księgarń ponownie – tym razem pod tytułem identycznym jak tytuł filmu – Dwóch papieży. Możecie kupić ją w dobrej cenie w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Papież. Franciszek, Benedykt i decyzja, która wstrząsnęła światem
Anthony McCarten0
Okładka książki - Papież. Franciszek, Benedykt i decyzja, która wstrząsnęła światem

Na podstawie książki laureata Oscara powstał film w reżyserii Fernando Meirellesa (Miasto Boga, Wierny ogrodnik, Miasto ślepców) z Anthonym Hopkinsem...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzowisko
Aleksandra Katarzyna Maludy;
Gruzowisko
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Pokaż wszystkie recenzje