12 bestsellerów książkowych w formie e-booków za darmo!

Data: 2019-11-16 13:55:24 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

CzytajPL to jedna z największych akcji promujących ebooki i audiobooki pochodzące z legalnych źródeł! Jej kolejna edycja właśnie się rozpoczęła i możecie w jej ramach otrzymać za darmo 22 bestsellerowe e-booki i audiobooki. Do końca listopada możemy się zapoznać bezpłatnie z książkami stworzonymi przez znanych polskich i zagranicznych autorów, wśród których znaleźli się między innymi Remigiusz Mróz, Magdalena Witkiewicz, Jeff Haden, Tomasz Michniewicz czy Wojciech Drewniak.

Każda z pozycji doczekała się na czas akcji specjalnej postaci odzwierciedlającej jej cechy, prezentując je w formie superbohaterskich mocy. Za sporządzenie tych grafik odpowiada Jan Kallwejt.

Jak pobrać za darmo e-booki i audiobooki w ramach akcji CzytajPL?

Aby pobrać darmowe ebooki i audiobooki, należy najpierw pobrać aplikację księgarni Woblink. Następnie należy zeskanować specjalne kody QR, które znajdziecie w 21 miastach partnerskich. Ale nie tylko. Internetowi influencerzy otrzymali koszulki, na których również dostępne są kody. Jeden z nich, Marcin Okoniewski, zamieścił w swoim profilu na Facebooku zdjęcie koszulki. Jeśli zeskanujecie widoczny na nim kod, będziecie mogli bezpłatnie pobrać ebooki i audiobooki dostępne w ramach akcji:

Akcji towarzyszy również inna inicjatywa - „Upoluj swoją książkę” realizowana przez Instytut Książki, który zachęcił do współpracy 1400 uczniów szkół średnich. Czytelnicy będą mogli uzyskać także wyjątkowe nagrody w ramach konkursu „Zostań emisariuszem książek – dziel się z ludzkością supermocami”.

12 e-booków i 10 audiobooków to pakiet dostępny w ramach Czytaj PL, dzięki któremu będziemy mogli wsiąknąć za darmo do świata fascynujących kryminałów, reportaży, powieści obyczajowych czy publikacji historycznych. 

Biblioteka Narodowa jeszcze w 2018 roku poinformowała, że jedynie 37% Polaków czyta książki, co bez wątpienia jest wynikiem bardzo słabym, a tego typu działania z pewnością są dobrym krokiem mającym na celu poprawienie tej tragicznej sytuacji. Mogą one również wpłynąć na popularyzację czytelnictwa e-booków i audiobooków, które pozostają produktami niszowymi.

Jakie ebooki i audiobooki są dostępne za darmo w ramach akcji CzytajPL?

 1. Remigiusz Mróz Listy zza grobu (Wydawnictwo Filia)
 2. Magdalena Witkiewicz Jeszcze się kiedyś spotkamy (Wydawnictwo Filia)
 3. Holly Black Okrutny książę (Wydawnictwo Jaguar)
 4. Paulina Łopatniuk Patolodzy (Wydawnictwo Poznańskie)
 5. Marek Krajewski Dziewczyna o czterech palcach (Wydawnictwo Znak)
 6. Tomek Michniewicz Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata (Wydawnictwo Otwarte)
 7. Jakub Małecki Nikt nie idzie (Wydawnictwo SQN)
 8. Wojciech Tochman Pianie kogutów, płacz psów (Wydawnictwo Literackie)
 9. Robert Małecki Skaza (Wydawnictwo Czwarta Strona)
 10. Wojciech Drewniak Historia bez cenzury 4 (Wydawnictwo Znak)
 11. Jeff Haden Mit motywacji (Wydawnictwo Marginesy)
 12. Wiesław Myśliwski Ucho igielne (Wydawnictwo Znak)

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.