Nowa Plotkara. Jak będzie wyglądał reboot serialu Gossip Girl?

Data: 2021-04-29 08:00:01 Autor: Przemysław Garczyński
udostępnij Tweet

Już w ubiegłym roku wiadomo było o tym, że popularny amerykański serial Plotkara doczeka się rebootu. Serial Gossip Girl święcił jeszcze parę lat temu triumfy wśród nastolatków, obecnie producenci liczą na to, że jego nowa wersja powtórzy olbrzymi sukces pierwowzoru.

Obrazek w treściFot. HBO Max / WarnerMedia
  • Plotkara to jeden z najpopularniejszych seriali, pochodzących z USA, wyprodukowanych w ostatnich latach.
  • Reboot serialu, kręcony dla HBO Max, ma pojawić się jeszcze w tym roku.
  • Już w styczniu informowaliśmy o pierwszych zdjęciach z planu serialu.

Plotkara 2021 – co wiemy o nowej wersji?

Na początku tego roku, jak informowała reżyserka serialu - Karena Evans - zakończył się prace nad pierwszymi dwoma odcinkami. W tej chwili nadal nie mamy zbyt wielu informacji, ale pojawiły się kolejne wieści dotyczące reboota. 

Czytaj także: Disney+, Amazon Prime Video, Hulu, Paramount - czy w Polsce pojawią się nowi konkurenci Netflixa?

Akcja nowej wersji Plotkary ma toczyć się około 12-13 lat po wydarzeniach znanych z pierwowzoru, co oznacza, że serial będzie przedstawiać obecne czasy. Pojawią się w nim uczniowie Constance Billard Academy, czyli instytucji, do której uczęszczali Serena i Blair. Nic nie wkazuje natomaist na to, by w serialu miały pojawić się znane nam z pierwszej Plotkary twarze. Wiemy jedynie, że Kirsten Bell będzie narratorką, a obsada ma być o wiele bardziej różnorodna, niż w przypadku telewizyjnego pierwowzoru. 

Gossip Girl 2021 – kiedy premiera? 

Pierwotnie serial miał ujrzeć światło dzienne już dawno, natomiast szyków producentom namieszała pandemia koronawirusa. To ona sprawiła, że zdjęcia do poszczególnych odcinków zostały przesunięte, a pierwsze ujęcia z planu filmowego zrobiono dopiero w październiku ubiegłego roku. W efekcie także pierwotna data premiery musiała zostać przesunięta w czasie.

Za produkcję nowej wersji serialu Gossip Girl odpowiada HBO, a serial ma trafić na platformę HBO Max. Biorąc pod uwagę popularność pierwowzoru i oczekiwania wobec reboota, istnieje szansa, że HBO zdecyduje się przedstawić pierwszy odcinek szerszej publiczności jeszcze w 2021 roku. Pytanie brzmi, jak szybko ekipa uwinie się ze zdjęciami do pozostałych odcinków.

Czytaj także: "Szkoła dla Elity" i nie tylko. Popularne seriale Netflixa w formie książek

Trudno także oszacować, kiedy serial będziemy mogli obejrzeć w Polsce. Obecnie w naszym kraju dostępna jest jedynie platforma HBO GO, która w okolicach połowy roku ma zostać zastąpiona właśnie przez HBO Max. W efekcie do naszego kraju trafią kolejne, niedostępne do tej pory pozycje filmowe i seriale. Czy będzie wśród nich nowa Plotkara? Czas pokaże.

Plotkara – o czym jest ten serial?

Serial Plotkara zadebiutował na ekranie w 2007 roku, wzbudzając sporą sensację. Akcja toczy się wokół grupy nastolatków, pochodzących z wyższych sfer, których niecne występki zaczynają trafiać na światłodzienne za pomocą internetowego bloga. Prowadzi go niejaka Gossip Girl, czyli tytułowa Plotkara. Produkcja składa się ze 121 odcinków, które jeszcze niedawno dostępne były m.in. na platformie Netflix. Biorąc pod uwagę popularność oraz oczekiwania wobec nowej wersji, być może wkrótce któraś z platform streamingowych zdecyduje się nabyć ponownie prawa do emisji tego tytułu, dzięki czemu możliwe będzie ponowne obejrzenie pierwowzoru. 

Warto wiedzieć, że serial Plotkara wyreżyserowany został na podstawie serii książek dla młodzieży, których autorką jest Cecily von Ziegesar. W skłąd serii o tytułowej Plotkarze wchodzi aż 12 książek, a pierwsza z nich - Plotkara t. 1 - trafiła na polski rynek wydawniczy w 2003 roku, dzięki Wydawnictwu Amber.

Książkę kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Plotkara t. 1
Ziegesar Cecily2
Okładka książki - Plotkara t. 1

Nowe wydanie. S wróciła ze szkoły z internatem. Jeśli nie będziemy ostrożne, owinie sobie wokół palca naszych nauczycieli, włoży kieckę, w którą się nie...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje