Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II – Nastał czas na starcie Harry

Data: 2020-10-23 14:26:11 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II to ósma, filmowa adaptacja kolejnej książki z cyklu Harry Potter (po Kamieniu filozoficznym, Komnacie Tajemnic, Więźniu Azkabanu, Czarze Ognia, Zakonie Feniksa, Księciu Półkrwi oraz pierwszej części Insygni Śmierci) autorstwa J.K Rowling, prezentujący zmagania tytułowego bohatera stającego naprzeciw ostatecznemu starciu, które zdecyduje o losach świata magii!

Obrazek w treści

Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II to amerykańsko-brytyjski film przygodowy fantasy z 2011 roku, w reżyserii Davida Yatesa.

Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II – opis

O czym jest film Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II? Lord Voldemort ma wpływy już niemalże wszędzie, jego ludzie oddziałują na rzeczywistość. Hogwart stał się pod skrzydłami Severusa Snape'a kolejnym istotnym punktem po Ministerstwie Magii w sferze Księga Ciemności.

Harry wraz z Hermioną oraz Ronem będzie się starać zrealizować w pełni plan zmarłego Dumbledore'a.

Czytaj także: Książki J.K. Rowling zatrzymane na białoruskiej granicy

Jest im coraz ciężej, świat pochłania mrok, ale nasi bohaterowie już niemalże całkowicie unicestwili horkluksy, dzięki którym Voldemort pozostaje niepowstrzymany. Wojna światów za moment nastąpi, a my będziemy świadkami zderzenia dobra i zła.

Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II – obsada

Kto wystąpił w filmie Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II? Ósmy film okazał się być świetną propozycją, będącą wielkim zakończeniem, które doczekało się znakomitego produkcyjnego i technicznego zakończenia, dzięki czemu nasza trójka aktorów - Daniel Radcliff, Rupert Grint i Emma Watson (Piękna i Bestia), błyszczeli podobnie jak niemalże cała obsada aktorska, która mogła z zadowoleniem spoglądać na to co osiągnęła na przestrzeni wielu lat.

Czytaj także: Najnowsza książka J.K. Rowling od wtorku po polsku

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Alan Rickman, Bill Nighy, Ralph Fiennes i Michael Gambon.

Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II – gdzie obejrzeć? 

Film Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II możemy zobaczyć w piątek, 3 czerwca 2022 roku o 20:00 na antenie stacji TVN. Reemisja odbędzie się w niedzielę 5 czerwca o 17:15 w TVN 7.

Czytaj także: Nowa książka J.K. Rowling – Niespokojna krew – od 25 listopada w Polsce 

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD i platformy HBO MAX.

Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II – opinie

Film Harry Potter i Insygnia Śmierci: część 2 został znakomicie przyjęty, wykorzystując wcześniejsze osłony, zaciągniecie przez niektórych wątków oraz skupienie się na akcji, dzięki czemu możemy liczyć na satysfakcjonujące zakończenie. Po problemach w międzyczasie ostatecznie filmowa seria odnosi kolejne sukcesy, dzięki którym możemy delektować się znakomitą zabawą w świecie magii.

Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II – książka

Film Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II stanowi adaptację siódmej książki z serii Harry Potter, autorstwa J.K. Rowling. Harry Potter i Insygnia Śmierci, prezentującą wielkie zwieńczenie zmagań Harry'ego oraz jego przyjaciół, dążących do wielkiego, decydującego starcia z niemalże przygotowanym i będącym w pełni formy Lordem Voldemortem.

Czytaj także: Tajemnice Harry'ego Pottera ujawnione w nowej książce o JK Rowling 

Książkę Harry Potter i Insygnia Śmierci kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Harry Potter i Insygnia Śmierci
J.K. Rowling (Robert Galbraith)38
Okładka książki - Harry Potter i Insygnia Śmierci

Harry ugina się pod ciężarem strasznego zadania: powinien odszukać i zniszczyć pozostałe horkruksy Voldemorta. Nigdy jeszcze nie czuł się tak samotnie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy