Harry Potter i Zakon Feniksa – Voldemort wzywa swoich mrocznych sojuszników!

Data: 2020-10-02 14:57:25 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Harry Potter i Zakon Feniksa to piąta filmowa adaptacja powieści J.K Rowling, rozwijającej dalsze losy Harry'ego Pottera, który tym razem musi dotrzeć do domu Syriusza Blacka, gdzie uda mu się odkryć tajemniczy, tytułowy Zakon Feniksa.

Obrazek w treści

Harry Potter i Zakon Feniksa to amerykańsko-brytyjski film przygodowy fantasy z 2007 roku, w reżyserii Davida Yatesa.

Harry Potter i Zakon Feniksa – opis

O czym jest film Harry Potter i Zakon Feniksa? To już piąty rok nauki w Hogwarcie, gdzie panują jeszcze trudniejsze warunki, co najmocniej odczuwa Harry, który zostaje oskarżony o bezprawne użycie magii z dala od szkoły. To rodzi także szereg plotek, które odciskają piętno na chłopaku.

Harry melduje się w domu/kryjówce Syriusza Blacka, gdzie po raz pierwszy ma okazję poznać Zakon Feniksa oraz cel, jakim jest powstrzymanie Lorda Voldemorta.

Czytaj także: Książki J.K. Rowling zatrzymane na białoruskiej granicy

W szkole zaczyna dominować wredna Dolores Umbridge, która za nic nie zamierza uczyć studentów jak bronić się przed mroczną magią. Potter innych o tym powiadamia, próbując na własną rękę przygotować się i swoją grupę na wypadek ataku.

Harry Potter i Zakon Feniksa – obsada

Kto wystąpił w filmie Harry Potter i Zakon Feniksa? Piąty film okazał się nieco gorszy niż czwarty, przy czym trio Daniel Radcliff, Rupert Grint oraz Emma Watson (Piękna i Bestia), ponownie stanęło na wysokości zadania.

Czytaj także: Autorka serii "Harry Potter", J.K. Rowling, zapowiada nową książkę! O czym będzie?

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Timothy Spall Tom Felton, Eric Sykes.

Harry Potter i Zakon Feniksa – gdzie obejrzeć? 

Film Harry Potter i Zakon Feniksa dziś możemy zobaczyć w piątek, 13 maja o 20:00 na antenie stacji TVN. Reemisja odbędzie się w niedzielę o 17:05 na TVN 7 oraz oraz w poniedziałek, 16 maja 2022 r. o 9:30 na HBO.

Czytaj także: RoboCop – Tego policjanta nie powstrzymacie!

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD oraz strumieniowych, takich jak Netflix czy HBO GO.

Harry Potter i Zakon Feniksa – opinie

Film Harry Potter i Zakon Feniksa co prawda nie doczekał się tak dobrych ocen jak Czara Ognia, jednakże produkcja i tak obroniła się swoją jakością produkcji oraz solidną podstawą ze swoim wyrazistym charakterem. W naszym serwisie dostępna jest również obszerna recenzja filmu Harry Potter i Zakon Feniksa

Harry Potter i Zakon Feniksa – książka

Film Harry Potter i Zakon Feniksa bazuje na piątej części serii książek o Harrym Potterze, autorstwa J.K. Rowling. Harry Potter i Zakon Feniksa prezentuje piąty los nauki tytułowego bohatera, który po raz kolejny stanie bezpośrednio naprzeciw słynnego Lorda Voldemorta. To kontynuacja wątków zapoczątkowanych w Kamieniu Filozoficznym, Komnacie Tajemnic, Więźniu Azkabanu i Czarze Ognia.

Czytaj także: "Harry Potter" na Netfliksie! 

Książkę Harry Potter i Zakon Feniksa kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Harry Potter i Zakon Feniksa
J.K. Rowling (Robert Galbraith)31
Okładka książki - Harry Potter i Zakon Feniksa

Wobec śmiertelnego zagrożenia ze strony Lorda Voldemorta, po kilkunastu latach reaktywowano Zakon Feniksa, którego członkowie, działając w tajemnicy...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy