Henry Cavill ponownie pozbawiony roli – twórcy szykują rewolucję w uniwersum Supermana

Data: 2023-02-20 10:44:42 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Jakiś czas temu Henry Cavill zrezygnował z roli w popularnym serialu Netflixa. Wydawało się wtedy, że zrobił to, by móc w pełni skupić się na udziale w filmach związanych z serią o Supermanie. Czy więc zobaczymy go na ekranie jako popularnego superbohatera?

Obrazek w treści  Henry Cavill ponownie pozbawiony roli – twórcy szykują rewolucję w uniwersum Supermana [jpg]fot. Gage Skidmore / CC BY-SA 4.0.

Henry Cavill po raz pierwszy pojawił się w roli Supermana w 2013 roku w filmie Człowiek ze stali. Później wystąpił jeszcze w dwóch kolejnych produkcjach z tego uniwersum: Batman v Superman: Świt sprawiedliwości i Liga Sprawiedliwości. Właśnie dla roli superbohatera aktor zrezygnować miał z udziału w Wiedźminie. Było to niemałym zaskoczeniem dla fanów serialowej adaptacji popularnego cyklu książek

Henry Cavill zwolniony? Nie będzie już Supermanem

Jeszcze niecałe dwa miesiące temu Henry Cavill w poście na Instagramie ogłosił powrót do roli Supermana. Teraz jednak, na tym samym portalu społecznościowym pojawił się nowy wpis, który rozpoczyna się słowami:

Właśnie miałem spotkanie z Jamesem Gunnem i Peterem Safranem i przynoszę smutną dla wszystkich wiadomość. Koniec końców nie wrócę jako Superman. [...] Ta wiadomość nie jest najłatwiejsza, ale takie jest życie. 

Aktor dodaje również, że szanuje decyzję twórców i życzy im powodzenia w dalszej pracy nad uniwersum. Na sam koniec zostawił wzruszające słowa dla wieloletnich fanów serii. Dziękuje im za obecność i wspomina o tym, że Superman wciąż jest w pobliżu. Wpis jest emocjonalny, a Cavill wydaje się poruszony całą sytuacją. 

Poniżej możecie zapoznać się z całym wpisem:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Henry Cavill (@henrycavill)

 

Nowe uniwersum Supermana?

Moglibyśmy się długo zastanawiać, jaki był powód tej decyzji. Scenarzysta ujawnił, czemu tak się stało. James Gunn wraz z Peterem Safranem chcą zająć się wcześniejszym okresem życia Supermana. Mimo rozczarowania fanów Gunn na Twitterze ogłosił, że nowy projekt będzie czymś naprawdę zaskakującym. 

Może Cię zainteresować także:

Dodatkowo mężczyzna dodaje, że to nie koniec jego współpracy z popularnym aktorem. Wspomina, że na spotkaniu rozmawiali o możliwościach ponownego spotkania się na planie i pracy nad innym filmem DC. Nikt jednak nie wie, jak szybko się to stanie. 

Superman – komiksy

Superman to postać doskonale znana z komiksów. Po raz pierwszy mogliśmy go zobaczyć w magazynie Action Comics vol. 1 w 1938 roku. Od tego czasu stał się nieodłącznym elementem amerykańskiej popkultury. Dziś na rynku mamy do wyboru wiele publikacji skupiających się właśnie na tym superbohaterze. 

Chcielibyśmy polecić Wam ciekawy komiks, a mianowicie – Superman wyzwolony wydany przez wydawnictwo Egmont. To niesamowita i wciągająca opowieść. Przez jej karty przewijają się jeszcze: Lex Luthor, Lois Lane, Batman, czy Wonder Woman!

Komiks możecie kupić poniżej:

Tagi: Superman,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
One temu winne
Marta Urbaniak-Piotrowska
One temu winne
Pamięć dla Heleny
Ewa Formella ;
Pamięć dla Heleny
Pokaż wszystkie recenzje