Henry Cavill ponownie pozbawiony roli – twórcy szykują rewolucję w uniwersum Supermana

Data: 2023-02-20 10:44:42 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Jakiś czas temu Henry Cavill zrezygnował z roli w popularnym serialu Netflixa. Wydawało się wtedy, że zrobił to, by móc w pełni skupić się na udziale w filmach związanych z serią o Supermanie. Czy więc zobaczymy go na ekranie jako popularnego superbohatera?

Obrazek w treści  Henry Cavill ponownie pozbawiony roli – twórcy szykują rewolucję w uniwersum Supermana [jpg]fot. Gage Skidmore / CC BY-SA 4.0.

Henry Cavill po raz pierwszy pojawił się w roli Supermana w 2013 roku w filmie Człowiek ze stali. Później wystąpił jeszcze w dwóch kolejnych produkcjach z tego uniwersum: Batman v Superman: Świt sprawiedliwości i Liga Sprawiedliwości. Właśnie dla roli superbohatera aktor zrezygnować miał z udziału w Wiedźminie. Było to niemałym zaskoczeniem dla fanów serialowej adaptacji popularnego cyklu książek

Henry Cavill zwolniony? Nie będzie już Supermanem

Jeszcze niecałe dwa miesiące temu Henry Cavill w poście na Instagramie ogłosił powrót do roli Supermana. Teraz jednak, na tym samym portalu społecznościowym pojawił się nowy wpis, który rozpoczyna się słowami:

Właśnie miałem spotkanie z Jamesem Gunnem i Peterem Safranem i przynoszę smutną dla wszystkich wiadomość. Koniec końców nie wrócę jako Superman. [...] Ta wiadomość nie jest najłatwiejsza, ale takie jest życie. 

Aktor dodaje również, że szanuje decyzję twórców i życzy im powodzenia w dalszej pracy nad uniwersum. Na sam koniec zostawił wzruszające słowa dla wieloletnich fanów serii. Dziękuje im za obecność i wspomina o tym, że Superman wciąż jest w pobliżu. Wpis jest emocjonalny, a Cavill wydaje się poruszony całą sytuacją. 

Poniżej możecie zapoznać się z całym wpisem:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Henry Cavill (@henrycavill)

 

Nowe uniwersum Supermana?

Moglibyśmy się długo zastanawiać, jaki był powód tej decyzji. Scenarzysta ujawnił, czemu tak się stało. James Gunn wraz z Peterem Safranem chcą zająć się wcześniejszym okresem życia Supermana. Mimo rozczarowania fanów Gunn na Twitterze ogłosił, że nowy projekt będzie czymś naprawdę zaskakującym. 

Może Cię zainteresować także:

Dodatkowo mężczyzna dodaje, że to nie koniec jego współpracy z popularnym aktorem. Wspomina, że na spotkaniu rozmawiali o możliwościach ponownego spotkania się na planie i pracy nad innym filmem DC. Nikt jednak nie wie, jak szybko się to stanie. 

Superman – komiksy

Superman to postać doskonale znana z komiksów. Po raz pierwszy mogliśmy go zobaczyć w magazynie Action Comics vol. 1 w 1938 roku. Od tego czasu stał się nieodłącznym elementem amerykańskiej popkultury. Dziś na rynku mamy do wyboru wiele publikacji skupiających się właśnie na tym superbohaterze. 

Chcielibyśmy polecić Wam ciekawy komiks, a mianowicie – Superman wyzwolony wydany przez wydawnictwo Egmont. To niesamowita i wciągająca opowieść. Przez jej karty przewijają się jeszcze: Lex Luthor, Lois Lane, Batman, czy Wonder Woman!

Komiks możecie kupić poniżej:

Tagi: Superman,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
I Love You, Cherry
Kinga Stojek
I Love You, Cherry
Pokaż wszystkie recenzje