Niebawem nowa książka Jacka Dukaja – "Imperium chmur". O czym będzie powieść autora "Lodu"? 

Data: 2020-07-07 11:35:25 Autor: Piotr Piekarski
News - Niebawem nowa książka Jacka Dukaja –

Jak zapowiedziało Wydawnictwo Literackie, już niebawem premierę mieć będzie najnowsza książka Jacka Dukaja – Imperium chmur. Książka to nowe wydanie opublikowanego przed laty opowiadania. 

Jak zapowiedziało na swoim profilu na Facebooku Wydawnictwo Literackie, już niebawem ich nakładem ukaże się najnowsza książka Jacka Dukaja. Nowa publikacja nosić będzie tytuł Imperium chmur. O czym będzie? 

Imperium chmur – opis 

Imperium chmur to nietypowa opowieść będąca połączeniem autorskiej wizji Japonii końca XIX wieku oraz świata przedstawionego przez Bolesława Prusa w Lalce.

Czytaj także: Innego końca świata nie będzie. Recenzja serialu Kierunek: Noc

W publikacji opowiedziana zostaje historia Stanisława Wokulskiego, który dociera do cesarza Mutsuhito jako emisariusz Kraju, Którego Nie Ma, by zawrzeć pokojowy sojusz. Podstawą dla międzynarodowej umowy ma być odkrycie doktora Geista - nieprawdopodobna technika wytwarzania metalu lżejszego od powietrza.

Niebawem, u podnóża gór Hokkaidō, w stoczniach rozpoczyna się produkcja ażurowej floty Cesarskiej Marynarki Nieba, która powstaje pod nadzorem Juliana Ochockiego. Każde działanie Ochockiego jest zaś spisywane i zapamiętane przez Kiyoko, córka samuraja-buntownika, przeciwstawiającemu się istniejącemu porządkowi rozumu i demokracji. 

To właśnie za pośrednictwem Kiyoko czytelnicy będą mogli przeżyć rewolucje przemysłowe zrodzone z kaligrafii, japońskiej wojny i nieprawdopodobnej przemiany. 

Imperium chmur – premiera

Premierę nowego wydania książki Jacka Dukaja zaplanowano na 2 września 2020 r.

Czytaj także: Serial "Kierunek: Noc" na podstawie prozy Dukaja niebawem na Netfliksie!

Za  projekt graficzny okładki odpowiadają Piotr Dudak i Krzysztof Komander. Nowa książka popularnego pisarza opatrzona zostanie także ilustracjami Aleksandry Uklei.

Jacek Dukaj – książki

Proza Jacka Dukaja od lat znana jest wśród polskich czytelników science fiction. Niedawno autor poznany został także przez wielu nowych odbiorców dzięki serialowi Netflixa „Kierunek: Noc”, zrealizowanemu na podstawie opowiadania Starość aksolotla. Jacek Dukaj jest autorem m.in. powieści Czarne oceany, Extensa, Lód, Wroniec czy Po piśmie

Książkę Imperium Chmur kupić można w przedsprzedaży poniżej: 

[tabela=6039652]

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Imperium chmur
Jacek Dukaj0
Okładka książki - Imperium chmur

Imperium chmur jest nietypową opowieścią stanowiącą połączenie historii o Japonii i świata przedstawionego przez Bolesława Prusa w znanej powieści Lalka...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje