„Klub Północny” – wyjątkowy serial grozy już dziś na Netflixie

Data: 2022-10-07 09:16:02 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

Powoli zbliża się Halloween, co sprawia, że znacznie lepiej ogląda się wszelkie produkcje o duchach i innych zjawiskach nadprzyrodzonych. Dzisiejsza propozycja Netflixa jest więc idealna na ten moment!

Obrazek w treści
fot. Netflix

Klub Północny to amerykańsko-kanadyjski serial o grupie nastolatków z hospicjum. Twórcą produkcji jest Mike FlanaganJest on także jednym z reżyserów i scenarzystów. Serial bazuje na książce z 1994 roku. Niestety nie została ona wydana w Polsce. 

Klub Północny – opis serialu

Akcja serialu została umiejscowiona w hospicjum dla śmiertelnie chorych nastolatków. Między ośmiorgiem z nich nawiązuje się przyjaźń. Zawiązują również mrożący krew w żyłach pakt. 

Czytaj również: Annie Ernaux z Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury

Co wieczór nastolatkowie spotykają się, by opowiadać sobie straszne historie. Ich umowa polega na tym, że ten z nich, który pierwszy umrze, ma pozostałym dać sygnał z zaświatów. Kto to będzie?

Klub Północny – obsada serialu

Klub Północny to amerykańsko-kanadyjska produkcja w której debiutuje całe mnóstwo młodych aktorów. Wśród głównej ósemki wcześniej znana była tylko Iman Benson. Zagrała już w jednym serialu Netflixa, a mianowicie: Alexa i Katie

Czytaj również: „Do ostatniej kości”. Ekranizacja z Timothée Chalametem za miesiąc w kinach

W pozostałych rolach: Adia, Igby Rigney, Ruth Codd, William Chris Sumpter, Aya Furukawa i inni. 

Klub Północny – gdzie można obejrzeć serial

Klub Północny to serial, który już dzisiaj – 7 października 2022 roku – ma swoją premierę na Netflixie! Jak zawsze będzie dostępny na platformie w godzinach porannych.

Czytaj również: Premiera serialu „Wotum nieufności” już za tydzień!

Póki co, twórcy zapowiedzieli tylko jeden sezon, który będzie sobie liczyć 10 odcinków. Wszystkie zostaną dodane na platformę streamingową właśnie dzisiaj! Jeszcze nie wiadomo, czy powstanie kolejna seria.

Klub Północny – opinie o serialu

Klub Północny to idealny serial na jesienny czas. Mimo tego, że porusza trudny temat to ogląda się go bardzo szybko i przyjemnie. Wątki horrorowe są doskonale zrównoważone z innymi. Do tego młodzi bohaterowie są niezwykle wiarygodni. 

Czytaj również: Nike 2022. Wiemy, kto został wyróżniony w kolejnej edycji nagrody

Film Klub Północy polecamy wszystkim miłośnikom horrorów i strasznych produkcji. Spodoba się również tym, który zwykle z zapartym tchem śledzą wątek wywoływania duchów, tutaj będzie tego naprawdę sporo! 

Klub Północny – książka

Klub Północny to serial, który bazuje na jednej z książek. Niestety jest ona niedostępna w języku polskim. Jeśli jednak nadal mało Wam strasznych opowieści to serdecznie polecamy książkę 13 krzeseł autorstwa Dave'a Sheltona. W publikacji również czeka na czytelnika wiele strasznych opowieści, miejskich legend i innych mrożących krew w żyłach wątków. 

Książka dostępna jest do kupienia w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Kto szuka, ten znajdzie
Dorota Wójcik ;
Kto szuka, ten znajdzie
Pokaż wszystkie recenzje