Krytyczna decyzja - agenci kontra zamachowcy

Data: 2024-05-28 13:42:26 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Krytyczna decyzja to pochodząca z 1996 r. produkcja z udziałem Kurta Russella oraz Halle Berry, przedstawiająca losy agentów, których zadaniem jest odbicie samolotu z rąk terrorystów. 

Krytyczna decyzja - kadr z filmufot: TVN/ WB / x-news.pl

Krytyczna decyzja to film sensacyjny z końca lat 90. w reżyserii Stuarta Bairda. Już niebawem produkcja ponownie wyemitowana zostanie w telewizji. 

Krytyczna decyzja – opis

O czym jest film Krytyczna decyzja? Produkcja przedstawia losy grupy rządowych agentów, którzy otrzymują informację, że jeden z samolotów typu Boeing, który zmierza do Waszyngtonu, został porwany przez terrorystę – Hassana, będącego postrachem służb specjalnych. Nikt dokładnie nie wie, jakimi intencjami kieruje się terrorysta. Jedno jest jednak pewne – na pokładzie samolotu znajduje się 400 niewinnych osób.

Czytaj także: Wyszyński - zemsta czy przebaczenie -film biograficzny 

Wśród teorii agentów pojawia się możliwość, wedle której Hassan chce wykorzystać pasażerów jako kartę przetargową dla uwolnienia zatrzymanego niedawno przywódcy grupy terrorystycznej. Jednak z tą hipotezą nie zgadza się szef wywiadu, który sądzi, że planem Hassana jest rozpylenie substancji DZ-5, która stanowi broń biologiczną.

Agenci stają przed trudną decyzją – czy ryzykować odbicie samolotu, czy może należy poświęcić życie 400 osób i zestrzelić maszynę nad Atlantykiem. Jaką decyzję podejmą? I czy ich akcja się powiedzie? O tym przekonamy się podczas oglądania filmu Krytyczna decyzja.

Krytyczna decyzja – obsada

Kto wystąpił w filmie Krytyczna decyzja? W rolach głównych w produkcji znaleźli się Kurt Russell, Halle Berry oraz Steven Seagal. 

Czytaj także: Jack Reacher: jednym strzałem - znakomita ekranizacja bestsellerowej książki

Oprócz nich w produkcji wystąpili także John Leguizamo, Oliver Platt, Joe Morton, David Suchet i B.D. Wong. 

Krytyczna decyzja – gdzie obejrzeć? 

Gdzie można obejrzeć film Krytyczna decyzja? Produkcja wyemitowana zostanie 28 maja 2024 o godzinie 21:35 na antenie TVN.

Nie jest to pierwszy raz, gdy mogliśmy obejrzeć Krytyczną decyzję w telewizji. Wcześniejsze emisje miały miejsce m.in. w sierpniu 2023 na antenie telewizji TVN 7. Film pojawił się na małych ekranach w niedzielę, 2 października o godz. 23:00. Produkcję zobaczyć można było także we wtorek, 4 października o 21:35 na tej samej antenie. 

Czytaj także: Akacjowa 38, odc. 388 - streszczenie, o czym jest?

Film zobaczyć można także w Internecie – na niektórych platformach VOD, jak Amazon Prime Video, Rakuten.tv czy iTunes

Krytyczna decyzja – opinie

Chociaż film Krytyczna decyzja to typowe amerykańskie kino sensacyjne, to jednak produkcja bardzo entuzjastycznie przyjęta została ze strony widzów. Wielu internautów w sieci dzieli się pozytywnymi opiniami po obejrzeniu filmu, podkreślając, że jest to kino sensacyjne na najwyższym poziomie.

Krytyczna decyzja – książka 

Film Krytyczna decyzja powstał na podstawie oryginalnego scenariusza, co oznacza, że nie istnieje książka, która związana byłaby z tym filmem. Za scenariusz odpowiadają Jim Thomas oraz John Thomas.

Zamiast tego możemy polecić inny tytuł – jedną z powieści Remigiusza Mroza Lot 202. Nowa publikacja przedstawia losy młodego chłopaka, który ginie bez śladu. Po sześciu latach zostaje odnalezione jego ciało, policja uznaje zaś, że śmierć chłopaka to samobójstwo. W tym samym czasie z Okęcia startuje rządowy samolot, który wylądować ma w Kanadzie. Niestety, nigdy tam nie dociera. Okazuje się, że obie sprawy są ze sobą powiązane. 

Przeczytaj także:


  Tagi: filmy w tv, filmy sensacyjne, kino akcji,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje