Literacka Nagroda Nobla 2022 - obejrzyj transmisję na żywo!

Data: 2022-10-06 10:31:52 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

To jeden z najważniejszych dni dla całego literackiego świata! Już dziś, w czwartek, 6 października 2022, poznamy nazwisko laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.  Gdzie zobaczyć zapis z uroczystości? Live z literackiego Nobla 2022. 

Obrazek w treści

Nagroda Nobla w dziedzinie literatury przyznawana jest już od ponad 120 lat, bo od 1901 roku. Ogłoszenie nazwiska laureata ma miejsce w Sztokholmie, jednak transmisję na żywo mogą zobaczyć zarówno telewidzowie, jak i Internauci z całego świata bez dodatkowych opłat. Gdzie zobaczyć transmisję z ogłoszenia nazwiska tegorocznego laureata literackiego Nobla? 

Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury otrzymała Annie Ernaux. Czytaj więcej!

Literacki Nobel 2022 - gdzie obejrzeć online? 

Co roku w pierwszy czwartek października poznajemy nazwisko osoby, która otrzyma Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Nie inaczej będzie w tym roku – już w czwartek, 6 października o godz. 13:00 polskiego czasu poznamy tożsamość kolejnego literackiego noblisty. Co ciekawe, o tej samej porze pewne ogłoszenie dla swoich fanów ma Remigiusz Mróz – nie on jednak jest faworytem bukmacherów. Cały świat jednak będzie patrzył na Szwecję – w uroczystości ogłoszenia nazwiska noblisty wezmą udział dziennikarze z całego świata, na całym świecie też tegoroczny wybór będzie szeroko komentowany. Od kilku lat czytelnicy nie są zdani na łaskę i niełaskę stacji telewizyjnych – transmisję z z ogłoszenia nazwiska kolejnego noblisty będzie można zobaczyć bezpłatnie w sieci.

Poniżej możecie zobaczyć ogłoszenie nazwiska laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury:

Transmisja dostępna będzie na platformie YouTube oraz w profilu Nagrody Nobla na Facebooku. Początek o godzinie 12:45, kulminacyjny zaś moment punktualnie o godzinie 13:00. O wynikach będziemy na bieżąco informowali w naszym serwisie. 

Ubiegłorocznym Noblistą w dziedzinie literatury został Abdulrazak Gurnah.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Lustrzane serce
Anna Purowska
Lustrzane serce
Pokaż wszystkie recenzje