Uczestnik „The Traitors. Zdrajcy” to autor bestsellerowych powieści. Kim jest Mikołaj Milcke?

Data: 2024-03-20 15:15:35 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Wraz z końcem lutego na antenie stacji TVN oglądać można reality show The Traitors. Zdrajcy. Okazuje się, że jednym z jego uczestników jest Mikołaj Milcke, pisarz, który ma na swoim koncie kilka bestsellerowych powieści!

Mikołaj Milcke w programie The Traitos. Zdrajcyfot. Piotr Mizerski / TVN / kadr z 2 odc. programu

The Traitors. Zdrajcy to nowy program emitowany na TVN. Formatem przypomina on klasyczną grę „Mafia” – uczestnicy dzielą się na dwie grup, które muszą się nawzajem wyeliminować. Zdrajcy co noc spotykają się na tajnych naradach, by wykluczyć tych lojalnych. Wygrywa ta grupa, która pozbędzie się wszystkich przeciwników. Jak się okazuje, jednym z uczestników show został znany wśród polskich czytelników pisarz.

Mikołaj Milcke – autor popularnych powieści jednym z uczestników The Traitors. Zdrajcy

Mikołaj Milcke jest jednym z kilkunastu uczestników biorących udział w nowym programie The Traitors. Zdrajcy. W show stacji TVN poznajemy go jako osobę ekstrawertyczną i ekspresyjną, ale jednocześnie – umiejącą postawić na swoim. W wyemitowanym w poprzednim tygodniu odcinku to właśnie Mikołaj był jedną z osób, które przyczyniły się do wydalenia z zamku jednej z uczestniczek, Klaudii.

 Przeczytaj także: Uczniowie kontra fake newsy. Nauczycielki stworzyły fikcyjnego bohatera historycznego

Zanim jednak zobaczyliśmy go jako stratega w The Traitors, czytelnicy mieli okazję poznać go jako autora bestsellerowych powieści, których bohaterami są często osoby LGBTQ+. Zajmuje się on również pisaniem artykułów. Na zamówienie tworzy też przemówienia. Z zawodu jest technikiem ochrony środowiska oraz dziennikarzem.

Co ciekawe, jego literacka twórczość zaciekawiła także innych uczestników show. Przed kilkoma dniami na swoim profilu na Instagramie relację z lektury zamieściła Monika, która jako pierwsza odpadła z programu wskutek narady okrągłego stołu. Monika była też jednym ze Zdrajców, niestety – dość szybko się zdemaskowała. Dziś w telewizji zobaczyć będzie można 4 odcinek show.

Mikołaj Milcke – jakie książki napisał? 

Mikołaja Milcke nie trzeba przedstawiać czytelnikom i fanom literatury LGBTQ+. Stworzył on powieść Gej w wielkim mieście, która stała się niemałym bestsellerem i zaadaptowana została do spektaklu teatralnego. Jest to zabawna i refleksyjna książka opowiadająca o losach geja z małego miasteczka. Napisał on również kontynuacje! W cyklu Gej w wielkim mieście znajdują się jeszcze: Chyba strzelę focha, Nie w moim typie oraz Trzy po trzy

 Przeczytaj także: Będzie nowa książka ze świata Harryego Pottera!

W 2021 roku wydał on zabawną książkę pokazującą kulisy świata celebrytów. Chodzi oczywiście o tytuł Mister, Mister. Rok później na półki księgarń trafił Chłopak z drugiego planu. Ten obyczajowy romans skupiał się na Dominiku oraz Adamie. Pierwszy z nich jest zawodowym nauczycielem w talent show, a drugi zadufanym w sobie uczestnikiem. 

W 2023 roku premierę miała natomiast biografa Kalina Jędrusik. Opowieść córki z wyboru. Mikołaj Milcke napisał tę książkę wraz z Aleksandrą Wierzbicką, która znała Kalinę Jędrusik ponad ćwierć wieku i była przez nią nazwana córką. Kobieta po raz pierwszy w taki sposób opowiedziała o ikonie z lat PRL-u. 

Gej w wielkim mieście - książka

Niewątpliwie jednak najpopularniejszą książką Mikołaja Milcke pozostaje Gej w wielkim mieście. Powieść jest dostępna do kupienia poniżej:

Tagi: The Traitors. Zdrajcy, literatura,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Gej w wielkim mieście
Mikołaj Milcke2
Okładka książki - Gej w wielkim mieście

Zabawne, doprawione refleksją przygody geja z małego miasteczka. Młody gej z prowincji przybywa do stolicy, by rozpocząć studia dziennikarskie. Jest pełen...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Megamonstrum
David Walliams
Megamonstrum
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje