Bibliotekarz został milionerem w popularnym programie TVN 

Data: 2021-09-24 10:29:17 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

W czwartkowy wieczór w programie Milionerzy nastąpiła jedna z największych wygranych w historii programu. Po raz czwarty uczestnikowi udało się wygrać milion złotych. Co ciekawe, zwycięzca był bibliotekarzem. 

Obrazek w treściŹródło: TVN / kadr ze zwiastuna programu Milionerzy / bezpłatny materiał promocyjny x-news.pl

W czwartek, 23 września, emitowany był nowy odcinek programu Milionerzy z udziałem pana Jacka Iwaszki, pracownika biblioteki. Mężczyźnie udało się pokonać najtrudniejsze pytania, a w rezultacie – wygrał najwyższą sumę – milion złotych. 

Bibliotekarz został milionerem 

Uczestnik czwartkowego odcinka, pan Jacek Iwaszko, pochodził z Warszawy i zawodowo zajmuje się opieką nad... księgozbiorem biblioteki. Los już od samego początku uśmiechał się do mężczyzny – pierwsze pytanie dotyczyło bowiem… literatury.

W pytaniu za 500 złotych uczestnik musiał odgadnąć, jaka bohaterka znana z literatury dziecięcej I biegu przyspiesza, i gna coraz prędzej, i dudni, i stuka, łomoce i pędzi. Chodziło o lokomotywę Juliana Tuwima. 

Może zainteresować cię także...

Na kolejnych etapach pana Jacka pytano m.in. o to, czym zastąpiono dyskietkę, czym jest telazjoza oraz o jednostkę miary reaktywności reaktora jądrowego. W przedostatnim pytaniu uczestnik wykorzystał koło ratunkowe w postaci odrzucenia połowy niepoprawnych odpowiedzi. 

Pytanie finałowe brzmiało: Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?, a bibliotekarz nie posiadał już żadnych kół ratunkowych. Postanowił zaznaczyć odpowiedź B – 1 stycznia 1001 roku, i tym samym zgarnął milion złotych. 

Jacek Iwaszko – kim jest zwycięzca? 

Jacek Iwaszko jest z wykształcenia muzykologiem, który pracuje w bibliotece Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Muzyka jest prawdziwą pasją nowego milionera – gra on na gitarze oraz akordeonie, śpiewa także w chórze. 

Może zainteresować cię także...

Nowy milioner jest czwartym, który zdobył najwyższą możliwą wygraną w programie prowadzonym przez Huberta Urbańskiego. Ostatnim razem sumę z sześcioma zerami wygrała w 2019 roku Katarzyna Kant-Wysocka. Wcześniej w Milionerach zwyciężyli Krzysztof Wójcik w 2010 roku oraz Maria Romanek w 2018 roku. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje