Na noże będzie mieć kontynuację, i to w dwóch filmowych częściach, tym razem od Netflixa

Data: 2021-04-26 11:20:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Na noże, film łączący komedię, dramat i kryminał, tytuł niezwykle dobrze oceniany, zarówno przez samych widzów, jak i recenzentów, będzie miał swoją kontynuację.

Obrazek w treści Na noże będzie mieć kontynuację, i to w dwóch filmowych częściach, tym razem od Netflixa [jpg]

Film, który swoją premierę miał w roku 2019, cieszył się w kinach wielką popularnością i zapewne wielu widzów chętnie obejrzałoby dalsze przygody detektywa Blanca. Jak donosi serwis Variety, taką możliwość będziemy mieć i to podwójnie, za sprawą platformy Netflix.

Na noże 2 i 3 – Netflix zamawia dwa filmy z serii

Wiemy, że Netflix jest platformą streamingową począwszy od ubiegłego, pandemicznego roku, aż do tej pory zyskuje coraz więcej nowych subskrybentów. Platforma zapowiedziała na ten rok jeden film tygodniowo, czego stara się trzymać. Okazje się, że Netflix wyłoży niesamowitą kwotę pieniędzy, 450 milionów dolarów za prawa do produkcji dwóch kolejnych części filmów Na noże, który w pierwszej odsłonie wyprodukowany był przez Media Rights Capital, zaś jego dystrybucją zajęła się firma Lionsgate. 

Platforma steamingowa Netflix, która, z racji sytuacji pandemicznej i właściwie przeniesienia się kina wprost na platformy strumieniowe, musi stanąć na wysokości zadania, prześcigając się z innymi platformami VOD, takimi jak HBO Max, Disney+ i wieloma innymi, które już zapowiadają pojawienie się w sieci, albo właśnie startują. 

Czytaj również: Nikt nie czyta. Recenzja filmu „Na noże"

Pojawienie się w ofercie streamingowej, w bibliotece Netflixa potencjalnego hitu, kontynuacji filmu, który zarobił zaskakująco dużo i stał się dla ich twórców powodem do dumy, jest dla Netflixa szansą na dalszy wzrost i finansowy zysk. 

Na noże – obsada i twórcy filmowej kontynuacji

Film Na noże, w nowych odsłonach, zostanie wyreżyserowany po raz kolejny przez Riana Johnsona, który ma być także autorem scenariusza, podobnie jak w przypadku Na noże z roku 2019. Twórca ma na swoim koncie oprócz wspomnianego kryminalnego, komediowego dramatu Na noże, jeszcze między innymi: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, Looper - Pętla czasu, Kto ją zabił? oraz serial Breaking Bad.

W filmowych kontynuacjach ponownie wystąpi Daniel Craig, który jest obecnie najbardziej rozpoznawalny z roli agenta 007 w Bondzie. Najnowszy film o tytule Nie czas umierać, trafi do kin jesienią. Produkcja była stale przesuwana, z wiadomych, pandemicznych powodów. 

Czytaj również: Czy istnieje książka „Na noże”?

Trudno powiedzieć kto jeszcze jeszcze znajdzie się w obsadzie dwóch filmowych odsłon Na noże, gdyż informacje o obsadzie, nie są jeszcze ujawniane. Nie wiemy, czy powrócą znajomi bohaterowie, a co za tym idzie, znajomi aktorzy, a trzeba tu zaznaczyć, że Na noże to iście gwiazdorska obsada.

Na noże – opis

To co wydarzy się w kontynuacjach filmu Na noże, jest oczywiście jeszcze tajemnicą. Na ten temat nie wiemy nic, oprócz tego, że ponownie śledzić będziemy poczynania detektywa Blanca, śledczego charyzmatycznego, mającego dość nietypowe metody prowadzenie dochodzenia.

Czytaj również: Co nowego na Netflix? Najważniejsze premiery od 26 kwietnia do 2 maja 2021 roku

W pierwszej części filmu mierzył się on z zagadkową śmiercią bogatego pisarza, który umarł w dniu swoich 85 urodzin. Przeszedł na tamten świat po urodzinowej imprezie, w której udział brała cała jego rodzina, co zaowocowało tym, że każdy z nich mógł przyczynić się do śmierci staruszka. 

Na noże – kiedy premiera dwóch nowych filmów?

Na dzień dzisiejszy nie znamy nawet przybliżonej daty premiery ani drugiej, a tym bardziej trzeciej części filmu. O planach Netflixa w tej kwestii, oczywiście będziemy informować. 

Na noże – książki

Film Na noże jest produkcją powstałą na bazie własnego scenariusza, co oznacza, że nie bazuje na żadnej z książek czy innych form literackich. Film swoją formułą przypomina zaś bardzo książki Agathy Christie, więc proponujemy w zamian jedno z jej dzieł o tytule: Zabójstwo Rogera Ackroyda.

Książkę „Zabójstwo Rogera Ackroyda” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis
Opowieści o kolorach
Pokaż wszystkie recenzje