Tegoroczne Zajdle rozdane! Laureatami Kisiel i Wagner

Data: 2019-08-12 10:01:53 Autor: pobarski

W sobotę w Białymstoku odbył się finał kolejnej edycji Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Popularne Zajdle rozdane zostały po raz trzydziesty drugi.

Zajdle 2019Fot. Jacek Falejczyk / mat. Związek Stowarzyszeń „Fandom Polski”

10 sierpnia w Białymstoku podczas trwającego tam od czwartku do niedzieli festiwalu fantastyki Polcon odbył się kolejny finał Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla – jednej z najpopularniejszych polskich nagród literackich przyznawanych autorom utworów z podgatunku fantastyki. Historia nagrody sięga roku 1984, kiedy to ustalono przyznawanie Nagrody Fandomu SFINKS.

Czytaj także: Znamy nominacje do Nagrody Zajdla 2019

Obecnie nagroda przyznawana jest co roku przez fanów fantastyki autorom najlepszych powieści i opowiadań ubiegłego roku. Podczas tegorocznego Polconu laureatami zostali autorzy utworów opublikowanych w 2018 roku.

W tym roku wśród nominowanych znalazło się łącznie dwanaście tytułów, podzielonych na dwie kategorie.

W kategorii Powieści nominowano następujących twórców: Annę Brzezińską za tytuł Woda na sicie, Krystynę Chodorowską za Triskel. Gwardia, Michała Cholewę za tytuł Sante, Martę Kisiel za książkę Małe Licho i tajemnica Niebożątka, Martę Kisiel za tytuł Toń, Martynę Raduchowską za Spektrum i Roberta M. Wegnera za książkę Każde martwe marzenie.

W kategorii Opowiadania nominowano następujących twórców: Krystynę Chodorowską za opowiadanie Dzikie stworzenia, Krystynę Chodorowską za opowiadanie Jeden spalony rzut, Annę Hrycyszyn za Detektyw Fiks i sprawa mechanicznego skafandra, Macieja Kaźmierczaka za opowiadanie Moloch oraz Martę Kisiel za opowiadanie Pierwsze słowo.

W kategorii powieść oddano 343 ważne głosy nadesłane przez fanów, a w kategorii opowiadanie 330 głosy. Ostatecznie laureatem w kategorii powieść został Robert M. Wegner za tytuł Każde martwe marzenie. Laureatką w kategorii opowiadanie została Marta Kisiel za tekst Pierwsze słowo.

Czytaj także: Znamy laureatów Nagrody Zajdla 2018

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku laureatami zostali Marta Kisiel oraz Rafał Kosik. Wówczas Zajdle przyznano za tytuły Różaniec (powieść Rafała Kosika) i Szaławiła (opowiadanie Marty Kisiel). W 2017 roku statuetki trafiły do rąk Krzysztofa Piskorskiego i Michała Cetnarowskiego, a trzy lata temu w obu kategoriach zwyciężył Robert. M. Wegner.

Czytacie fantastykę? Co sądzicie o zwycięskich tytułach?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Każde martwe marzenie. Opowieści z meekhańskiego pogranicza
0
Okładka książki - Każde martwe marzenie. Opowieści z meekhańskiego pogranicza

Deana d'Kllean, niegdyś Pieśniarka Pamięci i mistrzyni miecza, a dziś rządząca pustynnym księstwem wybranka Boga Ognia, stoi na progu wojny. Powstanie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Pokaż wszystkie recenzje