Netflix zwiększa cenę abonamentu. Ile zapłacimy za subskrybcję?

Data: 2023-10-23 12:04:52 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Jakiś czas temu Netflix wprowadził w życie długo zapowiadaną politykę dotyczącą współdzielenia kont. Teraz natomiast zdecydowali się oni zwiększyć cenę abonamentu. Kiedy podwyżki zawitają do Polski?

Netflix Fotografia ilustracyjna / fot. Pexels

Netflix od kilku lat jest najpopularniejszą, a zarazem jedną z droższych platform streamingowych. Mimo tego popularny gigant zdecydował się i tak znacznie podwyższyć opłaty abonamentowe. Ile więc będzie kosztować subskrypcja w ramach nowego cennika? 

Netflix — utrudnienia współdzielenia kont

Jakiś czas temu Netflix wprowadził w życie nową polityką, która dotyczyła współdzielenia kont. Gigant streamingowy szybko zaczął ją egzekwować od subskrybentów i blokować konta. Wtedy właśnie sporo osób musiało albo całkiem zrezygnować z platformy, albo przenieść się na zupełnie nowe konto. 

czytaj także:Lipowo 2 sezon – czy będzie kontyunacja serialu? 

Okazało się jednak, że ta polityka wcale nie spowodowała odpływu użytkowników i nie stała się początkiem końca, a wręcz przeciwnie. Serwis odnotował największy przyrost nowych użytkowników. Już w pierwszym kwartale, po wprowadzeniu zmian, wyniki były naprawdę obiecujące. 

Netflix nowe ceny 2023 — będzie drożej?

Mimo tak dobrych wyników, Netflix dalej szuka sposobów na to, jak zarobić nieco więcej. Teraz gigant streamingowy zdecydował się podnieść ceny za abonament, w tym także w krajach europejskich. Na ten moment ceny zostały podwyższone w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji. Zmiana cennika na razie nie dotyczy Polski, ale prawdopodobnie prędzej, czy później przyjdzie również do naszego kraju. 

czytaj także:Lipowo. Zmowa milczenia - wyczekiwany serial na bazie powieści Katarzyny Puzyńskiej od jutra w serwisie Player.pl

Przez ostatnie lata podstawowy plan subskrypcyjny w USA kosztował 9,99 dolara. Z dnia na dzień jego cena zwiększyła się do 11,99 dolara na miesiąc. To oznacza podwyżkę aż o 20 procent! Jeśli chodzi o plan premium, to zamiast 19,99, teraz Amerykanie zapłacić będą musieli 22,99 dolara. Na ten moment nie wzrosła cena opcji z reklamami oraz planu standardowego, którego koszt wynosi 15,49 dolara. 

czytaj także:Lipowo. Zmowa milczenia - 2 odc. Kto zamordował zakonnicę? Rusza śledztwo. Streszczenie 2 i 3 odcinka

Chociaż na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji dotyczących zmiany cennika w Polsce, to jednak ta podwyżka cen także i u nas wydaje się nieunikniona. Zwłaszcza że — poza USA — podwyżki rozpoczęto także od dwóch wspomnianych już krajów Europy. 

Tagi: netflix,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Pokaż wszystkie recenzje