Nieobliczalna - ekranizacja książki Magdy Stachuli już wkrótce!

Data: 2024-04-03 14:17:16 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Już w maju w Amazon Prime Video będziemy mogli obejrzeć jeden z pierwszych polskich filmów fabularnych, tworzonych specjalnie na potrzeby tej platformy. Będzie to film Nieobliczalna na podstawie powieści Magdy Stachuli pod tym samym tytułem.

Nieobliczalna - kadr z filmu, Julia Wieniawa jako Angelina

Tym, co zwróci uwagę fanów, będzie nie tylko sam fakt ekranizacji bestsellerowej powieści. Uwagę zwraca również gwiazdorska obsada produkcji. Andrzej Seweryn, Magdalena Cielecka znana miłośnikom literatury choćby z ekranizacji Chyłki Remigiusza Mroza, Paweł Małaszyński, Agnieszka Grochowska czy Julia Wieniawa to nazwiska, które sprawiają, ze można być niemal pewnym, że w produkcji aktorstwo stać będzie na najwyższym poziomie.

Powieść Nieobliczalna opowiada o ludziach, którzy znaleźli się na życiowych zakrętach, których sytuacja nie jest łatwa.

Nieobliczalna - o czym jest film?

W powieści pod blokiem znaleziono ciało pewnej kobiety. Nie wiadomo było, czy było to zabójstwo? Samobójstwo? A może nieszczęśliwy wypadek? Jeden z mieszkańców osiedla wiedział, co jest prawdą. A ta przeraża bardziej, niż można by było oczekiwać.

W książce Stachuli poznaliśmy przyjaciółki sprzed lat, Alicję (Magdalena Cielecką) i Martynę (Agnieszka Grochowska). Jedna to samotna matka, której syn dorósł. Druga nie znalazła szczęścia - pozostaje w związku z wyjątkowo zaborczym partnerem, lecz robi to dla dobra córeczki. Każda z nich zazdrości tej drugiej. Nie wiedzą, że sytuacja żaden z nich nie jest godna pozazdroszczenia. W powieści poznajemy też syna Alicji, Daniela (Dawid Ptak), studenta, który rusza na stypendium do Włoch. Jego dziewczyna, Adelina (w tej roli Julia Wieniawa), mieszkała ze zmagającą się z depresją matką (Magdalena Czerwińska). Dotąd mogła liczyć wyłącznie na siebie. Teraz ma nadzieję, że związek da jej zupełnie nowe perspektywy. Relacje między bohaterami pozornie są idealne. Z czasem, pod wpływem dramatycznych wydarzeń, okazują się coraz bardziej skomplikowane, a na pięknym obrazie pojawiają się kolejne rysy. Zakłamanie, zdrada, zemsta i zazdrość – to emocje, które prowadzić będą do zbrodni.

Twórcy filmu zapowiadają, że napięcie erotyczne łączyć się w nim będzie z miłością, zemsta z zazdrością, a zdrada z kłamstwem.

Poznamy siedmioro bohaterów, którzy będą próbowali wyjść z niełatwych sytuacji, w których się znaleźli. W filmie przeplatać się będą elementy obyczajowe i kryminalne.

Poniżej możecie obejrzeć filmową zapowiedź produkcji:

Nieobliczalna - twórcy filmu

Nieobliczalną wyreżyserował Piotr Trzaskalski, znany z Mojego roweru czy Ediego. Scenariusz tworzyli Krzysztof Gureczny i Małgorzata Sobieszczańska (Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, Akademia Pana Kleksa, Anioł i pies.

Nieobliczalna - książka

Nieobliczalna to ekranizacja powieści Magdy Stachuli, uznanej pisarki, autorki powieści kryminalnych oraz domestic noir.

Nieobliczalna - kiedy premiera filmu?

Film Nieobliczalna zobaczymy w maju na Amazon Prime Video.

Przeczytaj także:


Tagi: literatura,

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Nieobliczalna
Magda Stachula17
Okładka książki - Nieobliczalna

Kim jest kobieta, której ciało znaleziono przed blokiem? Czy ktoś ją zabił? A może to samobójstwo albo nieszczęśliwy wypadek? Wśród mieszkańców osiedla...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
A wokół nas pomarańcze
Weronika Tomala
A wokół nas pomarańcze
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Pokaż wszystkie recenzje