Katarzyna Grochola poprowadzi nowy program Crime+Investigation

Data: 2020-09-17 14:12:06 Autor: pobarski

Popularna pisarka Katarzyna Grochola będzie prowadzącą nowego programu emitowanego od października przez Crime+Investigation. 

Obrazek w treści

Katarzyna Grochola to popularna polska pisarka, która znana jest zwłaszcza z serii Żaby i anioły. W 2019 r. autorka wydała dramat kryminalny Zranić marionetkę. Już niebawem pisarka zostanie prowadzącą nowego programu Niewidzialne: Stop Przemocy realizowanego przez Crime+Investigation Polsat przy współpracy z Centrum Praw Kobiet. 

Niewidzialne: Stop Przemocy – program z udziałem Katarzyny Grocholi 

Nowy program, w którym uczestniczyć będzie pisarka, to element akcji społecznej Stop przemocy wobec kobiet, która realizowana jest przez  Crime+Investigation od 2019 r. 

W programie stacji zaprezentowane zostaną losy czterech kobiet, które w przeszłości były ofiarami przemocy – fizycznej, seksualnej, psychicznej lub ekonomicznej. Kobietom udało się wyrwać z koszmaru, zwracając się o pomoc do Centrum Praw Kobiet. Teraz postanawiają przerwać milczenie i opowiedzieć swoje historie przed kamerami. 

Katarzyna Grochola nie bez przyczyny została prowadzącą program Niewidzialne: Stop Przemocy. W swojej karierze literackiej wielokrotnie poruszała bowiem problem przemocy domowej. Pisarka w programie stworzy prywatną przestrzeń i pomoże kobietom podzielić się ciężarem z przeszłości. W przeszłości pisarka sama była ofiarą przemocy domowej ze strony swojego drugiego męża. 

Niewidzialne: Stop Przemocy – program w telewizji od października 

Produkcja pojawi się w telewizji już na początku października i zmieści się w czterech odcinkach. Każdy z nich poświęcony będzie historii innej kobiety. 

 – Przez całe życie słucham cudzych historii. W programie Niewidzialne: stop przemocy miałam okazję spotkać się z odważnymi kobietami, które zdecydowały się mówić pełnym głosem w trosce o innych – „uważaj”, „nie daj się nabrać”, „reaguj wcześniej niż ja”. Moje rozmówczynie przekonują inne kobiety, że mogą sobie poradzić i że nie muszą się bać. To niezwykły przekaz. Jeśli ktokolwiek zdecyduje się powiedzieć dość, to odwaga tych kobiet nie pójdzie na marnekomentuje Katarzyna Grochola w komunikacie przesłanym przez A+E Networks Poland.

Pierwszy odcinek programu dokumentalnego pojawi się na antenie Crime+Investigation Polsat 9 października o godz. 22:00. Kolejne odcinki pojawią się co tydzień: 16.10, 23.10 oraz 30.10. 

Katarzyna Grochola – książki 

Katarzyna Grochola jest autorką kilkunastu powieści, w tym bestsellerowej książki Nigdy w życiu! przedstawiającej losy Judyty, dziennikarki w średnim wieku, która niespodziewanie zostaje porzucona przez męża i na nowo musi poukładać swoje życie. W 2016 r. pisarka wydała powieść Przeznaczeni, a w 2019 – kryminał Zranić marionetkę. Grochola zadebiutowała w 1997 r. powieścią Przegryźć dżdżownicę, która świetnie przyjęta została przez czytelników. 

Najnowszą książkę autorki można kupić poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.