Książki Olgi Tokarczuk – gdzie można je kupić?

Data: 2019-10-13 11:10:39 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Od momentu, w którym dowiedzieliśmy się, że Olga Tokarczuk jest nową laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, biblioteczne półki opustoszały z utworów świeżo upieczonej noblistki. Gdzie możemy znaleźć jeszcze książki Olgi Tokarczuk?

Olga Tokarczuk książki foto: Janie Airey / CC BY-SA 4.0.

Olga Tokarczuk już od ponad dwudziestu lat tworzy swoje utwory i dostępna jest dla polskich czytelników. Jednak to właśnie w tym tygodniu księgarnie notują rekordową sprzedaż jej książek – w czwartek okazało się bowiem, że Polka została laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury!

Gdzie kupić najpopularniejsze książki autorki?

Księgi Jakubowe – gdzie kupić?

Księgi Jakubowe

Księgi Jakubowe są najnowszą książką autorki, jednocześnie jedną z najbardziej obszernych w jej dorobku. Książka przedstawia XVII wieczne Podole, gdzie obok siebie żyją wyznawcy kultury żydowskiej i chrześcijańskiej.

W 1752 na te tereny przyjeżdża Katarzyna Kossakowska wraz z poetką, na którą czeka miejscowy proboszcz, z którym poetka szybko odnajduje wspólne tematy. Trochę później ze Smyrny przyjeżdża też tajemniczy Żyd, Lejbowicz Frank.

Księgi Jakubowe mają ponad 1000 stron i są fascynującą opowieścią o przeszłości, ale także - refleksją na temat współczesności. Obecnie planuje się dodruk powieści, jednak można ją jeszcze kupić w niektórych księgarniach internetowych.

Najtaniej znajdziecie ją w księgarni TaniaKsiazka.pl, gdzie książka w wersji papierowej kosztuje nieco ponad 52 złote. Oprócz tego w cenie 54,99 zł książkę oferuje także Świat Książki, a za 61,99 możecie kupić ją na Livro.pl.

Jeśli nie macie ochoty czekać na swoje zamówienie, warto zainwestować w e-booka – zdecydowanie tańsza, bo za 39 złotych, książka ta dostępna jest w na Legimi.pl. Za 29,92 zł kupicie e-booka także na Ebookpoint.pl.

Prowadź swój pług przez kości umarłych – gdzie kupić?

Prowadź swój pług przez kości umarłych

Prowadź swój pług przez kości umarłych to doceniany przez czytelników nietypowy thriller osadzony w zimowej aurze Kotliny Kłodzkiej. W książce poznajemy historię Janiny Duszejko, emerytki zajmującej się astrologią, w wolnej chwili tłumaczącej poezję Blake’a, która zdaje się wierzyć w harmonie pomiędzy światem natury a człowiekiem.

Kiedy w sąsiedztwie zaczyna dochodzić do tajemniczych zbrodni na myśliwych, Janina jest przekonana, że za morderstwami stoją zwierzęta, mszcząc się za dokonane przez łowców zbrodnie.

Książkę możecie kupić w księgarni TaniaKsiazka.pl za 27,68 zł. W podobnej cenie w wersji papierowej możecie zdobyć ją w księgarni Świat Książki oraz Ravelo.pl. Jeśli nie chcecie czekać, możecie kupić także e-booki – te dostępne są m.in. na Legimi.pl czy BookBook.pl.

Opowiadania bizarne – gdzie kupić?

Opowiadania bizarne

W kwietniu 2018 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego opublikowana została antologia opowiadań Olgi Tokarczuk pt. Opowiadania bizarne. Jest to zbiór dziesięciu krótkich historii, które łączy jedna wspólna cecha – wszystkie są bizarre, czyli dziwne i nietypowe.

Ten zbiór opowiadań możecie dostać m.in. w księgarni Tantis.pl, gdzie kosztuje on 28,49 zł. Za niecałe 27 złotych możecie kupić je też na Gandalf.com.pl. Jeśli wolicie słuchać, Opowiadania bizarne dostępne są także w wesji audio: w wersji mp3 za niecałe 27 złotych można nabyć antologię na Ravelo.pl i zabrać się do słuchania, do dwóch godzin od opłacenia dotrze do Was książka mp3 także wtedy, gdy kupicie ją na TaniaKsiazka.pl.

Prawiek i inne czasy  – gdzie kupić?

Prawiek i inne czasy

O wsi Prawiek, gdzie codzienność splata się z mitem, a troski mieszkańców ważniejsze są niż doniosłe wydarzenia czytamy w cenionej powieści Tokarczuk pt. Prawiek i inne czasy. To kolejny tytuł, który od paru dni naprawdę trudno zdobyć.

Po uzupełnieniu nakładu, książkę można kupić w cenie 28,50 zł w księgarni Świat Książki. Tytuł ten dostępny jest także w ofercie księgarni TaniaKsiazka.pl i Empik.com. Ebooka lub audiobooka możecie zdobyć m.in. na platformie Legimi.pl.

Bieguni – gdzie kupić?

Bieguni

O książce Bieguni głośno było już jakiś czas temu, gdy Olga Tokarczuk nagrodzona została statuetką The Man Booker Prize International. W styczniu bieżącego roku Wydawnictwo Literackie zdecydowało się na dodruk powieści, mimo tego – dziś także brakuje jej dla wszystkich zainteresowanych.

Bieguni kupić będzie można po dodruku w październiku, jednak już teraz znajduje się w przedsprzedaży popularnych księgarń. Książkę tę oferuje m.in. Gandalf.com.pl w cenie 34,84 zł, ale także TaniaKsiazka.pl za jedyne 29,93 zł. Książka już teraz dostępna jest w wersji elektronicznej – książkę Bieguni w ebooku kupić można m.in. za 22,42 zł na Ebookpoint.pl.

Czytaliście już jakieś utwory Olgi Tokarczuk? Która książka jest Waszą ulubioną?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Księgi Jakubowe
Olga Tokarczuk9
Okładka książki - Księgi Jakubowe

Akcja osadzona została w XVIII wieku na ziemi podolskiej, gdzie współistnieją obok siebie kultury żydowska i chrześcijańska. W świecie, w którym tak wiele...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Kto szuka, ten znajdzie
Dorota Wójcik ;
Kto szuka, ten znajdzie
Pokaż wszystkie recenzje