Papież Franciszek. Pytania i odpowiedzi - dokument Disney+, w którym młodzi ludzie zadają pytania Ojcu Świętemu

Data: 2023-03-30 12:25:54 Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Już za kilka dni swoją premierę na platformie Disney+ będzie miał film dokumentalny poświęcony papieżowi Franciszkowi, w którym młodzi ludzie zadają mu pytania. Niezwykłe spotkanie papieża z młodymi ludźmi niedługo na platformie. 

Obrazek w treści Papież Franciszek. Pytania i odpowiedzi - dokument Disney+, w którym młodzi ludzie zadają pytania Ojcu Świętemu  [jpg] Zdjęcie: Disney+

Na Disney+, tak jak w innych serwisach streamingowych nie brakuje filmów i seriali dokumentalnych. Jeden z nich, o tytule Papież Franciszek. Pytania i odpowiedzi  trafia już z początkiem kwietnia na platformę Disney+, a jego bohaterem jest nie kto inny, a papież Franciszek, który w Watykanie rozmawia z młodymi, przekazując swoje wizję współczesnego pokolenia. Co wiemy o filmie? 

Papież Franciszek. Pytania i odpowiedzi – opis filmu dokumentalnego

Film Papież Franciszek. Pytania i odpowiedzi to wyjątkowa produkcja dokumentalna, w której po raz kolejny będziemy mieli okazję spotkać się z papieżem. Serial dokumentalny o Ojcu Świętym pojawił się już przed Bożym Narodzeniem na Netfliksie, i nosił tytuł  Opowieści pokolenia z Papieżem Franciszkiem, i był serialem. Tym razem na platformie Disney+ zobaczymy film dokumentalny, w którym dziesięć młodych ludzi spotyka się w Rzymie, w Watykanie z papieżem Franciszkiem. 

     Czytaj również: Premiery Disney+ w marcu 2023. Nowe filmy i seriale na Disney+

Młodzi ludzie z całego świata rozmawiają z nim na temat obaw i spraw dotyczących ich pokolenia. Pojawiają się tematy emigracji, wolności religijnej, a także przynależności seksualnej i tożsamości płciowej, czyli wszystko to co stanowi ważne tematy współczesnego świata. 

Papież Franciszek. Pytania i odpowiedzi  - obsada i twórcy

Film Papież Franciszek. Pytania i odpowiedzi  dokumentalna, więc pojawiają się w niej zaproszeni na spotkanie z papieżem Franciszkiem młodzi ludzie. Jest ich dziesięcioro, pochodzą z różnych krajów, z całego świata. Najważniejszą osobą jest natomiast papież Franciszek. 

     Czytaj również: Disney nakręci animację z jednym z polskich scenarzystów, i to na Kaszubach

Reżyserem filmu jest Jordi Evole i Marius Sanchez

Papież Franciszek. Pytania i odpowiedzi  – kiedy premiera dokumentu?

Papież Franciszek. Pytania i odpowiedzi  to film z gatunku dokumentalnego, który jest oryginalną produkcją platformy Disney+. Dlatego też produkcja filmowa zadebiutowała właśnie na Disney+. Premiera filmu na platformie Disney+ została ustalona na dzień dzisiejszy, czyli 5 kwietnia 2023 roku

    Czytaj również:  Big Mäck: Gangsterzy i złoto - niemiecki film dokumentalny z motywem śledztwa zadebiutował na Netflix

Papież Franciszek. Pytania i odpowiedzi  – opinie o filmie dokumentalnym

Opisywana produkcja pod tytułem Papież Franciszek. Pytania i odpowiedzi, to film, który spodoba się przede wszystkim widzom lubiącym produkcje dokumentalne, bazujące na prawdziwie dziejących się wydarzeniach i współczesnych problemach. 

    Czytaj również: Disney zapowiedział premiery na 2023. Co czeka na widzów w kinach?

Chętnie obejrzą go także ci, którzy chcą bliżej poznać postać papieża Franciszka i jego zdanie i życiu i młodym pokoleniu. Więcej o filmach i serialach na łamach naszego serwisu znajdziecie w dziale filmowych nowości i zapowiedzi.

Papież Franciszek. Pytania i odpowiedzi – książki

Film Papież Franciszek. Pytania i odpowiedzi  to produkcja dokumentalna, powstała na bazie własnego scenariusza. To oznacza, że produkcja nie ma swojego odpowiednika książkowego. W zamian polecamy zatem zupełnie inne literacie dzieło, jedną z książek opowiadających o papieżu Franciszki. Jest to książka o tytule Jezuita. Papież Franciszek, której autorami są Francesca Ambrogetti, Sergio Rubin.

Książkę „Jezuita. Papież Franciszek” wydawnictwa Rafael można kupić taniej poniżej:

Tagi: filmy dokumentalne, Disney+, dokumenty, filmy,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
One temu winne
Marta Urbaniak-Piotrowska
One temu winne
Pamięć dla Heleny
Ewa Formella ;
Pamięć dla Heleny
Pokaż wszystkie recenzje