Disney zapowiedział premiery na 2023. Co czeka na widzów w kinach?

Data: 2022-09-21 16:23:02 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Zapowiada się naprawdę dobry czas dla Disneya. Nie dość, że prężnie działa platforma streamingowa Disney+, to dodatkowo czeka nas sporo filmowych premier w nadchodzącym roku. Wśród nich animacje, filmy superbohaterskie i inne produkcje.

Obrazek w treści Disney zapowiedział premiery na 2023. Co czeka na widzów w kinach? [jpg]

Końcówka tego roku okaże się pełna kinowych premier, o które zadba wytwórnia Disney. Popularne studio zapowiedziało właśnie swoje nadchodzące hity na ostatnie miesiące tego roku oraz pierwsze nowości 2023 roku. Cały czas też na platformie streamingowej Disney+ pojawiają się nowe propozycje. We wrześniu odbyło się sporo premier, a wśród nich znalazła się nowa aktorska wersja Pinokia. W listopadzie natomiast na serwis trafi kontynuacja hitu z 2007 roku, czyli Zaczarowana 2!

Najciekawsze premiery Disneya do końca 2022 roku

Chociaż znaczna część premier tego roku już za nami, to — jak gwarantuje Disney — sporo filmowych przygód czeka na nas jeszcze w październiku, listopadzie i grudniu. Wśród zapowiadanych przez studio produkcji znajdują się zarówno kontynuacje znanych hitów, jak i zupełnie nowe, oryginalne propozycje dla dorosłych i młodszych widzów.

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – 11 listopada 2022

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu to filmowa kontynuacja Czarnej Pantery Marvela. Sequel stara się oddać hołd nieżyjącemu już odtwórcy głównej roli – Chadwickowi Bosemanowi. Królowa Ramonda i inny poplecznicy zmarłego króla T’Challi będą próbowali kontynuować jego dziedzictwo i ochronić swoją ojczyznę. Jak im się to uda?

Dziwny świat – 25 listopada 2022

Dziwny świat to najnowsza animacja Disneya, która skupia się na rodzinie Cladów. Odkrywcy wspólnie przemierzają przestrzeń pełną niebezpieczeństw i zamieszkałą przez różne stworzenia. W skład ich szalonej bandy wchodzi żelkowaty stwór, trójnogi pies i mnóstwo dziwnie wyglądających istot. Czy rodzinie uda się podołać najważniejszej misji ich życia?

Avatar: Istota wody – 16 grudnia 2022 

Mało kto wierzył w to, że do kin trafi kontynuacja Avatara. W końcu dzieje się to po prawie trzynastu latach oczekiwań. Avatar: Istota wody zaskakuje nowymi, lepszymi efektami specjalnymi. Miejscem akcji pozostaje Pandora, do której znów przybywają wrogo nastawieni łowcy minerałów. Jack i Neytiri będą musieli opuścić ukochaną wioskę. Wraz z rodzinami udadzą się w niezwykłą podróż. Spróbują poprosić o pomoc inne plemiona zamieszkujące planetę. 

Co nowego w 2023 roku?

Wraz z ujawnieniem najświeższego kalendarza premier, zapowiedziano także, jakie filmy od Disneya pojawią się w kinach w  2023 roku. Lista zaś jest naprawdę imponująca, bo wśród zapowiedzi znalazły się zarówno produkcje Disneya, Marvela, Pixara, jak i 20th Century Studios oraz Searchlight Pictures.

Ant-Man i Osa: Kwantomania – 17 lutego 2023 

Ant-Man i Osa: Kwantomania to kontynuacja produkcji Ant-Man i Osa. W rolach głównych ponownie wystąpią Paul Rudd oraz Evangeline LillyTym razem ich bohaterowie trafią do wymiaru kwantowego, gdzie będą musieli jakoś sobie poradzić. Czy czeka ich walka na śmierć i życie?

Imperium światła – 3 marca 2023

Imperium światła to najnowsza produkcja Sama Mendesa. Przedstawi ona niezwykle intymną historię romansu. Wszystko rozegra się w małym, klimatycznym kinie. W centrum został umieszczony problem rasizmu z którym zmaga się jeden z bohaterów. Główną rolę zagrała, nagrodzona Oscarem, Olivia Colman

Strażnicy Galaktyki vol. 3 – 5 maja 2023

Strażnicy Galaktyki vol. 3 to produkcja która była długo wyczekiwana przez fanów pierwszej i drugiej części filmowej serii Marvela. W rolach głównych ponownie zobaczymy Chrisa PrataZoe SaldanęDave'a BautistaVina Diesela oraz Bradleya CooperaBędzie to 32 film z Marvel Cinematic Universe. Opowie o dalszych losach ulubionych bohaterów.

Mała syrenka – 26 maja 2023

Mała syrenka to film, który wzbudza zdecydowanie najwięcej kontrowersji w ostatnim czasie. Jest to wersja live action klasycznej animacji z 1989 roku. Opowiada o syrence Arielce, która marzy o tym, by żyć wśród ludzi. Wokół filmu narosło mnóstwo kontrowersji z powodu koloru skóry aktorki. Sporo osób narzeka, że wygląd Halle Bailey w żadnym stopniu nie pokrywa się z animowanym pierwowzorem. Pierwszy krótki trailer jest jednak niezwykle obiecujący!

Życzenie – 24 listopada 2023

Życzenie to wyjątkowa animacja, która powstaje z okazji 100-lecia Disneya. Produkcja ma w sobie łączyć klasyczną animację znaną z dawnych bajek wytwórni ze współczesną komputerową techniką. Akcja filmu została umiejscowiona w Królestwie Życzeń, a jego główną bohaterką jest Asha. Dziewczyna będzie musiała połączyć siły z nieprzewidywalną gwiazdą.

Premiery Disney 2022/2023 – lista premier

To nie wszystkie premiery, które zaprezentował nam Disney. Poniżej możecie zobaczyć pełną listę udostępnionych premier.

Premiery 2022 roku:

 • Patrz jak kręcą – 16 września 2022
 • Avatar (ponowne wydanie)  23 września 2022
 • Amsterdam – 14 października 2022
 • Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – 11 listopada 2022
 • Menu – 18 listopada 2022
 • Dziwny świat – 25 listopada 2022
 • Avatar: Istota wody – 16 grudnia 2022

Premiery 2023 roku:

 • Duchy Inisherin – 1 stycznia 2023
 • Titanic (ponowne wydanie)  10 lutego 2023
 • Ant-Man i Osa: Kwantomania  17 lutego 2023
 •  Imperium światła 3 marca 2023
 • Next Goal Wins – 21 kwietnia 2023
 • Guardians of the Galaxy Vol.3 – 5 marca 2023
 • Mała syrenka – 26 marca 2023
 • Między nami żywiołami – 16 czerwca 2023
 • Untitled Indiana Jones – 30 czerwca 2023
 • The Marvels – 28 lipca 2023
 • Nawiedzony dwór – 11 sierpnia 2023
 • True Love – 6 października 2023
 • Blade – 3 listopada 2023
 • Życzenie – 24 listopada 2023
Tagi: Disney,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje