Netflix stworzy serial na podstawie "Piaseczników" George'a Martina

Data: 2021-03-15 12:59:11 Autor: Piotr Piekarski

Dennis Kelly, twórca oryginalnego brytyjskiego serialu Utopia, oraz Gore Verbinski zajmą się adaptacją noweli twórcy Gry o Tron z 1979 roku.

Obrazek w treści
 
Wieloletnie doświadczenie Gore'a Verbinskiego (reżyser Piratów z Karaibów) spotka się z twórczą wizją autora serialowej Utopii przy adaptacji noweli Piaseczniki George'a R.R. Martina dla platformy Netflix.

Piaseczniki - nowy projekt znanego reżysera

Verbinski ujawnił, że obecnie pracuje on wspomnianym opowiadaniem, które jest genialne w swoim pokręceniu. Dodał, że pracuje ze świetnym pisarzem, Dennisem Kelly, twórcą genialnego serialu kryminalnego Utopia, co dla samego reżysera jest naprawdę ekscytujące. Verbinski nie zdradził jednak szczegółów dotyczących projektu.

Czytaj także: Teatr Telewizji prezentuje Znaki, czyli dylemat pewnego pisarza 

Zapowiada się, że produkcją zajmie się pracujący wcześniej z Verbinskim nad filmem Mexican John Baldecchi. 

Piaseczniki - opis

Nie zdradzając zbyt wiele z fabuły, nowela opowiada o zamożnym i czarującym kobieciarzu, Simonie Kressie, kolekcjonerze egzotycznych, acz niebezpiecznych zwierząt. Pewnego razu bohater napotyka na nieznane mu dotąd miejsce o nazwie „Wo & Shade”. Tam nabywa terrarium z przedziwnymi istotami zwanymi „piasecznikami”, których cztery kolonie mogą wypełnić każde środowisko, w którym przyszło im się rozwijać.

Czytaj także: Zakazany owoc. Recenzja serialu „Pokolenie”

Każda z kolonii podporządkowana jest samicy zwanej „mamką”, oraz kontrolowanych przez nią telepatycznie insektów. Podobnie do mrówek, robotnice budują zamki z piasku, by ochronić swoją „mamkę” oraz zbierają dla niej pożywienie. Są to istoty złożone, toczące między sobą wojny, a nowy właściciel może zmuszać je do wszczęcia konfliktu o pożywienie. Simon zaczyna więc wykorzystywać piaseczniki do zakładów. Ostatecznie jednak piaseczniki uciekają, a ich głód, ku przerażeniu właściciela, wzrasta. 

To już kolejna ekranizacja Piaseczników

Powieść jest zdecydowanym sukcesem Martina, jako jedyna wygrała aż dwie nagrody literackie Hugo i Nebula. Opublikowana po raz pierwszy w magazynie Omni w sierpniu 1979 roku nowela miała być w zamyśle autora początkiem serii. Nie stało się tak jednak, chociaż ta niezwykła opowieść mieści się w stworzonym przez pisarza uniwersum Tysiąca Światów, razem z książką Wędrowcy
 
Nie jest to pierwsza adaptacja Piaseczników. Opowieść służyła za podstawę do pierwszego odcinka serialu sci-fi Po tamtej stronie, a wcześniej, w 1987, nowela została zaadaptowana na komiks wydawcy DC Comics. 

Czytaj także: Na tafli marzeń – serial młodzieżowy o młodej łyżwiarce zadebiutował na Netflix

Kelly kończy właśnie swoją pracę nad serialem HBO Dzień Trzeci z Judem Law i Naoemie Harris, a obecnie pracuje nad filmem z Emmą Thompson o tytule Matylda. HBO z drugiej strony pracuje obecnie nad prequelem największego dzieła G.R.R. Martina zatytułowanego House of Dragon. Co więcej, powieść In the Lost Land Martina otrzymuje właśnie swoją filmową wersję w reżyserii Paula W.S. Andersona, z gwiazdorską obsadą - Milla Jovovich i Dave Bautista w rolach głównych. 
 
Jeśli zaś o Verbinskiego chodzi, w swojej 25 letniej karierze zajmwoał się przeróżnymi projektami, od klasycznych horrorów (The Ring, Lekarstwo na życie), poprzez filmy familijne (Polowanie na mysz, Rango), aż po blockbustery (oczywiście Piraci z Karaibów), ma więc na swoim koncie praktycznie wszystko. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Piaseczniki
George R. R. Martin1
Okładka książki - Piaseczniki

Piaseczniki są to okrutni, rytualni wojownicy, którzy walczyli między sobą dla rozrywki gości swego pana i rzeźbili na murach swych zamków jego podobizny...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Komnata głodu i chłodu
Magda Chruścińska
Komnata głodu i chłodu
Pokaż wszystkie recenzje