Zakazany owoc. Recenzja serialu „Pokolenie”

Autor: Patryk Obarski

Pokolenie to najnowsza produkcja oryginalna HBO Max, która opowiada o losach młodych ludzi poszukujących swojej drogi życiowej.

Pokolenie serial HBO

Pokolenie – opis

W Pokoleniu przedstawione są losy kilkorga nastolatków uczęszczających wspólnie do jednego liceum. W życiu młodych ludzi często prawdziwymi problemami nie jest szkolna rzeczywistość, a zawirowania w życiu prywatnym. 

Chester jest świetnym pływakiem i szkolnym prymusem, co jednak wcale nie utrudnia mu wpadanie w kolejne tarapaty. Chester lubi wyzywająco się ubierać się, co przysparza mu niemało kłopotów ze szkolną administracją.

Greta skrycie podkochuje się w swojej koleżance. Jest onieśmielona i trudno jej nawiązywać kontakty. Na dodatek na jej życie uczuciowe wpływ ma dość trudna sytuacja rodzinna. 

Pokolenie serial recenzja

Nathan z kolei żyje w rodzinie, w której wszystko jest zaplanowane. Nie ma w nim miejsca na niespodzianki ani na syna biseksualistę. Nathan próbuje skrywać swoją prawdziwą tożsamość, z drugiej jednak strony pragnie wreszcie pokazać wszystkim, kim jest naprawdę. 

Młodzi ludzie będą musieli nie tylko odnaleźć się w szkolnym chaosie, ale także – odkryć to, czego naprawdę chcą od życia.

Pokolenie – młodzieżowy serial o seksie  

Pokolenie opinie o serialu

Pokolenie to ciekawy serial, który opowiada o codziennych życiowych zmaganiach młodych ludzi. Nowa produkcja HBO Max odchodzi od typowego dla teenage drama szkolnego „american dream”, zamiast tego przedstawia znoje dojrzewania.

Czytaj także: Miłość, która zabija. Recenzja serialu Bo to grzech 

Nowa produkcja HBO to serial o seksie i twórcy Pokolenia nie starają się tego ukrywać. Obraz w reżyserii rodzeństwa –  Zeldy Barnz oraz Daniela Barnza – nie ma jednak na celu w sposób wulgarnym podkreślać seks i seksualność młodych ludzi. Zamiast tego pokazuje raczej, jak wielu współczesnych nastolatków – wbrew powszechnej opinii – wciąż zmaga się z problemami związanymi ze swoją seksualnością. 

Codzienne problemy nastolatków

Pokolenie cały serial

Pokolenie pokazuje seks niezdarny i ten pierwszy. Seks, który „nie wychodzi”, który związany jest z bólem oraz przykrością. Rodzeństwo Barnzów starają się odczarować to, jak współżycie – hetero– i nieheteroseksualne – na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat  przedstawiane było przez popkulturę amerykańską. 

Czytaj także: 5 skandynawskich seriali, od których nie będziesz potrafił się oderwać

Umięśnieni futboliści i szczupłe czirliderki zastąpione zostają bohaterami zmagającymi się z kompleksami, trądzikiem, malinkami i przedwczesnymi wytryskami. Twórcy Pokolenia pokazują codzienność, całkowicie różną od wyidealizowanych standardów pokazywanych w popularnych serialach młodzieżowych.  

Pokolenie inne niż wszystkie

Pokolenie gdzie obejrzeć Generation?

Serial dotyka nastoletnich problemów, jednak nie w sposób powierzchowny, jak robi to chociażby Riverdale. Za sprawą podziału odcinka na wątki osobnych bohaterów (przypomina to nieco zabiegi skandynawskiego SKAM), twórcy serialu dobrze zarysowują psychologiczne aspekty poszczególnych postaci. Każdy z bohaterów staje się tym samym bohaterem głównym – od widza zależy zaś, któremu z bohaterów będzie kibicować najbardziej. 

Czytaj także: TOP 10 seriali młodzieżowych na Netflixie

Pokolenie swoim stylem przypomina nieco lżejszą, bardziej skondensowaną opowieść w stylu innego hitu HBO –  Tacy właśnie jesteśmy zmiksowaną z jednym z hitów Netflix – Sex Education. Naturalna, zabawna forma opowieści sprawia, że serial nie nuży widza ani nie przyprawia go o zakłopotanie, a jednocześnie w pewien sposób uwidacznia nastoletnie problemy.

Chociaż jest to serial o nastolatkach i w dużej mierze – dla nastolatków – produkcję zobaczyć mogą również dorośli. Zwłaszcza ci, którzy nie są obojętni na problemy młodych ludzi.

1

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Warto przeczytać