Prawnik z lincolna - premiera prawniczego serialu na Netflix

Data: 2022-05-13 11:09:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Dziś swoją premierę ma także kolejna serialowa opowieść, tym razem produkcji amerykańskiej, serial prawniczy, z gatunku dramatu kryminalnego, adaptacja książki "Ołowiany wyrok". Serial nosi tytuł Prawnik z lincolna

Obrazek w treści

Autor zdjęcia: LARA SOLANKI/NETFLIX

Serial Prawnik z lincolna jest kolejną produkcją bazującą na literaturze, po jaką Netflix sięga naprawdę często. Opowieść skupia się na tytułowanym prawniku, który zajmuje się sprawami mniej lub większej wagi, siedząc na tylnym siedzenie swojego samochodu. 

Prawnik z lincolna – opis serialu

Serial Prawnik z lincolna to amerykański dramat kryminalny, w prawniczym stylu, serial bazujący na książce  Michaela Connelly’ego, o tytułowym prawniku. Historia skupia się na idealiście i przebojowym prawniku, który swoją kancelarię prowadzi na tylnym siedzeniu swojego samochodu, lincolna.

      Czytaj również: Co nowego na Netflix? Premiery od 8 do 15 maja 2022

Mickey Haller podczas swojej pracy mierzy się z większymi, ale i mniejszymi sprawami kryminalnymi, jakie dotykają miasto Los Angeles. 

Prawnik z lincolna – obsada serialu

W serialu występują: Manuel Garcia-Rulfo w roli Mickey'a Hallera, aktor znany z ról w takich filmowych produkcjach jak: Morderstwo w Orient Expressie, Siedmiu wspaniałych, Misja Greyhound czy Morze strachu.

      Czytaj również:  Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 13 do 20 maja 2022 roku

Towarzyszą mu: Neve Campbell, Becki Newton, Jazz Raycole i Angus Sampson.

Showrunnerem serialu jest Ted Humphrey, który pełni także rolę producenta wykonawczego i scenarzysty. Za produkcję wykonawczą odpowiedzialni byli też Ross Fineman i Kelley oraz Jossen i Tana Jamieson, a za produkcję — A+E Studios.

Prawnik z lincolna – gdzie obejrzeć serial?

Serial Prawnik z lincolna to produkcja przygotowana dla telewizji, ale już dziś można ja oglądać także na platformie Netflix.

      Czytaj również: Piękna i zemsta - Netflix udostępnia kolejną serialową południowoafrykańską produkcję

 Premiery serialu Prawnik z lincolna przewidziana jest na dziś, piątek 13 maja 2022 roku. Serial we wszystkich odcinkach można już oglądać na platformie Netflix.

Prawnik z lincolna - ile odcinków?

Kolejny serial na platformie Netflix jaki już dostępny jest na wspomnianej platformie, to ponownie produkcja  w postaci mini-serialu. Cały pierwszy sezon serialu Prawnik z lincolna liczy sobie 10 odcinkach. Wszystkie one są już dostępne. 

Prawnik z lincolna - opinie o serialu

Serial Prawnik z lincolna może przypaść do gustu przede wszystkim widzom, którzy lubią serialowe opowieści w postaci dramatów kryminalnych. Spodoba się także widzom, którzy mieli okazję czytać książkę na jakiej serial bazuje. 

   Czytaj również: 42 dni w mroku - dziś premiera chilijskiego mini-serialu opartego na faktach

Przypadnie go gustu także zwolennikom seriali o tematyce prawniczej. 

Prawnik z lincolna – książki

Opisywany serial to kolejna produkcja, która bazuje na książce . Tym razem jest to powieść kryminalna autorstwa Michaela Connelly'a, o tytule „Ołowiany wyrok”. My natomiast w zamian polecamy inną książkę, o tytule Splątani, której autorką jest Łukasz Szuster.

Książkę "Splątani" (Wydawnictwo Videograf) można kupić taniej poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy